Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
lamborghini105

Czy można zastąpić żmijkę dmuchawą ssąco tłoczącą?

Polecane posty

Witam :)

Potrzebuje w gospodarstwie dobrej dmuchawy i żmijki. Pomyślałem że może by szło zastąpić dmuchawą ssąco tłoczącą żmijkę i w ten sposób zaoszczędzić trochę pieniędzy i lepiej wykorzystać jedną maszynę. Na logikę, myśle że jak sie wsadzi w bina końcówke rury to bez problemu powinna ssać i ładować zboże na pojazd. Pisze bo chciałem was spytać o zdanie co myślicie na ten temat? Może ktoś już tak robi. :)

Bardzo dziękuje za odpowiedzi :)

H3ni0    24

A moze nie sprzedawaj zmijki i tak duzo za nia nie dostaniesz a sie przyda.

Źle to sformułowałem bo ja nie mam tych urządzeń, i pytam o zdanie bo nie jestem pewien czy sama dmuchawa mi wystarczy. Czy ona mi wyciągnie zboże z BINów?

Wiadomość z agroFakt.pl

OKEY    154

Wszystko ma swoje plusy i minusy. minus dmuchawy ssąco tłoczacej to zużycie prądu i czas załadunku no i troche hałasuje . Ostatnio tira 27t rzepaku ładowałem 5h. Plusy to że nie uszkadza ziarna zwłaszcza rzepaku tak jak żmijka, większa mobilnosć i rózne możliwosci załadunku czy rozładunku. W zbiornikach płaskodennych moze byc problem ale w lejowych to super sprawa do przesypywania ziarna (przewietrzania) zwłaszcza rzepaku czy zboża aby zbic wilgotność .

tomek73    186

Dmuchawa nie jest taka dobra jak by się zdawało. Ja kupiłem dmuchawę ssacą robiłem nią z 4 lata i kupiłem żmijkę do zbiorników.

Dmuchawa 7-10 ton dawała, Chodzi tu o wilgotność i wyrobienia łopatek. jak ściagłem górę i założyłem kosz, a do niej żmijką dawałem to z 12-13 t/h. Z prądem nie ma co sie przejmować, bo maja ma 15,5 kw i prądu pobierała niewiele więcej niż żmijka 4 kw. Bynajmnie zapłaciłem z 20% więcej niż za żmijkę.

Głośna i kurzy się dużo.

Fakt jest mobilna, wszędzie postawisz i robisz, i nie narobisz się.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować