Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kizak

Taczka z napędem +.

Polecane posty

kizak    65

W zeszłym roku chodziło mi po głowie by zrobić taczkę,do wożenia qq z własnym napędem. Najbardziej przemawiał do mnie patent,z użyciem silnika elektrycznego,z koła “rowerowego“.Stanowisko operatora było by wleczone poprzez modyfikację jakiegoś przegubu. Sumując koszt by wyniosło ok.2500-3000 zł,i to mnie trochę zniechęciło. Może ktoś coś takiego w eksploatacji posiada,albo jakieś sugestie.

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

I jeszcze powiedz że sterowana na pilota, za te pieniądze to tura można kupić i będzie do wszystkiego.

Wiadomość z agroFakt.pl

kizak    65

Turem to się nie wkręcę.Robiąc ładowacz na tył,dorobiłem tak widły by bez problemu ,bez ramienia podpiąć je do ciągnika,a robiąc z góry zamknięcie jak w krokodylu,mógłbym pobierać prosto z pryzmy. Problem że czasami bywa zima i zaczynają być problemy z bezproblemowym odpaleniem,czy z dojazdem,a korytarze paszowe nie przepuszczą ciągnika.Wywalasz i te kilka m taczka lub wiadro.Mini ładowareczka załatwiła by sprawę,ale taka taczusia :rolleyes: jak pawel wyniuchał,to sobie nawet i do pryzmy odśnieży,usprawnić wywrot,śrutę posypie,pomyśleć to i operatora pociągnie....... .

kizak    65

Wózek elektryczny to już inna bajka ,gabaryty,brak własnego wysypu,można by powiedzieć że tylko do adaptacji,można by wykorzystać podwozie samojezdne. Bardziej podchodzi mi pomysł Pawla . Gdyby nie odległość to bym już oglądał.

kizak    65

O o właśnie MAT,taka taczka 49 która ciągnie operatora ,z zaletami taczki Pawela,o takiej koncepcji właśnie myślałem.Taką to i by na ”grzyby poleciał” B) ,krowom zagrodził,rewers zapewne łatwiej by było przy elektrycznym wykonać,może na zasadzie wkrętarki :) A policja :blink:

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować