Zaloguj się, aby obserwować  
Camel7771

Dobudowa wiaty do garażu, co z planem?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
poosa21    856

I tak właśnie zrobie, bo teraz jest dachówka a bedzie blacha, jak patrzyłem na mapy to są tylko wymiary podstawy o wysokości nic nie ma. W zimę bede to załatwiał bo jeszcze musze dokończyć rozbiórkę starego domu. Przy okazji zaniosę zgłoszenie garazu blaszaka na 2 samochody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

@Tomasz78

nie w gminie a w starostwie powiatowym a to że jedno jest prawo budowlane to fakt tylko że masz tyle starostw ile powiatów a ich interpretacja jest różna tego samego przepisu (patrz rejestracja pojazdów której dokonujesz też w starostwie powiatowym).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Nikita dobrze mnie poprawiasz starostwo a nie gmina ale u nas na jednej ulicy więc ztąd pomyłka , co do interpretacji przepisów wszystko zależy od urzędu tylko nie rozumiem dlaczego nadgorliwi urzędnicy robią ludziom 'pod górkę'.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Kolego @Tomasz78 prosze bardzo. Roboty na zgłoszenie zą wyróżnione w art.29 ust.1 i 2, oraz art. 30. To czego nie ma tu wymienione wymaga pozwolenia nabudowę, przebudowę lub nadbudowę.

Co do rozumienia poszczególnych zwrotów, służy do tego art.3, a zwłąsza pkt 8,9,10,11.

http://prawo-budowlane.org/postepowanie-poprzedzajace-rozpoczecie-robot-budowlanych

http://prawo-budowlane.org/przepisy-ogolne


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Bartekj1994
      Witam. Chciałbym wiosną dostawić do obory drugą. Tzn postawić jedną scianę i przedłużyć dach. Mam nadzieję że jasno piszę. Długość obory to 20. Myślę że pomieszczę tam 18 stanowisk. Jaką szerokość radzicie zrobić tak zeby wszedł ciągnik i Jaki byłby koszt takiej obory.
    • Przez marulekk
      Witam
       
      Przedstawię pokrótce o co mi chodzi...
      W załączniku wrzuciłem Wam szkic z góry mojej jednej z dwóch obór.
      Ze starości zaczęła mi pękać posadzka i tak myślę, że na wiosnę trzeba by od nowa wylać posadzkę a jak wylewać to można by ją zmodernizować.
      Dodam, że teraz w oborze są duże, małe byki i kilka świń. Przerobić chcę ją wyłącznie na byki opasy, (ważne aby został jeden kojec połączony z wybiegiem na odchowane cielaki, które są zbyt małe na "łańcuch"jeszcze). Bydło jest w różnym wieku i wielkości gdyż cielaki pozyskuje od własnych krów jak i okolicznych rolników więc w grę wchodzi raczej pomysł ze stanowiskami. Chcę również zawalić ten kanał na środku i zrobić tam stół paszowy i dwa rzędy stanowisk wzdłuż stołu a kanał na odchody przy zewnętrznych ścianach (po drugiej stronie stanowisk).
      Taka jest moja koncepcja.
       
      Jeśli Wy byście to inaczej zrobili to proszę o pomysły, być może któraś koncepcja mi się spodoba
       
      Ps; ten ładny szkic zrobiła moja Pani M. :wub:
       
      Pozdrawiam

    • Przez krone125
      Witam więc tak jak nazwa tematu brzmi,mam wiate taką 6 dłi 10 szerokości i jest ona dostawiona do obory a składuje w niej słomę i sianokiszonkę na cały tydzien przywoze bo w oborze niema gdzie ustawiać i chciałbym się zapytać czym ją ocieplić tanim kosztem bo teraz to tylko się skrapla spod krokwi i na betonie zamarza.Czekam na podpowiedzi i komentarze.I TAK POZA TEMATEM DOBRZE ŻE KAR ZA KWOTOWANIE NIE BĘDZIE UFF.
    • Przez MARAKAM
      Witam mó problem przedstawia się nastepująca na częścią mojej działki przebiega LINIA ENERGETYCZNA cztery lub 5 przewodów do domu sąsiada a tam mam wolna przestrzeń i chciałbym postawić tam garaż bo powoli nie mam gdzie trzymać maszyn, a bardzo nie lubię trzymać ich na dworzu i teraz moje pytanie czy próbować budować, chciałby zrobić to na zgłoszenie, a dokładniej na dwa zgłoszenia. Lub pobudować garaż z płyt betonowych takich od płota. Czy jest coś takiego możliwe i czy ktoś próbował. Jakie mausza być minimalne odległości od przewodów.
    • Przez jarekvip99
      Mam w planach wybudowac garaz o powierzchni okolo 200 metrow kwadratowych w ksztalcie litery L z dachem jednospadowym. szerokosc garazu to 8 metrow i stad moje pytanie czy wytrzyma dach obciazenie sniegu? sciany pustak zuzlowy gdyz nie trzeba go obrzucac na poczatku ani nic i lepiej dac calego czy np 3/4 by wystarczylo? dach pewnie drzewo co metr krokwia potem laty i blacha trapezowa. a moze mozna z czegos taniej zrobic dach? blacha raczej by zostala ale np stal zamiast drzewa i co ile by bylo trzeba zrobic? w halach stalowych robia co 4 metry minimum nawet i do 6 metrow. ale czy stal nie drozsza niz drzewo? bylem zainteresowany tez hala stalowa ale najlepiej aby zgralo sie wszystko z moimi starymi budanki i jakos wygladalo wszystko razem to musi byc buden w ksztalcie litery L.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj