Zaloguj się, aby obserwować  
MyszaXD

Jaki i ile oleju powinno być w skrzyni biegów w belarusie 920.4

Polecane posty

MyszaXD    0

Witam wszystkich. Mam belarusa 920.4 i mam pewne pytanie, jeśli ten temat był sory nie widziałem. Wiec nie wiem jaki powinienem wlać olej do skrzyni biegów i ile go tam powinno być. Jeżeli moglibyście to powiedzcie co ile MTH powinno sie zmieniać olej. Z góry dziękuje i pozdrawiam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Zalezy ile ma mth i czy byl juz wymieniany, u mnie na 1 albo 2 przegladzie byl wymieniany to to co zlecialo oleju nie przypominalo, skrzynia poprostu w poczatkowych godzinach sie dociera. Teraz mam zalany hipol (poprzednio terz podobno byl) i jest dobrze.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

mialem przypadek , znajomy wymienil olej w belarusie 820 w skrzyni. po 3 miesiacach skrzynia padla, zdziwieniem bylo to ze tylko górne tryby i wal poszedl do wymiany , po zrobieniu skrzyni pojezdzil pol roku i znowu to samo, co sie okazalo ze hipol ma za slaba lepkosc przy rozgrzaniu i z oleju robi sie woda a skrzynia w ruskim jest wysoka i olej niedostaje sie po trybach do samej gory i przez to byly klopoty, znajomy sciagnal oryginalny olej z białorusi i problemu juz nie ma 4 lata,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Ale wiekszosc stosuje hipol i nic sie nie dzieje.

W takim razie co zalac? Na pewno nie bede sprowadzal oleju z Bialorusi, musi byc jakis co ma podobne patametry.

A ty co masz wlane??


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jeżeli olej ma gęstość i lepkość taką jak zalecana to co ma do znaczenia marka? Trochę to nie logiczne. Raczej skłaniał bym się ku zbiegowi okoliczności a nie winie oleju.

W rusku po jakimś czasie a trzeba na to na pewno lat olej robi się brudny od taśm womu. Może nie tyle wymiana ale zlać, dać do odstania jest jak najbardziej na miejscu.

Do skrzyni 920 wchodzi 40 litrów a zalecany to bez względu na sezon olej przekładniowy Parus GL4 SAE80/90 lub odpowiednik.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

Blokade tylnej osi rozlacza jak za mocno kolami sie skreci i zeby polosi nie pourywac albo czego innego.


KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No co ty. Jak będzie miał ze 3000 to może bym na niego popatrzył. Wcześniej ni uja.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Oczywiście. Nawet nie myśl o wymianie oleju w skrzyni. Kontroluj tylko poziom.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

O właśnie sewerynie też o tym myslałem 80w90 p[rzekładniowy jest dość gęsty w MTZ im gęściejszy tym lepszy bo wtedy biegi lepiej wchodzą


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregorius    123

Sewcio to co proponujesz, u mnie 1700 mth zrobione i nie ruszany olej w skrzyni, na miarce stan jest, i co rozgrzać go troszkę szybsza jazdą i spuścić i oczyścić?


Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil496    39

Ja w belarusie 1221.3 skrzynia 24/12 wymieniłem olej po 1200 g, a filtr ten gdzie jest tak dużo tych siateczek był taki zaj.... ( ze 2 godz zeszło nad czyszczeniem ) mimo że odśrodkowy filtr był czyszczony przy każdej wymianie oleju w silniku. Ta pierwsza wymiana jest ważna bo tyle opiłków małych i dużych jest w tym oleju i to raczej nie przedłuży żywota skrzyni, a później to można np przy 3500 g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Też mam ten problem czy zmienić czy nie od nowości jest orginał bardzo gęsty ale przejrzysty ,niepokoją mnie opiłki od docierania skrzyni ale po wyjęciu miarki nie widać aby był zanieczyszczony ,a w dotyku nie jest szorstki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Opiłki powinny na magnesie siąść. Tak że średnio bym się nimi przejmował. Gregorius po jeździe ciągnikiem gdy olej jest zmieszany odlej szklankę oleju i zostaw do odstania. Zobaczysz co z tego wyjdzie i zadecydujesz.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Junkers    44

@Tomasz na miarce zawsze olej bedzie najczysciejszy. Ja mialem olej wymieniac na drugim przegladzie czyli 125h ale wymienilem cos kolo 200h i nie zaluje wcale ze tak niby wczesnie, na miarce nie dalo sie za bardzo tego poznac ze jest zle.

Dlatego kto jeszcze nie wymienial oleju od nowosci niech zrobi to jak najszybciej i zobaczy dopiero ze to co zleci olejem ciezko nazwac.

Warto by sie pokusic o cos lepszego niz Hipol 80w90 ale minimum 80w90 musi byc, tylko zeby w zime smar sie nie robil.

Edytowano przez Junkers

KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam, wczoraj zauważyłem że miska olejowa pod bagnetem jest cała uchlapana olejem. Gdy wyciągnę bagnet strasznie chlapie olejem. Tak samo gdy odkrece wlew oleju mocno z niego dmucha. Z odmy olej nawet nie kapnie lekko sobie dmucha. Gdy silnik jest zimny to nie wyrzuca dopiero gdy się rozgrzeje olej. Możliwe że się coś zatkało? Mocy nie ubyło a na jesieni sprawdzana kompresja po 30-31 barów pacjent same explorer ii 90
    • Przez kwiat82cch
      Witam. Mam pytanie. Otóż tak, posiadam problem przy moim fohn deere 3140, wyciek jest pod tylnym mostem, olej kąpię z rurki na zdjęciu i pytanie brzmi, jak uszczelnic ta rurkę, co trzeba wykręcić... 


    • Przez Luki1988
      Witam, czy jest jakiś olej hydrauliczny do skrzyni power quad na dolewkę? Nie wiem jaki jest zalany. Kupiłem jd 6300, na bagnecie olej jest czysciutki ale stan na minimum.Chciałem chociaż trochę jeszcze na nim przepracowac.
    • Przez kzt1736
      Witam, ile doleju do silnika Deutz Fahr 6.30tt 7.2 l ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj