Skocz do zawartości
tomek15h

jaka pompe do ursusa 1204-1224

Polecane posty

tomek15h    14

Jaki olej stosuje sie do hydrauklicznego obwodu pomocniczego zasilającego układ kierowniczy orbitrol

prosze o podanie parametrów jeśli ktoś ma dostęp do instrukcji.Pozdro.

Arek    113

Mam zetora 12145 z turem i standardową pompę trzeba było wymieniać co rok :/ Odkąd jest założona wydajniejsza (chyba 40L) problemu nie ma już ze 3 lata... więc jak kupować to tylko tą wydajniejszą, tylko trzeba pamiętać żeby dołożyć redukcje na przewodzie zasilającym to te większe mają większą średnice ssania ale redukcja załatwia problem.

Co do oleju we wspomaganiu to trzeba lać olej typowo hydrauliczny np. boxol.

tomek15h    14

Ponawiam pytanie???

Jaki olej stosuje sie do hydrauklicznego obwodu pomocniczego zasilającego układ kierowniczy orbitrol

prosze o podanie parametrów jeśli ktoś ma dostęp do instrukcji.Pozdro.

Wiadomość z agroFakt.pl

przemo161    0

Kup sobie wzmocnioną wytrzymuje większe ciśnienie i ma większą sile podnoszeniapamiętaj żeby pasowała do rozdzielacza. ;)

rafal13113    96

powiem tak czym się różni wzmocniona od zwykłej: obudową! ostatnio rozmawiałem z gościem który ma zakład naprawy hydrauliki siłowej i on twierdzi że te pompy różnią się tylko obudową i ceną w środku koła zębate są takie same można to sprawdzić w katalogach z częściami do tych pomp bo niby się je regeneruje, ale do rzeczy w katalogu do wzmocnionej są te same numery części co do zwykłej czyli pic na wodę. A jeszcze jedno sprawa może to nie pompy są takie kiepskie tylko zła ich eksploatacja bo po pierwsze co ile zmieniacie olej w skrzyni i czyścicie filtr od tej hydrauliki. Proponuje jeszcze odkręcić podstawę do filtra i sprawdzić czy w przegrodzie między kanałem wchodzącym do filtra i wychodzącym jest korek zaślepiający bo niektórzy mechanicy żeby nie czyścić tych filtrów wybijali te korki tylko że barany nie pomyśleli że wtedy cały olej wchodzący do pompy nie przechodzi przez filtr tylko po za nim tz. jest brudny i jak pompa ma chodzić skoro w oleju są opiłki. w praktyce każdy jeden ciągnik który pracował w pgerz tego korka nie ma.

Arek    113

U siebie olej zmieniałem jakieś 5 lat temu razem z pierwszą pompą. Wysiadła po roku, następna po następnym roku. Większa pompa działa już ponad 3 lata na tym samym oleju więc napewno nie była to wina oleju. I nie różni się tylko obudową bo na tej większej tur znacznie szybciej idzie do góry z obciążeniem niż na tych małym pompach.

rafal13113    96

gościu który sie na tym zna twierdzi że się nie różnią ale może miała ustawioną większą wydajność tylko zastanawiam się jak może one są tak robione która im wyjdzie to działa a jak nie wyjdzie to trudno, ale mam pytanie czy zabrudza się ci filtr od podnośnika.

Arek    113

Chyba gość jednak słabo się zna bo niby jak się ustawia wydajność? Tylko jedynie wielkością. A filtr nie zabrudza sie jakoś specjalnie.

rafal13113    96

o jego wiedzę to się nie martw to nie jest garażowiec tylko duży i sprawdzony zakład, a z tym ustawieniem to chodziło mi o to że nie każda pompa którą kupujesz ma takie samo ciśnienie niektóre są g**** warte choć nowe dlatego warto sprawdzić ciśnienie przed założeniem pompy na ciągnik, a skoro filtr ci się specjalnie nie zabrudza to daje głowę że korek o którym pisałem wcześniej w twoim ciągniku został wybity i pewnie opiłki znajdujące się w oleju są główną przyczyną siadania pomp w twoim ciągniku. pozdro

Arek    113

Czytaj ze zrozumieniem. Mała pompa wysiadała mi co roku. Duża działa od 3,5 i ma się bardzo dobrze. A przegrodę na filtrze mam.

Bombay    0

Szukam opinii na temat ciągnika Ursus 1224 i porównaniu jego z Fortschrittem zt 323.

no co nikt nic nie wie ???????????????

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez marcin7795
      Witam. Mam problem w ursusie1014 podnośnik opada bardzo wolno podnosi dobrze ostatnio jak dłubałem przy zaworze to są tam kulki i sprężynki to wyjąłem to później podnosił na dużych obrotach a na małych nie chciał podnosić i opadał bardzo szybko co się stało???
    • Przez mateunia19
      założyłem ten temat kiedyś ale nie mogę go znaleźć więc powtórzę. Ciągnik gdy jest zimny podniesie wszystko idealnie gdy natomiast pochodził z godzinkę przy agregacie czy talerzówce i często używało sie podnośnika następowały problemy, gdyż znacznie wolniej podnosił lub wo gule nie chciał wtedy musiałem zgasić silnik na sekundkę to znowu zaczął podnosić ale bardzo powoli. czym to jest spowodowane? jak to naprawić. Pompka ta co jest w szkrzyni pośredniej jest po regeneracji. Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez malin1986x
      Witajcie , sprawa wygląda następująco   odpalam ciągnik  w układzie ze wzmacniaczem jest ciśnienie 13 bar jak jest już olej rozgrzeje i mam włączony napęd na zającu  to by utrzymać ciśnienie na poziomie 9 bar silnik muszę trzymać min,1300 obrotów. Wzmacniacz jest  cały zrobiony łącznie z małym pierścieniem pod podstawą , nowa mikropompa ,oba filtry, co może jeszcze być przyczyna? wszystko działa poprawnie wom nie staje  normalnie jeździ, ale wiadomo jak za małe ciśnienie  to wzmacniacz długo nie podziała.
    • Przez rafal13113
      witam
      mam takie pytanie do czego służy mikropompa w dużym ursusie i jakie mogą być objawy jeśli będzie ona nie sprawna
    • Przez Maciekkkk
      Witam, przy podnoszeniu podnośnikiem pompa strasznie wyje,jak załączam rozdzielacz by uruchomić ladowacz wyje jeszcze głośniej. Nawet jak nic nie jest używane to słychać jak warczy ale ciszej. I strasznie wolno mi opuszcza i w pewnym momencie się potrafi zaciac ale powolutku i jakoś opuści. Pomoże ktoś bo jak już głupieje z tą 9-setką