Ptr_ch88

Pługi Koja

Polecane posty

Ptr_ch88    0

Może ktoś użytkuje pługi resorowe koja. Chciałem dowiedzieć jak się sprawują i jaka jest wytrzymałość elementów roboczych. Dziękuje za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mati145    0

Szukam podobnej odpowiedzi, zastanawiam się nad 5-skibowym pługiem Koja z zabezpieczeniami resorowymi, lecz nastaje pytanie czy takowy jest wart swojej ceny oraz jaką ma wytrzymałość w porównaniu np. do kvernelanda do którego jest do znużenia podobny. Prosiłbym o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1977    1

Ja też miałem dylemat koja czy kverneland AB100 różnica w cenie to było 4tyś zł .Wybrałem ten drugi i nie żałuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

witam widzę w którym roku pisaliście ale piszę to dla tych co zamierzają kupić pług Koja użytkuje nim trzy lata i jestem z nich bardzo zadowolony nie miałem żadnych problemów pięknie wkręcają dobrze wyprofilowane nie wymagają dużego zapotrzebowania mocy względem innych  wizualnie niczym się  nie różnią od Kverneland oprócz napisem na ramie no i oczywiście ceną pługi godne polecenia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

a jak ewentualnie będziesz zmieniał pług to policz ile za polski pług weźmiesz a ile za kvernelanda  bo za koje np 10 letnią weźmiesz nie wiem  może 6 tyś a za kvernelanda 14 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

tygrysek a powiedz mi co będzie  jeszcze za 10 lat , żebyś się tylko za bardzo nie przeliczył jeżeli za 10 lat nie będę miał problemów to po co mam sprzedawać ; po drugie policz koszt zakupu jaka jest różnica i nikt nie wie za np.te 10 lat ile będą kosztować używane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

spójrz na ceny używanych  kvernelandów i innych polskich pługów jaka jest przepaść cenowa kverneland tak nie traci na wartości jak polski pług

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

zgadza się tylko nikt nie wie co będzie za parę lat i jak by każdy tak patrzył to trzeba by było brać wszystkie maszyny z górnej półki , a i morze zacznijmy wspierać Polski kraj a nie pchać pieniądze w obce ręce przy zakupach maszyn 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarek1977    1

Ja już swoim kvernelandem AB 100 przerzuciłem 300ha przez 3 lata bez żadnych awarii i nie zamieniłbym go na żadną Koję ani Unię .Koja może i wygląda jak Kverneland ale jakośc stali jest zupełnie inna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

na dzień dzisiejszy różnica w cenie między koją a kvernelandem  to około 7 tys( przy pługu 4 skib), więc jest nad czym się zastanawiać, koja wygląda solidnie, też chętnie bym kupił, ale trochę za wysoka cena a jakość niepewna, no ale 7 tyś piechotą nie chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

Jeżeli chodzi o ramę to solidniejsza jest w Koji dokładnie 7 tyś piechotą nie chodzi mam już 3 lata i jestem zadowolony z nich , zastanawiałem się nad Unia ale były droższe od Koja mniej solidne no i większe  zapotrzebowanie mocy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

kolego Lucky Luke możesz coś więcej na temat KOJI? ile skib, jaka jakość lemieszy odkładnic itp, jaka jakość słupic ( podobno w bomecie vario się wyginają, gdzie brałem ten pług pod uwagę, cięższy od koi o ponad 200 kg, nie wiem dlaczego bo rama wygląda na niższą) chciałbym kupić coś rozsądnego a nie utopić bez sensu kasy, czekam na odpowiedzi i opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

maromar mam 4 plus na  resorze po trzech sezonach nic nie wymieniałem i na dzień dzisiejszy nie ma takiej potrzeby wymieniać morze po tym sezonie na jesień dłuta obrócę , już te pługi troszkę ha przerzuciły dokładnie nie wiem bo cały czas dobieram dzierżawę co do jakości stali to nie sprawdzałem tego, wiem tylko tyle że lemiesze i odkładnie nie rdzewieją  tak jak na np starych grudziącki u mnie pola są bardzo kamieniste  co do słupic to nic się nie dzieje resor ładnie amortyzuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

dzięki za odp LuckyLuke, wygląda na to że wszystko w porządku, jak dotąd moim faworytem cena/jakość był BOMET VARIO,  ale od teraz poważnie się zastanawiam nad KOJĄ, co prawda droższy o kilka tyś, ale może wart ceny, innych opinii nie mogę znaleźć więc opieram się na twojej ocenie, najwyżej będę mieć pretensje do Ciebie LuckyLuke ;P;P;P;P żart,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

Myślę że nie bęndzież żałował możesz jeszcze podpytać się w swoich stronach dilerów na ten temat . Jak zakupisz i wypróbujesz to się odezwij jak się sprawują 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maromar    18

No jeden diler polecił właśnie koję, zapytałem tylko o pług zagonowy na resorze, nawet się nie zawahał, twierdził ze na warmi i podlasiu chyba to pług nr 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Też mam dylemat, zastanawiam się pomiędzy 4 skibową koją a akpilem  kmjr też na resorze, akpil jest o 2,5 tys tańszy, za to koja ma niby mniejsze zapotrzebowanie na moc, który byście mi radzili wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

Znasz moje zdanie zresztą wyżej już pisałem a jak masz jakieś wątpliwości co do pługa Koja   to zapraszam do siebie  zobaczysz ocenisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daanny    33

Kolego czytałem właśnie że bardzo polecasz ten pług, ja już prawie byłam zdecydowany na tego akpila a tu dowiaduje się o koji i mam dylemat, chociaż nigdy nie widziałem tego pługa w realu i nikt go w mojej okolicy nie użytkuje,  a w jakich okolicach mieszkasz? i jakim ciągnikiem śmigasz z nim? u mnie chodziłby z 85km czy to nie za mało? czy na każdej szerokości skiby ten pług tak samo ładnie kryje?masz z siłownikiem czy na śrubie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tygrysek    21

No jeden diler polecił właśnie koję, zapytałem tylko o pług zagonowy na resorze, nawet się nie zawahał, twierdził ze na warmi i podlasiu chyba to pług nr 1

 

jestem z podlasie 30kmode mnie produkują a w okolicach nie widziałem u nikogo tego pługa, tylko kverneland i kuhn  czasem agromasz, może nr 1 ale na końcu listy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LuckyLuke12345    230

Dany ja wcześniej też nie słyszałem o Koji diler mi zaproponował i wziąłem w ciemno ,  ja jestem z lubelskiego powiat łukowski , ja śmigam 106 konnym ciągnikiem , wiesz mocy nigdy nie jest za dużo twoje 85 km to zależy jakie masz ziemie i jak głęboko będziesz orał  po rozłożeniu na maksa morze być ciężko chociaż mój diler pokazywał mi filmik jak 85 konny ciągnik targał te pługi . Nie ma różnicy jaką szerokością orzesz tak samo bardzo ładnie wkręcają , ja mam na śrubę ale myślę o wymianie na siłownik 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiem10    1

Dzisiaj zauważyłem, że Koja zaczęła produkować pługi orne OBROTOWE. Wie ktoś może coś na temat cenniku cztero skibowych obrotowych Koja?

Edytowano przez Niewiem10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez malkolm
      Witam.
      Czy użytkuje ktoś pługi tego producenta??
      szukam w necie jakichś opinii i nic znaleźć nie mogę
    • Przez MasseyRap
      Witam panowie, panie poszukuję do mojego mf 3065 pługa 3x40 z możliwością poszerzenia do 50cm na skibę i moje pytanie brzmi czy znacie jakiś dilerów maszyn używanych w województwie kujawsko-pomorskim, którzy mogli by taki pług posiadać ? Cena w granicach 10tys.
    • Przez zetor7712
      jakie plugi 3 skibowe obrotowe uwazacie za dobre
    • Przez john77
      Witam posiadam plug obrotowy 4skibowy kverneland vd 100 i mam problem z ustawieniem w ciezkiej ziemi ,glina ,borowina itp,a mianowicie przy orce w lzejszych ziemiach nie ma zadnych problemow jest ladnie i rowno wyorane a tylko jak dojade do gliny plug pierwsza skiba odchodzi od bruzny i zaczyna byc problem nie dosypuje widac kazdy przejazd sciaga ciagnik w orane,probowalem juz wszelkich ustawien,plozy rownolegle do ciagnika,dolne wieszaki tuza na sztywno tyle luzu ile nasworzniach,czytalem ze maja byc luzne ale wtedy calkiem ucieka plug i nie da sie orac, ciagnik john deere 6910 opony 650 plug ustawiony 45cm'prosze o rade co zle robie dzieki zgory.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj