Zaloguj się, aby obserwować  
studentka91

Czochradło dla bydła DeLaval

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
studentka91    0

Witam, moja obecnosć na tym forum jest kierowana głównie projektem wymaganym na mojej uczelni. Niestety swojego gospodarstwa nie posiadam, chciałam więc prosić Was rolnicy o opinię nt. czochradła dla bydla firmy DeLaval. Używa ktos z Was? Jakie są wasze spostrzeżenia, uwagi co do dzialania tej maszyny, czy jestescie z niej zadowoleni? Z góry dziękuję wszystkim za odpowiedź! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
studentka91    0

Jak mam być szczera to o nim akurat udało mi się znaleźc najwięcej informacji, ale niestety nigdzie informacji nt. opinii użytkowników nie było więc postanowiłam uderzyć tutaj z tym pytaniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Do czego służy te czochradło? :P Nazwa wskazuje, że do czochrania ale po co je czochrać? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Już wiem. ;) Kurde, czego to ludzie nie wymyślą. Ale kto bogatemu zabroni... Bo domyślam się, że takie urządzenie do tanich nie należy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
studentka91    0

Zależy od firmy i od stopnia "nowoczesnosci" :P Internety podają ceny od kilkuset zł do kilkunastu tys. zł :P

Nikt na prawdę nie używa? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlodyhef    214

Mam wrażenie, że zbyt wiele osób nie odpowie. Sam mam bydło, niestety moje sztuki są raczej liczone w dziesiątkach a nie w setkach, ale wydaje mi się, że zbyt wielu hodowców w Polsce czegoś takiego nie posiada bo albo:

 

1. Nie wiedzą, że coś takiego istnieje.

2. Wiedzą, że coś takiego istnieje, ale odpycha ich cena bądź uważają to urządzenie za niepotrzebne.

 

Mam kilku znajomych mleczarzy, ale żaden z nich tego nie posiada. Wypadałoby się pytać o to raczej zdecydowanie większych gospodarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
studentka91    0

Własnie wg. producenta to urządzenie jest przeznaczone dla obór z 60/70 krowami i to jeszcze dla obór wolnostanowiskowych ( bo jakby nie bylo w innych używanie tego sprzetu mija sięz celem ). Obok siebie mam kilka gospodarstw, z iloscią krów pow. 100 szt. tylko niestety to obory uwięziowe są.

Jakby nie było brak odpowiedzi to też jakis znak, że to urządzenie nie cieszy się popularnoscią wsród rolników i hodowców bydła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

U mnie krowy mają czochradło na kiju raz na jakis czas, i wtedy wyglądaja na zadowolone, założe sie że gdyby miały mozliwość to czochrały by sie bardzo często

według mnie to wygląda tak: WYCZOCHRANA KROWA=SZCZĘŚLIWA KROWA SZCZĘŚLIWA KROWA=WIĘKSZA WYDAJNOŚĆ i spokojniejsze bydło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

my mamy takie i jest naprawde fajne ale ma tylko 1 minus obraca sie zawsze w jedna strone czyli wlos sie ustawia w jedna strone.Potem mozna przelozyc i bedzie sie krecic tetz tylko w jedna strone i do wymiany bo wlos jest zuzyty. A pozatym to spelnia bardzo dobrze swoja role krowwy bardzo to uwelbiaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
regan1    0

Witam! Posiadam (a właściwie moje krowy) czochradło od dwóch lat. Przy stadzie 60 krów praktycznie nie stygnie. Gdy była mała awaria i czochradło nie chodziło kilka dni widziałem zdenerwowanie krów gdy podchodziły do czochrania a nawet minimalny spadek mleka. Jałówki które przyjechały z Czech po 16 godz. jazdy najpierw poszły się czochrać a później podeszły do stołu paszowego. Moim zdaniem jest to rewelacyjne urządzenie aczkolwiek stanowczo za drogie.

 

 

pytkanieznana:

Mam czochradło Westfalii i ono obraca się raz w jedną raz w drugą stronę. W przypadku zawinięcia się np. ogona krowa ma szansę się odplątać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroMazury    0

na jakiej wysokości powinno być takie czochradło ? dodam że mam wysokie HF'y i czochradło DeLaval ale jakoś nie widzę że krowy bardzo się nim podniecają jest od kilku miesięcy i raz na jakiś czas przyjdzie sie poczochrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez dziku
      Jakie są ceny bydła w waszych rejonach?
       
      Dyskusja o najbardziej aktualnych cenach bydła przeniesiona tu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/72443-ceny-bydla-rzeznego-2014//page__view__getlastpost
       
      Wątek o cenach w 2013 i dyskusja z tym związana dostępna tu: http://www.agrofoto....-rzeznego-2013/
       
       
       
       
      Witam. Mam do sprzedania 3 byki i juz po nie przyjechali i oferowali mi 4,60zł za kg. ale mówili zebym sie wstrzymał jeszcze tydzien bo prawdopodobnie troche cena podskoczy. To nie szprzedałem ich i czekam. A u Was jaka jest cena ??. I piszcie o jakim regionie piszecie. Pozdrawiam.
    • Przez dex
      po czym opasy najszybciej przybierają na wadze?
    • Przez pavlo232
      witam spotkał sie juz ktos z takim czyms bo ja ostatnio dowiedziałem sie ze mozna wziasc cieleta z firmy kobylin za darmo około 10 sztuk przy sprzedazy od dorosłego byka odejmiujemy wage małego np. dorosły 800kg-100kg małego mamy na czysto 700 kg które sprzedajemy za 5,20zł cena ustalona przy zakupie cielaków na dzien dzisiejszy.
      co myslicie na ten temat ? czy spotkał sie ktos juz z tym ? według mnie jest mała cena końcowa a i dodam ze wszystkie pasze i lekarstwa na swój koszt.
    • Przez yacenty
      Zapraszamy na naszą relację z targów.

    • Przez in2dex
      Witam.
      Z racji tego, że ob budowałem oborę z każdej praktycznie strony, kończę już ostatnie remonty, nie mieszczę się. Zastanawiam się nad wydzieleniem jednego z klepisk w stodole. Widziałem już takie rozwiązanie ale mam wiele wątpliwości..
      Jaką znoszą najniższą temperaturę jałowicę do pół roku do ocielenia, a jaką opasy?
      Jeżeli na zewnątrz panuje -20stopni to w takiej stodole temperatura może panować ~ -18 stopni. Czy jałowicę HF mogą przebywać w tych warunkach? Utrzymywać krowy w takich warunkach raczej bym się nie zdecydował gdyż spadnie wydajność, oraz rasa HF jak wiadomo jest mleczna ale delikatna.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj