Zaloguj się, aby obserwować  
Ursusik

Maszyny do U3512/3514

Polecane posty

nasil90    97

ja moim mf 255 ciągam pługi 3x25 czyli 15cm mniejsze od tych normalnych i nie ma z nimi żadnego problemu jeśli chodzi o moc to powinien dać radę bo u mnie c 360 3p ciąga 3x30


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczorek    5

3512 spokojnie pójdzie z 3x30 na ziemiach IV klasy. Mamy taki zestaw i od lat chodzi, 1 szosowa 1700-2000 obr/min, są sytuację w których trza na blokadzie jeździć, każdy takie ma. A podorywkę pługiem 3x30 to C-330 wykonywałem.


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

pewnie ze pujdzie, ale do tego potzrebne są długie lata praktyki na tym ciągniku, znajomy kupił 3512 przesiadł się z t25 i załamany, orać tym niepotrafi bo go sciąga bo się kopie w błocie od razu sie zawiesza,ale na pytanie czy używa regulacji siłowej w podnośniku pyta co to jest wogóle :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nas na III klasie ziemi 3512 ciąga pług trzy skibowy szeroki na 1 to czasami musi iść na blokadzie ale to jak już jest większa górka a tak to sobie radzi normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2
pewnie ze pujdzie, ale do tego potzrebne są długie lata praktyki na tym ciągniku, znajomy kupił 3512 przesiadł się z t25 i załamany, orać tym niepotrafi bo go sciąga bo się kopie w błocie od razu sie zawiesza,ale na pytanie czy używa regulacji siłowej w podnośniku pyta co to jest wogóle :)

dobre "co to jest wogóle" haha my to ferdkiem 255 z trzema skibami jak jest mokro orzemy właśnie dlatego ze ferdek ma regulacje siłową a 60-tka nie i 60-tką to normalnie katorga na mokrym polu

jak facet ma problemy to mu należy wytłumaczyć co do czego, co i jak, albo niech sobie przeczyta całą instrukcję obsługi to skuma o co chodzi, zaorze ferdkiem kilka hektarów i już bedzie wmiare wprawiony,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik2222    0

a za co miał by nie dac,da rade :)


Ursus jest najepszym traktorem,każdy to wie.Żaden traktor przy nim nie liczy się.Zapraszam do obejrzenia moich filmików na You Tube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Na oponach 14.9 z odpowiednim dociązeniem da rade, na lekkich ziemiach na 1H a na cieżkich na pewno 4L. Ale na 12.4 przynajmniej u mnie to nie ma szans, nawet w pole mozna nie po co jechać :)

 

Kolega 4514 na tylnych kapciach 13.6 - pewny nie jestem, na 3 skiby jedzie, glebokosc odpowiednia ale jakby mu załozyl 4 skiby to juz by tak ladnie nie było, w podorywce tak ale nie na 30cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Witam. Mam Fajnego ursuska 3512 ale trochę małą przyczepę 3t którą ciągam C330M, więc chcę coś większego dokupić. Jakie macie przyczepy do 3512???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

U mnie MF 255 pyka z 4T autosanką ale pewnej jesieni woził buraki 6T pronarem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

ja ursusem 3512 oram na głęboko :P (1ką) na 3 pługi 3x30 na ziemi 3 kl., przy obrotach 1700-2200 na oponach 12,4-32 . Ale jest dociążony 100kg na jedno koło. Próbowałem 2 to idzie po prostej ale szkoda ciągnika, bo trzeba orać na niskich obrotach jak 2ką gdyż ziemie za daleko mi rzuca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Jak chcesz kupic cos do zboza to polecam Autosanke od samochodu.Kupiem taka za 3000 zl,na blizniakach,hamulce jak brzytwa i ciagam ja 3p.Z nakladkami sypie 13 ton pszenicy i ciagnik daje rade bez problemów,czasami tylko z pola ciezko sciagnac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Ja to 3512 zapinam Autosanki 4T 2x sztywne bo takie tylko mam czasami biorę HL 8011 to ma drobne problemy z nią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtran111    1

kup sobie autosanke 6t albo 2 po 4,5t ja do swojej 4011 doczepiam dwie takie i musze przyznac ze z przenzytem ma problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

No mój 3512 jest dociążony i sie nie kopie tak jak kiedyś. dużo dają te obciążniki polecam je :P

najwięcej to nim ciągnąłem 4.5t po szosie kartofli jednak wtedy było z góry a hamulców w tej przyczepie nie było. 4 terenowo jak jechałem to sie suną po szosie, myślałem że mnie skan_tuje ale jakoś zjechałem. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemianow    13

Kuzyn ma MF255 i 3 przyczepy- 2x3,5 tony i jedną D50 z podwójnymi burtami- 1m wysokości i wojskowymi oponami. Wchodzi na nią 8,5-9t pszenicy, czyli okolo tyle co na dwie mniejsze. Po asfalcie ciągnie się ją łatwiej niż dwie piławki- to przez te opony jest stabilniejsza. czasami są problemy z wyrwaniem tego z pola, ale zawsze któryś z sąsiadów z większym ciągnikiem dopomoże.

Ale te przyczepy(D50) ze standardowymi oponami stawiają o wiele większy opór zarówno w polu jak i na asfalcie.

 

Osobiście polecam d47- najlepiej wywrotkę- dorabiasz, jak masz potrzebę, drugie burty i masz bardzo dobrą, uniwersalną przyczepę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trq    1

Ja do mojego MF 255 zapinam autosankę 4T, a czasem pranar 6T. Z obiema śmiga pięknie, ale czasem z pronarem na miękkimpodłożu jest cieżko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nasil90    97

ja swoim mf 255 ciagam przyczepę sanok 4t ale czasem zakładamy zastawki i jest około 5


Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

-Autosan 4T wywrotka

-Sanok 4T Wywrotka

-oraz potocznie zwaną "piławkę"


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kiedyś w żniwa podczepialiśmy Autosan 6 ton, ale było to stanowczo za dużo jak na ten ciągnik. Nie dawał rady wyciągnąć jej pod górę po twardej drodze ;) . Teraz jeżdżę z niejednoosiową ok 3,5 tony i nie ma większych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez podnośnik123
      Witam, mam problem z podnósnikiem w ursusie c 385. Gdy podniose ramiona na maxa pompa podnośnika cały czas pracuje a wąż dochodzący do pompy jest mega napiety. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ??
    • Przez bubeks
      Witam, ma ktoś może przyczepę d 46 zarejestrowaną, wziąłem się za rejestrację swojej przyczepy z 1976 roku, mam czerwone tablice, potrzebuję danych z dowodu rejestracyjnego tzn. ładowność , ciężar, dmc itp., najlepiej jakby ktoś miał  skan takiego dowodu rejestracyjnego.  Dziękuje za pomoc.
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj