Zaloguj się, aby obserwować  
Godlech912

John Deere vs Ursus

Polecane posty

Godlech912    1

Zastanawia mnie czy lepiej byłoby zakupić 20 letniego JD czy lepiej 20 letniego Ursusa? Ceny starych JD są przystępne ale jak to jest z częściami, serwisem? Wśród rolników panuje przekonanie, że to co zagraniczne to złe... Ile kosztują części do JD? Czy są dobrze dostępne? I czy trzeba jakiegoś specjalnego mechanika, żeby np. wymienić tłoki, tuleje? Czekam na wasze opinie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a czym sie różni wymiana w ursusie od wymiany w jd zasada taka sama, co do części to zależy czy w twojej okolicy jakaś agroma czy składnica maszyn zaopatruje sie w takie części ale z tym nie powinno być problemu najwyżej będziesz musiał poczekać te 24-48 godzin a z cenami to różnie bywa czasem mogą być droższe a czasem tańsze(ale chyba raczej w większości to pierwsze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

JD powinien być mniej awaryjny, z remontem silnika nie powinno być żadnego problemu ale jak coś się rozsypie w skrzyni z półbiegami to będzie większy problem niż w ursusie... Ale ryzyko wystąpienia awarii skrzyni jest mniejsze niż w ursusie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jakbym miał do wyboru 20 letniego JohnDeere'a a nowego ursusa to bez wachania wybrałbym JD :rolleyes: :rolleyes:


Pozdrawiam JohnDeere8320 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawelstrz    0

ja wybrałbym JD, nie oplaca sie tłuc w starym ursusie po to ze niby czesci nie sa dostepne, tak jak powiedział gazi, jesli masz jakas agrome w okolicy to nie bedzie wielkiego kłopoty, jesli nie to poczekasz 3 dni i bedzie :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Teraz 3 dni nic nie znaczy, ale pomyśl ile znaczy w sezonie? No i oczywiście wyższe koszta ewentualnych części. Trzeba spojżeć na to obiektywnie, czy bez bólu stać nas na ewentualny kompleksowy remont (co może być nieuniknione w wypracowanym 20 letnim ciągniku, czy to w Ursusie czy JD)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

co do oczekiwania na części to jest różnie. nieraz sie zdarzyło że na małe g***o do zetora czekaliśmy nawet ponad 2 tyg. typowe części są od ręki do większości sprzętów a jak padnie coś nietypowego to trzeba i tak czekać niezależnie czy to jd czy ursus czy zetor czy inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wybralbym JD. Sam mam kombajn zbozowy JD z 1984 r. i jestem z niego calkowicie zadowolony. a jesli chodzi o czesci to w Polsce jest juz duzo dealrow ktorzy sprowadza czesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LeF    43

Ursus ma gorszy komfort niż JD ale zarazem jest mniej skomplikowany. Nie ma tyle elektroniki. Teraz części mozna zamawiać w internecie. Może tez byc tak jak przedmówcy piszą. Pójdziesz do jakiegos dealera a on dowiezie. Ja wybrałbym JD niżeli ursusa (jesli cena obydwu jest podobna). Wybór należy do Ciebie.


Czym chata bogata tym goście rzygają...
Ursus tractor emotion
Neo's & Ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja też bym wybrał John Deera. Sławna marka, dobre silniki, szybsza jazda itp..... <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

Ja mam kilka maszyn JD, wszytskie od nowości, jak na razie żadnych większych kłopotów.

Jednak gdybym miał wybierać między 20 letnim JD a 20 letnim ursusem, bez wachania wybrałbym ursusa.

20-sto letni sprzęt popsuć może się w każdej chwili, więc jeśli chodzi o części, ich dostępność, cenę, dostęp do mechaników to usrus bije jd na głowę.


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg93    4
Ja też bym wybrał John Deera. Sławna marka, dobre silniki, szybsza jazda itp..... <_<

Są ursusy z szybkimi skrzyniami a silniki mają też dobre.


Ursus & JD Rulezzzz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
Są ursusy z szybkimi skrzyniami a silniki mają też dobre.

 

Tylko że mają beznadziejnie dobrane przełożenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spojler    2

co ty porównujesz? to jak porównywać zapalkę do miotacza ognia.Oczywiście że JD


Dostawcą mocy jest...Case

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Po pierwsze porównajmy to jak wygladają oba ciagniki. Bo taka 80-tka z PGR- u na pewno nie będzie chodzic ciekawie, pomimo, że to mocne silniki. Wtedy nie dbało się o maszyny, bo i tak dostawali nowe, a taki JD będzie bardziej zadbany, bo tam od razu do serwisu ciągnik idzie i nie ma problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lubię JD i są bardzo wytrzymałe, ale URSUSY są niezawodne (no może czasami, ale bardzo żadko) więc trudno wybrać, ale mimo wszystko wybrałbym JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

do ursusa wszedzie masz częsci od ręki i dośc tanie a do JD to róznie moze byc wiec przed zakupem zoriętuj sie czy do tego modelu dostaniesz w swojej okolicy częsci.w JD bedzie napewno lepszy komfort,kabina lepiej wyciszona i sądze ze nie bedzie bardziej awaryjny niz nasz poczciwy URSUS :)


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janek36    0
Zastanawia mnie czy lepiej byłoby zakupić 20 letniego JD czy lepiej 20 letniego Ursusa? Ceny starych JD są przystępne ale jak to jest z częściami, serwisem? Wśród rolników panuje przekonanie, że to co zagraniczne to złe... Ile kosztują części do JD? Czy są dobrze dostępne? I czy trzeba jakiegoś specjalnego mechanika, żeby np. wymienić tłoki, tuleje? Czekam na wasze opinie!

to tak jak z samochodami ja wolę 15 letnie np audi od nowego poloneza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

A jakby było Cie stać tylko na utrzymanie 15 letniego Poloneza to kupiłbyś Audi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj