Zaloguj się, aby obserwować  
wlodiw

Zefir czy Foton? Co to za cuda i czy warto?

Polecane posty

wlodiw    2

Mój "pomysłowy" kolega szuka podobnie jak ja traktora coś koło80-90 km. Ale jego najarało na jakiegoś Fotona lub Zefira, z tego co się orientuje z Pronaru bo są ponoć tanie ( ponoć coś koło 80tyś brutto). Co to za cuda i jak to się sprawuje może ktoś ma coś takiego, bo u mnie w okolicy takich ,,perszhingów" jeszcze nie widziałem :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
polecam zafir bo nie jest chinski tak jak foton.

umieściłem kilka fotek zafira 85k.

 

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery-image38162.html

 

 

gmina go kupiła, nie wiem jak sie sprawuje w polu.

No jak nie jest hiński to jest hińskie yto 804a, ale na podzespołach new hollanda a silnik to brytyjski patent więc technicznie jest dobrze bo skrzynia z new hollanda 12/4 i masywne to wszystko, gorzej może być z wykonaniem bo ta skrzynia z brazylji chyba idzie a montowane główne podzespoły w hinach w pronarze tylko koła kabiny i maski zakładaja, tylko że bierząca cena na allegro to jest już 95 tyś :rolleyes: , na ppr ma ktoś tam tego zefira i bardzo zadowolony że oszczędny jest.

 

co do fotona to i technicznie w erze c360 albo i bardziej zacofany jak i jakościowo, prosta skrzynia bez rzadnych synchronizatów perkins jakiejś starej generacji niby klima co się w ręcach rozpada, nie mam do czynienia z tymi maszynami a takie informacje znalazłem na necie, więc to napisałem co się dowiedziałem, bo ludzie mylą te fotony zefiry farmtracki i właściwie nie wiadomo o co chodzi

 

nad zefirem można było się zastanawiać jak kosztował 87 tyś, za 95 tyś już mniej atrakcyjny ale tego fotona to za 1/3 ceny bym nie chciał (w którymś numerze apra był opisany że po umyciu karcherem farba z felgi oblazła :rolleyes: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym nie brał nic z tych foton zefir itp. jakos nie moge sie do tych ciągników przekonac. one wyglądają mi na takie "składaki" od każdego ciągnika cos wzieli zebrali i to co im wyszło nazwali foton. Jakościowo to chyba nie jest najlepsze. Ale jak uważacie tak róbcie.

 

Pozdrawiam NH:)


NEW HOLLAND !! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Eh...... jak już byś miał brać to kup zefira foton to jest moim zdaniem gówno. Ale ja bym nie brał ani tego nai tego juz bym wolał dołożyć te pare tyś i kupić coś porządnego ;] takie jest moje zdanie ;] Wiem ze foton jest badziewny bo wujek już załuje że go kupił a ma go pół roku ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Acha, czyli mam poszukać na forum dotyczącym Pronara, dzięki za informacje, dam mu to jutro niech poczyta i się chłopaczyna otrząśnie :rolleyes: Co do Zefira to myślałem, że to może coś na podzespołach pronara tj Mtz i nie wiadoma co tam jeszcze., a to yto, o ile się orientuje to oni robią sprzęt komunalny, nawet widziałem to logo w Krakowie. Dzięki jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid12    50

Ja bym woał juz nowego belarusa niż te jakies wynalazki typu zefir czy foton


Kierownicę ujął w dłoń, przeżegnał się, beret na skroń
W stacyjce klucz i raz i dwa, spalin kłąb i silnik gra
Już na polu za łanem łan, wykonany za planem plan
A w duszy radość albo gniew, słoneczko mu gdzieś zza drzew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Ja z tych obydwu wynalazków, jak już bym musiał to wybrał bym zefira bo on chyba ma coś wspólnego z Pronarem a Pronar nie jest złą firmą to może i zefir będzie nie najgorszy :rolleyes:


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

Zefir to bardzo fajny ciagniczek tylko ze nie sprzedali ich jeszcze zbyt duzo wiec jesli to sie nie przyjmie to skad za 10 lat czesci? z chin chyba tylko. ale jak zaczna dawac kase z prowu to zobaczymy ile ich przybedzie:) jest tani jak na swoje parametry bo jak we wrzesniu sie interesowalem to za 82tys by sprzedali. i nie ma co wierzyc ze to jakis NH czy perkins bo wszystko to jest chinska podrobka. ale jesli jest z dobrych materialow zrobiony to bedzie super traktorek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

wiesz lepiej dać te 10 lub 20 tys. więcej i mieć ciągnik anie jakieś podruby licz się ztym skąd części do zefira a ci powiem że cena choć niska to i tesz jakość wykonania samo za sibie mówi :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

w taniosci i urzytecznoiści nic belarusa nie przebije, a ten cały zefir to za 95 tyś wisi na allegro więc ta cena dykwalifikuje go już na starcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
to drogo. ale inna cena jest jak bierzesz za swoje pieniadze a jak na prow to drozej...

A czemu to tak? Bo czegoś tu nie rozumiem. :rolleyes:


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
w taniosci i urzytecznoiści nic belarusa nie przebije, a ten cały zefir to za 95 tyś wisi na allegro więc ta cena dykwalifikuje go już na starcie

 

A Foton kosztuje 80tyś


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    37

Ostatnio bylem na skladnicy gdzie stal Foton. Podstawowa cena byl okolo 84 tys zł (klima w standardzie), co ciekawe od reki koles opuszczal 7 tys wiec wiadomo - jaka cena taki sprzet. Poza tym dosyc nieciekawie ma umieszczony zbiornik z powietrzem - z tylu za siedzeniem. Poki dziala moze i bedzie dobrze ale ciekawe jak bedzie poem z czesciami? Zefir to w sumie skladanka, czesiowo tez z chinskich czesci, dlatego kosztuje tylko okolo 90 tys zł. Juz nawet typowy pronar 82SA kosztuje ponad 100 tys.


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

szczerze ja nie widze żadnego problemu ja jak bym miał kupić zefira albo fotona to oczywiście z żadnego z nich bym nie kupił bez zastanowienia ;) jak nie dysponujesz wiekszo waluto to kup belarusa i pokłopocie chodź niedawno czytałem że i z belarusami zaczynają kąbinować od kiedy :D amerykanie zaczeli coś kabinować tłumiki z ''papieru itd; a ja na twoim miejscu jak miał bym dać aż 95 tys za zefira to wolę pronara 82a za 87 tys. i po kłopocie :P bo on jest pewniejszy i nie jest zły traktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

jak sie interesowalem ciagnikiem to za zefira chcieli 87tys. a jak ojciec powiedzial ze za gotowke chce ciagnik i to w ciagu tygodnia to dealer zapraszal na kawke i byl w stanie 5 tys opuscic. i tak wzialem belarusa. kazdy dealer nie lubi na ten prow sprzedawac bo to kupa papierow a tak to 2 dni i sprzedane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3
Każdy dealer nie lubi na ten prow sprzedawać bo to kupa papierów a tak to 2 dni i sprzedane.

No pewnie, że nie lubią a zwłaszcza dlatego bo wiadomo ile jeszcze trzeba będzie czekać aż ten PROW ruszy ;)


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Te ciągniczki są za lekkie tak po mojemu i jeżeli ktoś chce w miare tani ciągnik to chyba lepiej zainteresować się jakiś Belarusem przynajmiej nie martwimy się o części.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

jesli chodzi o wage zefira to jest dosc ciezki bo jak podaje pronar 4750kg. chociaz mi na masywny nie wygladal. tylko czesci nie bedzie moim zdaniem. a jezeli bedzie sie dobrze sprzedawal i beda czesci sprowadzac to pewnie beda drogie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek82    0

Znam faceta który ma fotona.Ten ciągnik jest porównywalny techniką do C-360.Ten gość ma go 2 lata i narazie nie było żadnych awarii.Jednyny problem był z tym,ze po około 3 miesiącach zaczął się rozkręcać(przede wszystkim odpadły przednie błotniki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

mi sie w fotonie nie podobalo to ze gumy takie waskie i maska bardzo szeroka-widocznosc beznadziejna. wydaje mi sie ze to nie jest ciagnik do ciezkiej roboty. jest dosc prosty to fakt. a jego najmocniejszym punktem jest silnik perkinsa i klima w standardzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arko2255    8

Belarus ha ha ha a co wy ruscy czolgisci mam fotona 82km i ma on

przepracowane 900godzin a silnik to by tego trzydziestoletniego belarusa

rozerwal na strzepy wsiadlem raz do niego i nie moglem wyjsc foton to 21 wiek a bela dobry ciagnik ale nie mozna go porównywać do fotona

tyle powiem 900 godzin lac rope i na pole orka plug 4 PHX obrotowy

sasiad pozyczyl go do swojego johna 5720 i nie mogl uwiezyc nie dal rady

po mimo ze na szerokich kapciach zal mi tych ludzi ciagnik 185 tys jak

moje 2 fotony + plug!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rino    13

Jakos nie widze tego fotona z plugiem phx obrotowym, daj fotke jak go podniesie to uwierze. Na jakich korpusach ten plug. Niby ten ciagnik wazy ponad 4 tony tylko jakos nie widać po jego gabarytach gdzie jest ta cała masa. Czemu tak malo fotek tych fotonów dajecie skoro tak dobrze sie sprawuja w polu chetnie bym zobaczył go z jakimis maszynami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj