Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ptak

Czy mechanizacja rolnictwa i technika rolicza i leśna to to samo?

Polecane posty

ptak    0

Czy to jest to samo czy to są dwie różne rzeczy? Nie wiem kurna, patrzę i połapać się w tym wszystkim nie mogę.

bdg312    2

Ale to są kierunki??? w jednej uczelni??? Twoje pytanie nie jest sprecyzowane. Jeżeli jest to jedna uczelnia to kierunek to: Technika Rolnicza i Leśna, a na 3 roku do wyboru specjalność np. technika rolniczna. Jeżeli to są dwa różne kierunki to napewno nie będzie to, to samo. Np. zagadnienia i przedmioty poruszane na TRiL-u ( technika rol. i leśna ) będą mogły się zaczynać począwszy od mikrobiologii po budowe silników i ciągników. Mechanizacja rolnictwa to kierunek bardziej sprecyzowany, ale to i tak wszystko zależy od uczelni.

PS. Wg. mnie bardzo ważną rzeczą jest aby przyszły student dobrze sprawdził pod jaki wydział dany kierunek podlega. Bo ok. 30% przedmiotów będzie związanych z danym wydziałem.

Na stronach uczelni powinny być dostępne plany zajęć, a także "siatka przedmiotów" jakie będą wykładane na danym kierunku.

Najlepiej pytać o dany kierunek na danej uczelni, bo jedna drugiej nie równa.

Tak to jest to samo:) Na UP w Lublinie kiedyś była tylko mechanizacja. Teraz zrobili TRiL i specjalności wybiera się dopiero po 2-gim roku:)

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez PatKaz95

Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu w Poznaniu-Golęcinie

będzie prowadzić nabór w roku szkolnym 2013/2014 w następujących zawodach:

- Technik Agrobiznesu

- Technik Inżynierii Środowiska i Melioracji

- Technik Mechanizacji Rolnictwa

- Technik Leśnik

- Technik Turystyki Wiejskiej

- Technik Hodowca Koni

-Technik Weterynarii

- Technik Odnawialnych Źródeł Energii

- Technik Logistyk

Zasadnicza Szkoła Zawodowa

- Mechanik Operator Maszyn i Urządzeń Rolniczych

- Mechanik Pojazdów Samochodowych ze Specjalnością
      "Naprawam Motocykli i Motorowerów"

- Rolnik

- Ogrodnik

- Monter Instalcji Sanitarnych

Jest to szkoła z 65 letnią tradycją w kształceniu , dysponująca bogato wyposażonymi pracowniami, warsztatami szkolnymi oraz internatem. Jak wygląda szkoła można zobaczyć na tym filmie promocyjnym

ZAPRASZAMY!!!

Kontakt

http://www.zstpoznan.pl/
      Technikum Inżynierii Środowiska i Agrobiznesu
      ulica Golęcińska 9, 60-626 Poznań
      Telefon: 061-8411-583
      Fax: 061-8464455
      Email: sekretariat@zstpoznan.pl
      priv. @PatKaz95
      priv. @Norasek1353

• Przez audi80b4
      chodzi mi o to czy orlen hipol 6 80w czy to jest to samo co adwa GL-4 80w (http://www.adwa.pl/index.php/produkty/oleje-przekladniowe) czy to jest to samo hipol 6 kosztuje 220 zł za 20l a adwa gl-4 80w kosztuje 160 za 20l czyli jest spora różnica i na jednym i drugim niby jest symbol 80w czy to jest to samo? olej ma być wykoszystywany w hydraulice w belarusie
    • Przez bies11kgr
      witam mam pytanie czy da się iść do technikum mechanicznego na 2lata i na 2 lata do rolniczego i jaki będzie zawód na koniec
      z góry dzięki za odp
    • Przez eti1997
      Witam poszukuje szkoły która prowadzi nabór na to technikum Jestem Z powiatu Grodziskiego lecz u nas tylko w Kotowie jest Rolnicze, a rolniczego samego nie chcę robić. Więc mam dla was pytanie gdzie najlepiej wybrać się szukając tego kierunku proszę o wszelkie propozycje.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Tak jak w temacie chciałbym się dowiedzieć czy ktoś w tym roku wybiera się na TRiL do Olsztyna ?