Buszido007

Ursus C360 z silnikiem zetora 7011 + przedni napęd - dobry pomysł?

Polecane posty

Buszido007    154

Tak jak temacie - to dobry pomysł?

Jako, że nieopłaca mi się kupować nowego ciągnika (używanego) to pomyślałem, że możnaby udoskonalić to, co sie ma - Ursusa c360.

Czy dużo trzeba zrobić przeróbek, żeby wstawić silnik Zetora 7011 do C360?

Jak to będzie sie sprawować?

Zda to egzamin?

Prosze o opinie i sugestie.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

osobiście wolałbym sprzedać ta 360 i kupić zetora 7045 i na pewno wyniósł by ciebie mniej jak ładowanie w starą 360, no i komfort byłby o wiele lepszy


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam224360    35

Obawiam się, że skrzynia nie wytrzyma, pozatym FINN dobrze mówi, przedni napęd to około 3-4 tys, silnik z zetora też pewnie coś koło tego to już masz ~7 tyś, sprzedajesz 60tkę powiedzmy za 14 dokładasz te 7 tyś i masz 21, za tyle kupujesz dobrego 6045 lub 7045 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FINN    1478

na przykład coś takiego... http://otomoto.pl/zetor-7045-A367737.html

wsiadasz i jedziesz... ;)


"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmexpert    54

Sporo ludzi ma za sobą taki zabieg.

Ciągnik na pewno zyska na mocy.

Blok jest ten sam, mocowania itd. Skrzynia biegów daje radę.

Takie przeróbki czasem ciągną za sobą nieprzewidziane wydatki, a efekt końcowy nie do końca jest satysfakcjonujący.

Tak jak napisali koledzy, często lepiej przesiąść się po prostu na coś lepszego, zwłaszcza jeżeli jeszcze chcesz przedni napęd.


http://www.farmexpert.pl

Farmexpert - internetowy s k l e p rolniczy z częściami zamiennymi oraz akcesoriami.

501-612-029
501-260-817

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    154

Tak, tylko aktualnie ciężko jest sprzedać Ursusa c360.

Tyle tego na serwisach ogłoszeniowych, a z dnia na dzień jest ich coraz więcej.

@FINN, Ciekawa propozycja z tym Zetorkiem 7045 ;)

EDIT:

Co sądzicie o takim zetorku : http://otomoto.pl/zetor-5748-A338810.html

Jak z częsciami do tych starszych modeli?

Edytowano przez Buszido007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    221

na pewno komfort dużo lepszy od c360 z częściami bez problemu główne podzespoły jak w nowszych tapicerka na błotnikach zabudowa podnośnika niebo a ziemia do c360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

Da sie wszystko zrobić ale po co? zetor 7245 i masz wszystko co chcesz + jeszcze 2 prędkości wałka, mocnięjszą synchronizowaną skrzynię, cichszą większą i wygodniejszą kabinę i lepsze wykonanie.

Co z tego że wsadzisz do klamota 360za 15tys następne 15tys i będziesz jeździł dalej klamotem tyle że z silnikiem i napędem od zetora, za 30tys kupisz zetora 7245.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszido007    154

@bobytempelton, ta, tylko kto ci kupi c360 za 15tyś?

Na allegro tego jest pełno poniżej 10k i jakoś nie widać żeby schodziły a tym bardziej ta moja.

Druga sprawa to to, że mi sie nieopłaca kupować kolejnego ciągnika, tym bardziej za taką cene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bobytempelton    161

To wsadź do silnika od 360 wałek rozrządu i głowice od zetora i silnik masz z głowy, masz te 5km więcej czyli po mojemu 55km, a napęd to 6-7tys, ale serio sam chyba wiesz że to zostanie głośne, niewygodne, co rok będziesz coś poprawiał, to tylko ursus.


Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    531

Z tego co pamiętam to silnik od zetora pasuje bez przeróbki do czterdziestki, jeśli chodzi o sześcdziesiątkę to na pewno jest inny wałek sprzęgłowy. Niektórzy przerabiają silnik montując tuleje i tłoki od zetora, ale do tego podobno trzeba rozwiercac blok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    221

silnik podchodzi bez problemu żadnych wałków nie zmieniasz,nie wiem jak z orginalnymi tarczami zetora ale zakładasz tarcze od c360 i już jest ok tylko problem jest z przodem bo albo zakładasz kolyskę od zetora i też dobrze lub zakładasz pokrywę rozrządu od c360 i przodek od c360 albo do dekla od zetora dorabiasz coś co połączy przód od c360 z zetora deklem,najlepiej to chyba dekiel c360 i po problemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    221

te parę koni nic jej poważnego nie zrobi jak ludzie napędy zakładają i jakoś bardzo ich nie remontują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Genius9872    399

A skrzynia poradzi sobie z tym silnikiem?

Tzn. bardzo będzie dostawała w popularną "du*e"?

po jakiś 200mth ta przeróbkę polecam każdemu ciągnik dostał wigoru co dziwne spalanie się nie zmieniło jest spory zapas mocy skrzynię mam do remontu od nowości nie ruszana myśleliśmy ja zrobić przed wstawieniem silnika ale nie było czasu 200mth zrobione skrzynia dalej cała sprzęgło też  a musze przyznać że szybciej robimy w prasie sieczkarni czy pługu 1bieg w górę:) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinKa    148

Do zastanawiających się:

-skrzynia sobie spokojnie radzi z 7011 u mnie od kilkunastu już lat(może z 8-10)

- wspomaganie miałem jeszcze jak mialem silnik 60-tki ;) i przód standard

- teraz jest napęd przedni i jest już fajnie.

 

Owszem ,komfortu jej nie dołożyłem ale byłem świadom(raczej ojciec) tego jak robiliśmy modyfikacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez tomiorliko
      Dostałem od znajomego nagrzewnicę wodną taką jak na zdjęciu (model Tenere II).
      Wiecie może w jaki sposób podłączyć to do C360?? Przyznam szczerze, że nie znam się na tym kompletnie. 

    • Przez sidkoz
      Prosze o kontakt z tym Panem od ursusa C360 4x4
       
      Program do doboru kół zębatych:
      http://www.agrofoto.pl/forum/topic/172422-program-do-doboru-z%C4%99batek-w-przystawkach-nap%C4%99dowych/
    • Przez karolas123
      co sadzice o zało0żeniu turbosprężarki do 3p podobno to daje około 10 koni mocy wiecej jak sadzicie czy taka modyfikacja jest opłacalna???
      c60 3p

      :wacko:
    • Przez URSUS52
      Na samym wstępie chciałbym uprzedzić komentarze typu "kup zetora bądź inny zachodni ciągnik" darujcie sobie... 
      Mianowicie szykuje mi się grubszy remont c360 3p i przy okazji remontu zamierzam poprawić to i owo a z racji tego, że ciągnik będzie pracował z turem przydałby się szybszy wsteczny jak np w Zetorze 7211. Przerabiał już ktoś ten temat w c360? 
    • Przez jedrus2020
      Witam słyszałem kiedyś o przeróbce załączania wałka i pompy hydrauliki polegającej na tym, że na pierwszej pozycji chodziła pompa wraz z wałkiem a na 3 sama pompa. Było to zrobione kosztem obrotów zależnych (przez skrzynie). Jak to zrobić?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj