RolnikMateusz

Motyl czy lej?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
miko    0

A powiem wam tak, że ja kupiłem z promaru 3 lata temu a za kilka tygodni sąsiad kupił na pierwszy rzut oka taki sam ale z innej firmy(nie pamiętam jakiej B) ) i mój sieje na 12 metrów a jego nie! Teraz jak sieje na dużą pszenice nawóz to ode mnie pożycza. Nie mogę teraz zmierzyć, bo nie jestem na wsi, ale w moim chyba tarcza miała średnicę 44 a u niego 40, więc jak będziesz kupował to sprawdź średnicę tarczy, im większa tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

@miko szerokość robocza siewnika nie zależy od średnicy tarczy tylko od długości i kąta ustawienia tej łapki, która rozrzuca nawóz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Bardzo możliwe, że masz rację, ale mi się zdaje, że chyba im mniejsza tarcza to i te łapki są mniejsze, i pewnie dlatego sieje węziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkrk25    79

Takie łapki zawsze można przerobić. Mój sąsiad starego leja przerobił tak, że były trzy łapki, każda innej długości i rzucał nawóz o wiele równiej i dalej niż przedtem, a tarcza była ta sama, tylko musiał przerzucić osłonę na zewnątrz i jeszcze ją trochę wygiąć bo miejsca było mało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

I jaki kupujesz??? :rolleyes:


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek32    1

ładnych parę lat sieliśmy lejem, w tamtym roku kupiliśmy motyla i uważam, że większego szrotu niż motyl chyba nie wynaleziono.

za każdym razem trzeba wysiadać z ciągnika, żeby podnieść zasuwę, bo przy drobnym moczniku z otwartą nawet na 5 nie ma jazdy!!!

po prostu nawóz sie wysypuje- nie wspominając już o tym co sie dzieje jak np chcemy przejechać przez bruzdę.

poza tym przy włączeniu WOM przy samym ruszeniu wyrzuca dosłownie nawóz na kupę.

co do szerokości to pierwotnie nie był szerszy od leja, ale po przerobieniu łopatek sierze zdecydowanie szerzej- dorobienie 2 dłuższych łopatek+ 2 oryginalne.

rozsiewacz nie ma mieszadła- jeśli mieszamy wsypując 2 różne worki na zmianę i trochę na niby ręcznie pomieszamy to lejek je dokładniej przemiesza niż motyl.

niewątpliwym niewypałem jest to, że nawóz nie jest rzucany na środek tarczy- nie równy wysiew na obie strony.

poza tym mokry nawóz przykleja sie do taśmy, jeśli zabuja ciągnikiem to nawóz leci na osłonę, a nie na tarcze.

nie róbcie tego blędu i nie kupujcie tego badziewia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

Ja posiadam Kłosa to samo co motyl praktycznie ta sama zasada działania. I mam pytanie do ciebie ty myślałeś że ta zasuwa z tyłu będzie sie sama otwierać ??? automatycznie??? skoro jest gdzieś dziura(otwarta zasuwa) to nie ma siły żeby nawóz nie wyleciał.

Skoro nasypie się nie tarcze i ruszysz z wolnych obrotów to nie dziwne że wysypuje ci się na"kupę" ja tam tego problemu nie mam , i problemu nie robie jak mam wysiąść z ciągnika i otworzyć zasuwę.

 

Nie ma mieszadła bo go tam nigdy nie było więc czego wymagasz??

 

Równy wysiew nawozów reguluje się ustawieniem łapek. (żaden problem zrobić to raz a dobrze)

 

Badziewie to nie jest rewelacja może tez nie ale na 20 - 30 hektarowe gospodarstwo to w sam raz siewnik ja kupiłem w zeszłym roku Kłosa i jak narazie na niego nie narzekam. Jaka cena taka jakość. nie wiem co ty chiałęś kupić za 2500 zł????


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelek32    1

wg mnie lepiej kupić zdecydowanie tańszego leja.

gdyby taśma dalej wystawała do tylu to nawóz by tak sie nie wysypywał i jednocześnie byłby rzucany centralnie na środek tarczy, w rezultacie równiej by rozsiewało.

spróbujemy zrobić dodatkową zasuwę- żeby można było sterować z ciągnika.

nawet jeśli sie wysiądzie otworzyć zasuwę to dopóki sie włączy wałek to 1/4 wiadra nawozu jest już na tarczy i zostanie rozrzucona niemalże na kupę.

jeszcze te każdorazowe włączanie i wyłączanie WOM...

po przesiadce z leja na motyla żałujemy.

pewnie przesiadłeś sie z kosa na motyla i nie miałeś leja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zubron2048    1

Lej a może oszczyj!!!!

 

Może jakiś bardziej konstruktywny post co? Następnym razem ostrzeżenie będzie!!!

Edytowano przez krolikNH

Ursus 2812+Case 845 XL plus+MF 3065=zgrana ekipa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
a można wysiać wapno lejem ? może ktoś próbował?

Sąsiad próbował i szło dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

wapno lejkiem??? to m jakieś wysuszone mocno chyba było. Kosem siałem wapno i dobrze idzie tylko trochę wolno .


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yogi    13
spróbujemy zrobić dodatkową zasuwę- żeby można było sterować z ciągnika.

nawet jeśli sie wysiądzie otworzyć zasuwę to dopóki sie włączy wałek to 1/4 wiadra nawozu jest już na tarczy i zostanie rozrzucona niemalże na kupę.

jeszcze te każdorazowe włączanie i wyłączanie WOM...

 

my gdy mielismy kiedys motyla to była dorobiona druga zasówa która była otwierana siłównikiem hydraulicznym a zamykana za pomocą sprężyny i nietrzaba było każdorazowo wyłanczać WOMu tylko sie zasówe z ciągnika zamykało! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może i było wysuszone, nie widziałem z dala ;) Ale teraz ten co tym lejem wysiewał nie może ładować, za dużo bo pękł plastik :/ i tylko tak 380 kg wkłada, a pojemności ma 500 kg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

powiem wam wszystkim tak ja tez mam leja ale nie chciał bym jego kupować jeszcze raz bo lej rzuca na jedną strone dobrze a na 2 prawie wcale. to juz kos lepiej sieje. mam zamiar teraz kupić 2 talerzowy np Sipme. i radził bym tez kupić 2 talerzowy nawet przy małym areale


Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

mam motyla od dwóch lat i jestem zadowolony z jego pracy idzie równo i bez żadnych zarzutów no i wapno mogę nim rozsiewać co też jest dużym plusem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
powiem wam wszystkim tak ja tez mam leja ale nie chciał bym jego kupować jeszcze raz bo lej zuca na jedną strone dobrze a na 2 prawie wcale. to juz kos lepiej sieje. mam zamiar teraz kupić 2 talerzowy np Sipme. i radził bym tez kupić 2 talerzowy nawet przy małym areale

Mój rozsiewa dobrze, i tyle co ja go używam to talerzowy w ogóle jest nie potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2
@ marti565 a coś przerabiałeś w swoim leju żeby siać wapno?

nic nie przerabiałem tam jest duży otwór z tyłu więc jak coś to najwyżej szybciej jedziesz ciągnikiem. Znajomy tez sieje motylem tyle że ma o pojemności 400 kg i chwali sobie ten siewnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
temar    0

witam wszystkich użytkowników forum, i chciałbym skorzystać z waszej ogromnej wiedzy praktycznej , myślę że w tym temacie mogę o to zapytać. w związku ze zmianą profilu gospodarstwa 4 ha na uprawę porzeczki czarnej i czerwonej chciałbym przystosować rozsiewacz lejkowy do wysiewu bocznego, dlatego zwracam się z prośbą o informacje jak go przystosować, myślę o zastosowaniu osłony na tarczy tylko nie nie wiem czy nawóz kiedy przejdzie prawie cały obrót tarczy z dostateczną siłą zostanie wyrzucony. czytając posty wiem że funkmaster1993 przerabiał taki rozsiewacz na boczny wysiew. za informacje ewentualnie zdjęcia z góry dziękuję, informację mogą być również pocztą na adres marcinekte@o2.pl za informację z góry dziękuję . pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rabin    0

Witam.

Czy motyl lub lej nadają się do rozsiewania poplonów? Chodzi o to czy rozsiewają równomiernie i czy można dokładnie ustawić dawke na ha?

A może lepiej kupić od razu jakąś dwutarczówke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marti565    2

siałem swoim poplony i powiem ci że nie najlepiej to wyszło. Chyba ze bedziesz siał jedne rosliny to wtedy tak równo ci wyjdzie i idealnie bo jak mieszanki to najpierw mniejsze wyjdą a potem większe nasiona jak mi wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ceston
      Witam jakie opinie o tym rozsiewaczu i jak dostepnosc czesci? rocznik 2010
       
    • Przez PiotrekMTZ
      Co sądzicie o tych rozsiewaczach?
      Bo planuje Kupić MDS 700l :lol:
    • Przez ceston
      Witam proszę o opinię na temat tego rozsiewacza i dostępność części rocznik 1999
    • Przez ARTURO04
      Witam potrzebuje pomocy może ktoś pomoże, poleci kogoś, a mianowicie problem dotyczy rozsiewacza a konkretnie wydaje mi się, że sterownik coś szwankuje konkretnie po kilku kalibracjach zaczyna zaniżać dawkę nawozu trzeba przywrócić do ustawień fabrycznych i kilka kolejnych kalibracji można wykonać i znowu robię próbę na 300kg i tyle w próbie wychodzi a już na polu ok.180 kg i na nowo do ustawień fabrycznych... Może ktoś miał podobny przypadek rozsiewacz kverneland ds-ew bez wagi z czujnikiem na koło zdjęcia sterownika  


    • Przez kingway
      Witam , czy są tutaj posiadacze rozsiewacza do nawozu Amazone ZA M 1501 ??? Czy polecacie i na co zwrócić uwagę ??? Mam na oku taki no moim zdaniem full wypas no polskie menu,komputer Amatron +,limiter,osłony przeciwblotne,plandeka nadstawka L1000,czujnik prędkości,tarcze 24 -36 m.  i cena trochę też duża ponad 30 tys.  Na co zwrócić uwagę przy zakupie ?  A może polecacie coś innego ?? Co oznacza ten czujnik prędkości ?? To oznacza , że jaką prędkością będę rozsiewał to on mi sam dawkę poda ? Sorry za te pytania , ale nigdy nie miałem z takim do czynienia rozsiewaczem 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj