Zaloguj się, aby obserwować  
kamcioxxx

cyklop t 214/1 olej

Polecane posty

piotrek7725    0

Równiez ponawiam pytanie mam do kupienia cyklop po cenie zlomowej w hydraulice będę musiał wymienić oba rozdzielacze pompa wydaje się dobra siłowniki też, na początek rozdzielacze orginane wachają się odpowiednio III - 950-1100zł II - 650zł czy można je zastapić takimi zamiennikami jak np. ten III sekcyjny:

allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-do-tura-3-sek-40l-cyklop-i3690531084.html

I ten II sekcyjny:

allegro.pl/rozdzielacz-hydrauliczny-2-sekcyjny-tur-cyklop-i3699443281.html

Czy raczej takie rozdzielacze sa G warte?

gdyby orginalne były w takiej cenie jak te zamienniki to bym się nie wachał ale jak widać cena 3-4 krotnie wyższa od tych zamienników jak to będzie śmigać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczmarek28    7

ja mam taki 3 sekcyjny w turze i jeszcze żadnych problemów z nim nie miałem. łatwo jest e wyczuc. jak byś miał jeszcze jakieś pytania pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek7725    0

No to fajnie że smiga Ci ten rozdzielacz, własnie przed chwilą dowiedziałem sie że u znajomego na zlomowisku kiedyś były 3 cyklopy i rozkładali na części i że rozdzielacze dobre mieli może cos od niego dostanę a że zawsze mu wykaszam kawałek łąki ma tam może z 10 arów to pewnie bedzie za free taki rozdzielacz :) na zimę mi się szykuje robota cały będe czyścic od podstaw i malować całą hydraulike mam zamiar poprawić żeby tez ładnie wyglądał wszystkie przecieki z olejem zlikwidować wiadomo że z siłownikami to się nic nie zrobi ale gdzieniegdzie np na łączeniu węża z silownikiem ujakis przeciek czy coś. Do tego ładna zielona farba podstawke na czerwono jakies osłony na żółty naklejeczki z allegro za 10zł i jak na wieś wyjadę to sąsiadą żal będzie D..Ę ściskac :D Fakt że nadal będzie to 30 letnia maszyna ale lubię miec ładnie odnowione :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Rozdzielacze na stronie firmowej Hydrotor Tuchola kupisz za 1400zł za komplet.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek7725    0

Nie rozumiem za komplet czyli za II sekcyjny i za III sekcyjny taki komplet?

A jakies zestawy naprawcze do rozdzielaczy i do siłowników?

Zima idzie cykop kupiony po cenie złomowej, a więc przez zime mam zamiar z niego zrobic nówke z agromu :D Dzisiaj mieliśmy go przyprowadzić nie może dotrzeć na własnych kołach bynajmiej na jednym by nie dotarł bo opona szajs do wyrzucenia mieliśmy podmienic na czas transportu koło z kołem od rozrzutnika ale na piasty się nie zmieściło :/ Koło odkręcone przywiozłem do domu i dzisiaj już pierwszy malutki kawałeczek renowacji czyli generalnie rozbicie felgi i malowanie jej od środka na zewnątrz jeszcze będzie czas koła nie złożylismy jeszcze bo już brakło czasu. Jak go przyprowadzimy to kapitalny remont go czeka stąd pytanie o zestawy naprawcze do rozdzielaczy i do siłowników. Myslę że taki remont będzie się opłacac za samego cyklopa po cenie złomowej 1700 niestety nic nie było sprawdzone bo rozdzielacz nie działa ale może jeszcze się coś z niego zrobi a jak nie to będziemy myśleć o nowym rozdzielaczu lub o jakimś z innego złomowanego cyklopa jesli takowy znajdziemy.

Edytowano przez piotrek7725

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458

Komplet czyli 2-sekcyjny i 3-sekcyjny. A co do regeneracji to w Ostródzie 400zł za 3 sekcje i 300zł za 2 sekcje. Tego rozdzielacza sam nie zregenerujesz bo rzadko wystarcza sama wymiana suwaków, z resztą 3 głowiczki kosztują 180zł a regeneracja 400zł i masz w 100% sprawny.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek7725    0

Dobra rozdzielacz ściągnięty sam go regenerowac nie będe znajomy się tym zajmie.

Inne pytanie do malowania będę rozbierał całą "łapę" drugie ramię nie będzie sprawiac kłopotu ale pierwsze ramię chyba będę musiał odpinac od cyklopa dopiero po zaczepieniu na podnośniku do ciągnika. Ile może ważyć to pierwsze ramię? Zbiornik oleju z tego co widziałem na schematach do wymontowania potrzeba odkręcic tylko 2 śruby i wszystkie przyłącza hydrauliczne które do niego ida tak?

Czy ktoś rozbierał wszystkie rurki i węże dużo roboty przy demontowaniu praktycznie całego układu hydraulicznego?

Dzisiaj wymontowałem rozdzielacze pójda do regeneracji tak jak mówiłem znajomy sie tym zajmie. Czy ktos rozbierał całego cyklopa do odnowienia tzn. czy demontował wszystko po kolei malował czyścił itd. Fajnie żeby było sie kogos doradzić :)

Edytowano przez piotrek7725

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    458
tu masz filmik, autor jego ma konto na naszym forum, nazwa chyba ta sama.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez kwiat82cch
      Witam. Mam pytanie. Otóż tak, posiadam problem przy moim fohn deere 3140, wyciek jest pod tylnym mostem, olej kąpię z rurki na zdjęciu i pytanie brzmi, jak uszczelnic ta rurkę, co trzeba wykręcić... 


    • Przez Luki1988
      Witam, czy jest jakiś olej hydrauliczny do skrzyni power quad na dolewkę? Nie wiem jaki jest zalany. Kupiłem jd 6300, na bagnecie olej jest czysciutki ale stan na minimum.Chciałem chociaż trochę jeszcze na nim przepracowac.
    • Przez kzt1736
      Witam, ile doleju do silnika Deutz Fahr 6.30tt 7.2 l ?
    • Przez Kamil723
      Witam,chciałbym wymienić olej w skrzyni w fendzie 304 89r.Zastanawiam się jaki olej wlać,na stronach z doborem oleju jest ich wiele,ale w większości to oleje STOU,czyli do wszystkiego i do niczego.Jaki olej polecacie do tej maszyny?
      Aa i jeszcze jedna sprawa,gdzie znajduje się filtr oleju skrzyni w tym modelu?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj