eresik1996p

UG 2 & UG 3 - który lepszy??

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mds212    2131

Pługi UG sa w miare dobre i dobrze kryja jedynie czego im brakuje to zabezpieczen przez co sie wykrzywia i potem tylko zostaje podkladki pod slupice podkładac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Kolego Rolnik1973 - wszystko fajnie sobie tłumaczysz tylko co zrobić jak pług nie chce się zagłębiać, co Ci pomogą nowe lemiesze ( ja miałem zawsze wspawywany resor i klepane ), ustawienie poziomo pługa jak nie chce wchodzić w ziemię? Wiesz dlaczego niektórzy mają pługi nadane na dzioby lub pierwszy pług niżej? Bo nie mogą inaczej orać. Ziemia ziemi nie równa to prawda, warunki też są różne, np. w tym roku buraczyska jeszcze nie orane bo szkoda paliwa na takie klepisko, jak popada pójdzie orka. Zmieniłem pługi jakieś 6 lat temu i sam na własnej skórze doświadczyłem jaka może być różnica między pługiem a pługiem. Piszecie że to wina lemieszy, regulacji a ja wam napiszę po raz ostatni że to wina konstrukcji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Te pługi były dobre kiedyś przy dużej ilości zabiegów agrotechnicznych - podorywki, bronowania, kultywator itp, obornika też ludzie kiedyś nie mieli dużo jak teraz i tylko pruszyli po polu 7-10 rozrótników na ha. Wszystko co urosło zbierano do stodoły, nie siano tak poplonów, nie było kukurydzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Rolniku kupując lemiesze za 20zł nie dziwie się że myślisz o piwku dla spokojności oczywiście :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebastian84    5

witam przeczytałem cały temat . Powiem tak mój kolega ma ug 3 i ja kiedyś pożyczałem od niego te pługi bo lepiej szły niż moje ug 2 przy c330 , kupiłem takie same pługi z tego samego rocznika i są gówno warte według tamtych , dziś się przyjrzałem to całe korpusy są zle przyspawane do ramy złe kąty itp całe muszę przerobić , po prostu robili jak im pasowało . Jeśli ktoś mówi że te pługi nadają się tylko na złom to morze trafił na taki syf jak ja . pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

3 o 50% więcej niż 2 :rolleyes: :rolleyes: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_i_c_h_a_l    3

Weź sprzedaj oba i kup jakiś zagraniczny typu Kverneland, Overum czy Lemken. Wtedy będziesz wiedział co to dobry pług. Polecam 2x14" czyli 2x35cm, będzie o 10 cm więcej niż UG2 a 20cm mniej niż 3 lub 2x16" co da 2x40cm ale jak masz naprawdę ciężkie ziemie to możesz mieć ciężko z nim. Takie porównanie jak ty chcesz robić to nie ma sensu, bo ani 2 ani 3 dobrze nie orze.

 

Koledzy a jak się ma kwestia wytrzymałości lemieszy w tych zagranicznych pługach?

 

Pytam bo ja do UG 3 kupuję lemiesze po 32 zł i jak nie trafię na większy kamień to nawet długo wytrzymują a znajomy ma jakiś zachodni pług 3 x 15" i narzeka, że nowy kosztuje 160 zł.

 

 

Odnośnie ustawienia UG to tak jak koledzy piszą pług pługowi nierówny.

Ja mam UG 2 i UG 3, jak mam orkę to ja jadę UG 3 a szwagier UG 2 (oba ciągniki C 4011).

UG 3 robi robotę aż miło a tego UG 2 nie da rady ustawić. Jak nie ściąga ciągnika w stronę zaoranego to druga skiba wyskakuje :-(

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

podstawowa sprawa... normalny pług ma jakieś zabezpieczenie i jeśli już kupi ten oryginalny lemiesz za 160zl to jedzie aż go zetrze... inna sprawa że są też zamienniki za połowę tej ceny i nie ma co płakać....
ojciec co roku kupował do UG 4x 32zl... ja do Lemkena przez 3lata jak go mam nie włożyłem nic choć to nowe nie było a lemiesz będzie kosztował 70-90zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Ja jak kupiłem lemiesze za 30zl to popołudniu już musiałem zjechać z pola bo się po prostu skończyły 2ha/jeden lemiesz a te z uni po 90 wytrzymują 6ha/lemiesz także koszt ten sam tylko przekładnia trzy razy tyle co do siły na wyginanie i pękanie to nie ma co porównywać plastelina vs stal.

A to że pług pochyla się na lewą stronę to nic dziwnego ja jak nie pochyle to na glinie nie ma mowy o orce bo co chwilę pług wysadza.
Na piasku to nawet bez lemieszy da się równo zaorac także różnie to bywa:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek1979    328

Mam przyspawane resory na lemiesze po kilku ha prawie zero zuzycia w kolejnym przyspawane org. dluta UNI zaoralem jakies 40 ha i jeszcze drugie tyle wytrzymaja .Wszystkie lemiesze rynkowe i z wlasnego doswiadczenia radze tak zrobic i napewno posluza dluzej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Do tych za 90 też spawam i wytrzymują drugie tyle z tym że jednak na początku idzie trochę ciężej orka i o dziwo częściej zrywa zabezpieczenia ja mimo wszystko polecam te z stali borowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek97777    1

3 o 50% więcej niż 2 :rolleyes:

 

No to już wiem że skiby w pługu 2 i 3 skibowym mają tą samą szerokość. Jak jeszcze ktoś powie jaka to szerokość to już będe wszystko wiedział co chciałem wiedzieć. :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Kolega wyżej napisał przypadkiem ,trzeba czytac

32cm

co do lemeszy ja biore od kowala  kute z resora kolejowego na to dluto z resora od autosana i na 20ha przez kilka lat wystarczy ,fakt 4ka obrotowa i areal nie za duży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

No to już wiem że skiby w pługu 2 i 3 skibowym mają tą samą szerokość. Jak jeszcze ktoś powie jaka to szerokość to już będe wszystko wiedział co chciałem wiedzieć. :rolleyes:

 

Standardowa szerokość lemiesza to 30 cm, jednakże szerokość robocza pojedyńczego korpusu to 32 cm.

Pług dwu-skibowy zabiera 64 cm, zaś trzy-skibowy 96 cm.

 

Faktycznie odpowiedź na Twoje pytanie nie pada a to jednoznacznie wskazuje, że pomiar szerokości roboczej pługa jest bardzo skomplikowany. Często mam nieodparte wrażenie iż przerasta możliwości zarówno poznawcze, jak i umysłowe posiadaczy tych pługów. Nie przeszkadza im to jednak w głupich sporach, bo przecież każdy Polak to "znawca" lub "po to jest forum" i to wystarcza, żeby pisać co dusza zapragnie (nie na temat lub kłamstwa).

  • Thanks 1

"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek97777    1

A c-360 powinna mieć lżej z pługiem 2-skibowym na 3 biegu czy 3-skibowym na drugim biegu ? Ciekawe w którym przypadku opór pługa będzie mniejszy i poślizg kół ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

cóż... wszystko zależy od warunków bo jak masz kiełzać z 3 skibami to kto wie czy szybciej nie zrobisz 2 skibami spalając mniej... nudzicie się to se mierzcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

na tych klasach ziemi lepiej 3 skibowym na 2 biegu ,tylko dlatego ze na lekkiej lepiej się orze wolniej jest lepsza struktura np. podczas orki zimowej i mniej sie zużywają elementy pługa ,zwłaszcza na piaskach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moim zdaniem na takiej klasie to 3 skiby i 3 bieg . Na inne opcje szkoda czasu i paliwa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1153

zwykłe radło do głębokiej orki, z pewnością bym tego czegoś nawet za taką cenę nie kupił

 


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie jaki pług byłby najlepszy do ciągnika mtz 892.2? (Trochę gliny,torfu i piachu)
      PS.Tylko nie ażurowy
    • Przez krzysiek323i
      Witam. Przychodzę z pytaniem czy tą wierzyczkę można jakoś ustawic "pochylić" żeby pług bardziej wchodził dłutami? Obecnie podczas orki jest bardzo pochylony na odkładnie. 

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj