Zaloguj się, aby obserwować  
Ursusik

Maszyny do U3512/3514

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość wolf19   
Gość wolf19

ja mam Autosan 4 t i nie nażekam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

moj chodzi w 3x35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Mój także ciąga taki pług na takich samych Oponach jak pisali na I stronie tylko naszła mnie taka refleksja... jak można takim ciągnikiem orać na 1H to jest przerzucanie ziemi jak najdalej ja orze na 4L i 2000obr/min. i wydaje mi się iż to jest za szybko


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Na 1H to ciągnik idzie dopiero wiadomo że musisz użyć blokady jak u mnie trzecia klasa i orze na jedynce ostatnio sąsiad orał na 4L 3512 na wąskich kołach to była męczarnia ciągnika najpierw nie mogli ustawić pługa a problem był w tym ze orka była za wolna ciągnik się dławił a skibę pług nie mógł ładnie przekręcić tylko robił górki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2099

Ja 3p ciągam 2x autosan 4t i 3,5t i z pełnymi zboża nawet dyma nie puści. :lol:


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolmax    0

właśnie panowie mam problem apropos dociążenia w 3512 podczas orki,bo tak naprawde nie wiem dokładnie jak to działa?? ;) mogłby mi ktoś pomóc??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

to działa w ten spodób że opuszczone narzędzie czy to pług czy agregat czu cokolwiek innego dzie w ziemi ale nie spoczywa cały ciężar na maszynie tylko ciągnik lekko podtrzymuje narzędzie, w taki sosób że lekko dyga podnośnikiem można to zauwazyć jak się opuści ramiona tuz na dociążaniu to uniesione lekko ręką dygają i w ten sposób jak pracuje w polu to tak jakby masa narzędzia spoczywała na ciągniku i dociążała tylną oś ;) - czaisz?>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolmax    0

Nom powiedzmy że łapię ale tam przy dźwigni podnośnika jest dzwignia i coś pisze "siłowa" czy coś dokładnie nie wiem bo jest starte...to sie włącza jakoś ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

kwadratowa wajcha na stały wydatek na czarne pole chyba tzn tam gdzie ramiona są maksymalnie podniesione, a wtedy okrągłą gałką do przodu i w ten sposób będzie puszczanie na dociązaniu ;) żeby podnieść wajcvha okrągła do tyłu i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystiano35    0

@rolmax jak chcesz używać regulacji siłowej to jest tak kwadratową dźwignię dajesz do końca czerwonego czyli podnosisz podnośnik,a okrągłą dźwignie dajesz na zółtą nalepkę z napisem siłowa i pług ci opada a jak chcesz głębiej orać to popychasz dalej okrągłą dźwignię niżęj(w przód) czyli na napis głębiej.

 

Teraz do tematu:

Na tej ziemi spokojnie pociągniesz 3*35 pług,mam takie same ziemie i ostatnio postanowiliśmy do Ursusa 3512 kupić znowu pług i ora sie bez problemu czasami nawet na 1 idzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
dobre "co to jest wogóle" haha my to ferdkiem 255 z trzema skibami jak jest mokro orzemy właśnie dlatego ze ferdek ma regulacje siłową a 60-tka nie i 60-tką to normalnie katorga na mokrym polu

 

Od kiedy C-360 nie ma regulacji siłowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535
kwadratowa wajcha na stały wydatek na czarne pole chyba tzn tam gdzie ramiona są maksymalnie podniesione

gratuluje po godzinie pracy rozwaliłeś pompę

 

 

to dźwignie do końca regulacji pozycyjnej a nawet nie musi być do końca. Durgo dźwignio regulujesz ramiona. jak znajdziesz mój film z orki (z przed roku) to tam jest orka na siłowej. W którymś momencie widać ustawienie gałek.

 

 

edit:

 

360 ma siłowo?? ja się na 360 za zbyt nie znam.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolmax    0

dzieki za wskazówki,ale w końcu nie wiem kogo sie posłuchać żebym tej pompy nie rozwalił bo dopiero sobie narobie ;) to nie robić tak jak Ferdek07 radził?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja orałem Fergusonem zawsze na siłowej i takze tak jak tu już nie jeden pisał kwadratowa dzwignia do poziomu takiego alby ramiona było w górze ale zaczepu jeszcze nie dzwigały. A okrągłą sobie normalnie sterujesz głębokośc pracy czyli im bardziej do przodu tym głębiej maszyna pracuje a do tyło to odwrotnie aż do wynurzenia. C-360 ma siłową moze sie troche gorzej steruje od Fergusonów ale to tylko dla tego że dżwignia ma dużo mniejsza skale ale po kilku godzinach orki można wprawy nabrać.


Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

absolutnie nie rób tak jak napisał Ferdek07, bo pompę wykończysz po kilku godzinach, dźwignia z kwadratowym końcem ma być przy końcu regulacji siłowej. Dokładnie tak jak napisał andrzej2110

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolmax    0

Dobra dzięki...spróbuję bo ja zawsze oram bez użycia tego dociążenia i idzie bardzo bobrze o ile pługi są dobrze ustawione ,ale może z tym dociążeniem będzie jeszcze lepiej.(ps.ale jak ciągnik lepiej idzie wtedy,lzej ma ??)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas    75
to działa w ten spodób że opuszczone narzędzie czy to pług czy agregat czu cokolwiek innego dzie w ziemi ale nie spoczywa cały ciężar na maszynie tylko ciągnik lekko podtrzymuje narzędzie, w taki sosób że lekko dyga podnośnikiem można to zauwazyć jak się opuści ramiona tuz na dociążaniu to uniesione lekko ręką dygają i w ten sposób jak pracuje w polu to tak jakby masa narzędzia spoczywała na ciągniku i dociążała tylną oś ;) - czaisz?>

jak zwykle ferdek wiesz że dzwonią tylko nie wiesz w którym kościele. jako wieloleti uzytkownik ferdka powinieneś wiedzieć z czym to się jje.regulacja siłowa powoduje utrzymanie narzędzia pracujacego w glebie na okreslonej głębokości bez względu na nierównosci terenu jak też rodzaju gleby.uklad automatycznego sterowania głębokości pracy narzędzia pracuje na zasadzie wykrywania sił pojawiających się na łączniku górnym. dokładnie opisane jest to w instrukcji obsługi ciagnika. andrzej ma rację podczas orki operujesz tylko dźwignią od regulacji siłowej (okragła) a kwadratowa jest normalnie w położeniu narzędzie uniesione ale nie na stały wydatek i rolmax nie ma porównania . do tej pory musiałeś męczyć ciągnik i cały czas z ręką na dźwigni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

To może sie dołączę do tego tematu, bo nigdzie nie mogę uzyskać odpowiedzi:

 

Panowie mam problem w swoim Mf-255. A mianowicie zablokował mi sie siłownik (teleskop) który znajduje sie na pokrywie górnej (przedstawiam na zdjęciu)

 

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b1d564d027a4ee1b.html (przepraszam, właściciela za wykorzystanie jego zdjęcia)

 

 

Jest tak, ze jak postukam młotkiem w niego to sie wsunie ale jak podepnę dowolną maszynę na TUZ to owy siłownik sie wysunie (prawdopodobnie na maksymalna długość) i tak już zostaje.

 

Prawdopodobnie to jest również przyczyna tego, że podczas orki nie działa mi funkcja podnośnika tzw. SIŁOWA, albo pług idzie na max albo całkowicie go podnosi (nie mam tej funkcji w której ciągnik sam sobie dostosowywał obciążenie)

 

 

Bardzo proszę o porady jak to rozruszać, aby znów działało tak jak należy. Dodam, że kupiłem WD 40 i odsunąłem tą gumę i napsikałem tam ile mogłem i tak przez kilka razy ale efekt zero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

tam jest sprężyna i zapewne spadło zabezpieczenie na końcu "tłoka" i teraz nią trzyma. musisz to rozebrać i naprawić.

 

@rolmax ciągnik ma lżej niż orka na kółku i nie ma poślizgu kół ciągnika


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19
Ja orałem Fergusonem zawsze na siłowej i takze tak jak tu już nie jeden pisał kwadratowa dzwignia do poziomu takiego alby ramiona było w górze ale zaczepu jeszcze nie dzwigały. A okrągłą sobie normalnie sterujesz głębokośc pracy czyli im bardziej do przodu tym głębiej maszyna pracuje a do tyło to odwrotnie aż do wynurzenia. C-360 ma siłową moze sie troche gorzej steruje od Fergusonów ale to tylko dla tego że dżwignia ma dużo mniejsza skale ale po kilku godzinach orki można wprawy nabrać.

ja zawsze robie tak samo ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

@wolf19 co to wnosi do tematu

Co do orki u nas na III klasie bez siłowej naszego pługa by ciągnik nie pociągnął a tak lekko sobie idzie na 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wolf19   
Gość wolf19

do @Kamyk514

no w sumie to nic nie wnosi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolmax    0

aha nom dzięki za info,a mam taki pytanie czy pełny wydatek to znaczy jak zaczyna pompa "turkotać"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez podnośnik123
      Witam, mam problem z podnósnikiem w ursusie c 385. Gdy podniose ramiona na maxa pompa podnośnika cały czas pracuje a wąż dochodzący do pompy jest mega napiety. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ??
    • Przez bubeks
      Witam, ma ktoś może przyczepę d 46 zarejestrowaną, wziąłem się za rejestrację swojej przyczepy z 1976 roku, mam czerwone tablice, potrzebuję danych z dowodu rejestracyjnego tzn. ładowność , ciężar, dmc itp., najlepiej jakby ktoś miał  skan takiego dowodu rejestracyjnego.  Dziękuje za pomoc.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj