Tadeusz1212

Pomoc w wycenie C-360 i pochodnych

Polecane posty

Gość Marcin135   
Gość Marcin135

A ma jakiekolwiek dokumenty? Gdzieś z 12 tyś mógłbyś wyrwać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jonkszi    66

3p to chyba robili od 84r. a za ciągnik to ja wiem z 12 to naprawde góra jak jest w dobrym stanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klepk995    189

bez tablicy dużo nie weźmiesz , bo teraz raczej wszyscy zaważają na to by był ciągnik zarejestrowany zgodzę się z kolegami i koło 12 tys za niego pewnie dostaniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

Witam, mam na oku do kupna ursusa c355 do remontu, caly czas na chodzie bo czlowiek jeszcze do lasu jezdzi itp, brak maski silnik do kapitalki na bank , no i wiadomo calego mam zamiar zrobic w oryginale, oczywiscie sam mechanikuje wiec wszelkie naprawy czy remont silnika zrobie sam , , papiery ma ,i teraz jest zagwostka ile za tego ursusa mozna dac, , dziadek nie wie ile wziasc , i niewiem ile zaproponowac zeby nie bylo za duzo i za malo jednoczesnie ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

a który rok ? powiem tak rok temu kupiliśmy za 5.400zł ursusa c360 z kabiną do niego jeszcze dostaliśmy pług i brony lecz do remontu był silnik most i podnośnik,maskę jeszcze jako taką miał opony do wymiany chciał 6 tyś zeszliśmy na tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
padre1989    13

dalem 5. silnik juz prawie gotowy tylko gore robilem glowice itp wtryski . tloki pierscienie igla wal tez .skrzynia jest szybka bo to 355 cichutko pieknie chodzi na pelnej predkosci . powiem szczerze ze pojezdzilem wieloma ursusami c360 to nigdzie tak cichutko skrzynia chodzi : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniku360    225

no ja akurat do tej c360 zastosowałem atak od zetora też jest dobrze a w swojej starej c360 dałem atak od c360 i trochę głośniej jest a który rok tego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikLUB22    0

Witam odkopuje temat... Otóż chce sprzedać moją 60-ątke ale nie jestem pewien co do ceny. Było już kilku klientów lecz dalej nic. Wszysy mówią że za duża cena ale moim zdaniem jest adekwatna do stanu ciągnika. Tu jest link do ogłoszenia: http://olx.pl/oferta/fajny-ursus-c-360-gotowy-do-pracy-ew-zamiana-na-wiekszy-z-doplata-CID757-ID7PeGT.html
Proszę o jakieś wypowiedzi na ten temat.

Edytowano przez rolnikLUB22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekCosi    0

rolnikLUB22 cyt."zarejestrowany brak przeglądu i ubezpieczenia" czy wiesz z czym się to wiąże ??? ktoś kupi od ciebie i w tym samym dniu wykupi polise OC a ubezpieczyciel ma obowiązek o tym fakcie powiadomić fundusz gwarancyjny ....... resztę dopowiedz sam

 

dla kupującego ciągnik papiery ma lecz dla Ciebie lepiej aby on ich nie miał

Edytowano przez TomekCosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikLUB22    0

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale mi chodzi o to że to ubezpieczenie nie jest wykupione. Nawet jeśli jest tak jak mówie to też będzie tak jak ty mówisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TomekCosi    0

z tego co piszesz to masz przerwe w opłacaniu oc jeżeli poniżej roku to ok bo towarzystwo ubezpieczeniowe samo przedłuża oc na następny rok jeżeli jednak dłużej lub wypowiedziałeś oc to kapota bo:

"Obowiązek ubezpieczenia w zakresie OC ciąży na każdym posiadaczu pojazdu zarejestrowanego, niezależnie od stanu technicznego, w jakim znajduje się ten pojazd ani od tego, czy jest on użytkowany."

 

i w takim przypadku kupujący kupi oc to ubezpieczyciel powiadomi fundusz

jeżeli nie wykupi oc w dniu zakupu to fundusz będzie powiadomiony przez urząd komunikacji

 

tak czy inaczej sprawa licha, na pocieszenie

cyt:"Opłaty nakładane są przez UFG wyłącznie za rok kalendarzowy, w którym dokonano kontroli." więc ewentualna kara za 1 rok

 

Wysokość opłaty karnej za brak OC komunikacyjnego uzależniona jest od:
 

1.  rodzaju pojazdu, którego posiadacz nie spełnił obowiązku ubezpieczenia:
 

  • samochody osobowe – równowartość 2- krotności  minimalnego wynagrodzenia za pracę,
  • samochody ciężarowe, ciągniki samochodowe i autobusy – równowartość 3- krotności minimalnego wynagrodzenia za pracę,

  • pozostałe pojazdy – równowartość 1/3 minimalnego wynagrodzenia za pracę;
     

2.  okresu pozostawania bez ochrony ubezpieczeniowej w danym roku kalendarzowym:
 

  • do 3 dni – 20% pełnej opłaty karnej,
  • 4 do 14 dni – 50% pełnej opłaty karnej,
  • powyżej 14 dni – 100% opłaty karnej;              

jedyna szansa jaka pozostaje to sprzedać ciągnik komuś kto nie będzie go rejestrował

 

sam osobiście szukam ciągnika ale musi być zarejestrowany gdyż kupuję go na firmę


dodam jeszcze że:

 

Czasowe wycofanie pojazdu z ruchu nie jest tożsame z jego wyrejestrowaniem. Nie eliminuje też całkowicie możliwości powstania szkody związanej z ruchem pojazdu, a jedynie je ogranicza (np. podczas wsiadania, wysiadania,czy w wyniku samozapłonu). W związku z tym, czasowe wycofanie pojazdu z ruchu nie zwalnia od obowiązku wykupienia OC.


powyższe cytaty pochodzą ze strony https://www.ufg.pl/web/guest/kary-za-brak-oc


minimalne wynagrodzenie w 2015 wg funduszu gwarancyjnego to  1 750 zł

Edytowano przez TomekCosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

Panowie, ile wart jest ursus c-360 82 rok, bez kabiny, opony do wymiany, troche z jedna cylindra sie poci ogolnie troche gubi oleju, troche trzeba pouszczelniac, wal juz był dwa razy toczony, no ale pali na dotyk ubezpieczona tylko bez przegladu. Ciagnik chce kupic znajomy i jest swiadom stanu, no ale chciałbym wiedziec ile uczciwie jest wart, przebieg ponad 20 tys mth. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

20 tyś mtg i wał 2 razy toczony - to niesamowite. Mi wydawało się że wał można tylko raz wytoczyć a później to już tylko szlifować.

Na taki opis jak napisałeś to 5 tyś zł - więcej bym nie dał.

Popraw opis na: C360 oryginalna, używana przez jednego właściciela do lekkich prac, silnik w super stanie, nie czyszczony na sprzedaż, kabiny nie posiada ale jak wiadomo to 60-tka i tak cudów w kabinie nie ma a tak nawet ciszej, przebieg nie pamiętam bo kiedyś po remoncie w profesjonalnej firmie linka mi się urwała.

Po takim opisie to ok 15 tyś zł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Jakie 15 tyś za co? To mój 4 nowe opony  trochę w ingerować silnik  głowicę  zrobić jedynie a nigdzie sie nie poci a reszta podzespołów w dobrym stanie że nie trzeba robić i za swego bym chciał 15 tyś To ten z opisu 10 11 12 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barrybond    2

20 tyś mtg i wał 2 razy toczony - to niesamowite. Mi wydawało się że wał można tylko raz wytoczyć a później to już tylko szlifować.

Na taki opis jak napisałeś to 5 tyś zł - więcej bym nie dał.

Popraw opis na: C360 oryginalna, używana przez jednego właściciela do lekkich prac, silnik w super stanie, nie czyszczony na sprzedaż, kabiny nie posiada ale jak wiadomo to 60-tka i tak cudów w kabinie nie ma a tak nawet ciszej, przebieg nie pamiętam bo kiedyś po remoncie w profesjonalnej firmie linka mi się urwała.

Po takim opisie to ok 15 tyś zł :)

Dobra nie czepiajmy sie słówek , wiadomo ze o szlifowanie chodziło, nie wiem czemu tak napisałem, hydraulika lekko puszcza, mam 4 tylne opony zapasowe troche łyse w razie pekniecia, na łaki sie nadadza jakby co. Ciagnik ma zamiar kupic moj znajomy, chce sobie go troche ustawic pod siebie i nie potrzebuje tez kabiny, w zeszlym roku nawet przodek wymieniłem na regenerowany. Tak myslalem w sumie tez o 5tys, ale wczesniej liczyłem na 8, ale dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Panowie za 5tys to 40tke kupicie i to do naprawy za 60tke w tym roczniku to min 10tyś ( a to ze ktoś zdradził po ilu szlifach to tylko dla niego plus ,że uczciwy),co nie oznacza że można go wy-cykać i wżąć za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Wał dobry jest do 3 szlifów Dobrze zrobiony silnik będzie chodził i chodził pod warunkiem że eksploatacja będzie przebiegała tak jak powinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borekk17    890

majstry wycenicię moją czterdzieche zdjęciaw mojej galerii układ kierowniczy od. 60 miękki przód po regeneracji silnik mocny w dobrym stanie ciśnienie oleju na cieplym 1.5 bara nie bierze oleju opony przód 30% tył50% skrzynia nie robiona od nowości. podnośnik robiony 2 lata temu. traktor ma swoje lata bo jest z 1967 jest zarejestrowany opłacany wszystko działa bez zarzutów.



wycencie moją zieloną strzałę. porostu chcę wiedzie ile bym dostal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Na pewno nie opłaci Ci się jej sprzedaż. Co do cen to zobacz sobie na OLX lub inny portal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

max 8-9 tys. Jeszcze nie dawno powiedział bym mniej ale jakoś drogo na ogłoszeniach teraz chodzą.

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez kuba24051
      pora zalozyc nowy temat. jak u was z cena?
      Michalczyk dzis 670+vat a cena od 640-670
    • Przez agroRolniTV
      Witam.
      Kolega będzie sprzedawał prasę Claas Variant 360RC z 2012 roku i nie jest do końca pewny za ile wystawić.
      Tą belarką zrobił około 20tys. bel
      Może znajdzie się ktoś kto się zna i wyceni taką prasę, mniej więcej.
      Z góry dzięki, pozdrawiam
       

    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj