Zaloguj się, aby obserwować  
piotr123456789

Ursus 1134 czy warto?

Polecane posty

Witam, szukam fajnego cięgnika w mocy około 100km. Myślałem o ursusie 1134, ma on pracować na 20h. Pracuję zawodowo i chciałbym prace polowe przyśpieszyć (orka uprawa siew). Chciałbym aby ciągnik był łatwy - tani w naprawie. Mam do dyspozycji około 40tyś. Czekam na opinie z waszej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lew908    210

Kup sobie 1014 a taką kwotę juz znajdziesz dobrą maszynę. Bardzo fajny ciągnik nadaje sie do wszystkiego prasa orka uprawa :P


"Ziemia to klejnot drogi, kto jej pilnuje nie będzie ubogi"

Jeśli zgadzasz się z moim postem to strzałkę w górę wciśnij to nic nie kosztuje a mnie motywuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sakos2803    3

1134 jest młodszy i bardziej komfortowy,ale za 40000tys. to raczej nic dobrego nie znajdziesz.Ogólnie to jest ich mało ma rynku.Sam sie nad takim zastanawiałem był piękny na serokich kołach kosztował wyjściowo 56000tys.i tylko 60km. odemnie ale za długo sie czaiłem i poszed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

banki kredyty dają jeśli komfort :D lepszy a awaryjność podobna do 1014 to może jednak...

Tak docelowo jeśli uda mi się załapać na prw to myślałem o dokupieni do tego ursusa new holanda 65km. Obecnie posiadam c360 którego bym się pozbył.

Mam jeszcze jeden dylemat do którego ciągnika tura dołożyć ( 1 ursus większy, 2 nh zwrotniejszy wygodniejszy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

1134 chętnie bym przygarnął zamiast mego 10145 bo młodszy i kabina umożliwiająca podczepienie pługa obrotowego.

Niestety do 50 tysi ciężko coś znaleźć a ze 65 tysia mam crystala 120 lub 155KM w dobrym stanie.

 

Co do TURa - zakładasz na ciągnik nowszy który ma gwarancje i ma rewers.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fajnie ze potwierdziłeś moje zdanie co do tura, chociaż tu nie będę miał dylematu.

1134 był za 39tyś

47tyś

Mam zamiar dokonać zakupu marzec kwiecień jest trochę czasu aby przemyśleć sugestie bardziej doświadczonych "operatorów"

Czy do 1014 obrotówki nie podepnę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

nie wiem ale przy starym typie kabiny jak masz ustawiony podnośnik aby wysoko podnosił to czasem jest lipa.

Ja wiem że talerzówki kumpla nie podniosę na maxa bo łącznik centralny sięga kabiny.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

cięgna?

Przecież stracisz na udźwigu, talerzówka i tak ciężka że przód podrywa a ty chcesz jeszcze odsuwać ją do tyłu?


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

sprawdzić czy jest termostat i jak widać jego działanie na zegarze temperatury a jak go nie ma to czy blok nie był klejony.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos77    0

Ja miałem Ursusa 1134 15 lat od nowości ale mi ukradli :( Co do samej kabiny to jest zmorą w żniwa bo gorąco a drzwi otwierają się "do przodu" więc nie można jechać z otwartymi. Osobiście to sądzę że za 40 tyś to nie kupisz dobrego egzemplarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukeczl    1

ja chcę sprzedać 11stke bo nie mogę wejechać do obory z wozem paszowym więcej inf na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

11-stka to odpowiednik 1014, tylko z komfortową kabiną. 11-stka ma również synchronizowaną skrzynię biegów.

Przy oglądaniu wypada sprawdzić jak pracuje wzmacniacz, sprzęgło WOM-u, silnik i skrzynia biegów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj