Polecane posty

Wszystko zależy po ile dostaniesz materiały ja w tym roku stawiam wiatę tylko mam taki plus że nie muszę stawiać ścian bocznych tylko ścianę tylną słupy z przodu i dach to jak do tej pory koszt zamknął się w 2500 pln a wiata ma wymiary 15x6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Trzeba liczyć 25-30 tyś w technologi tradycyjnej murowanej, z instalacją elektryczną i pozwoleniem.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrmagyster    31

Może odświeżę temat. Aktualnie posiadam dobudówkę do stodoły, dobudówka ma wymiary 3x8 i szkielet wykonany jest z belek, zastrzałów i różnych kawałków, całość obita deskami, od frontu drzwi, wylewka jest. Tak jest już kilka lat, deski się porozsychały, szpar dużo. Konstrukcja dachowa jest w stanie niezbyt dobrym, krokwie stare już, pokrycie to eternit, gdy jest śnieg to nie ciekawie jest ;/

W przybudówce jest stół warsztatowy, kilka regałów i klamoty różne. Nie ma doprowadzonego prądu, nie mam oświetlenia.

Otóż chciałbym stworzyć sobie miejsce, gdzie mógłbym wykonywać różne naprawy sprzętu, tworzyć coś.

Mam plan taki, by rozebrać to co jest i zrobić murowany, szerszy o metr garaż/warsztat. Jak myślicie ile potrzeba było by pieniędzy na zakup materiałów by zalać fundament, wymurować ściany o wymiarach 4x8 i wysokie na 3 metry? Jakie pustaki lepsze - piankowe czy max'y? Nowa dobudówka miałaby służyć jako warsztat i garażowana była by tu c 360. Jak z pozwoleniem? Czy to coś kosztuje?


welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
giglio    0

Witam

Jesteśmy pracownią projektową specjalizującą się w budynkach konstrukcji stalowej. Na stronie internetowej w zakładce oferta znajdzie Pan typowy projekt hali typowej z przeznaceniem na garaz. Istnieje możliwość pobrania plików i zapoznania się z projektem. Jest on typowy dostosowany do różnych warunków klimatycznych. Oczywiście istnieje możliwość zweryfikowania wymiarów zaproponowanych w projekcie typowym. Strona www.abakpracownia.pl

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozzykot    0

po pierwsze :

„Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:

1) obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną i uzupełniających zabudowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej: a) parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2. przy rozpiętości konstrukcji nie większej niż 4,80 m” wiat i altan oraz przydomowych oranżerii o powierzchni zabudowy do 25 mkw., przy czym ich liczba na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 mkw.

ponad to :

np garaż jest obiektem budowlanym,i musisz mieć pozwoleniu na budowę. ;)

 

ale to wszystko zależy jak zakwalifikujesz swoją budowę, a co ważniejsze jakich masz sąsiadów :mellow:

 

Ja (zastrzegam i nie biorę za to żadnej odpowiedzialności)zrobił bym tak: do wydziału architektury i czegoś tam w Starostwie Powiatowym dał bym zgłoszenie prac remontowo budowlanych( na odpowiednim wniosku rysunki opis materiału,zakres data prac itp np : zastąpienie pokrycia dachowego na blaszane , pogłębienie i poszerzenie fundamentów , wymiana ścian z drewnianych na murowane, przedłużenie 2 ścian o 1m ...

...Ważne : muszą być spełnione wszystkie wymagania budowlane np: odległość od granicy, spadu dachu) koszt zgłoszenia to bodajże tylko opłata skarbowa i jak do 30 nie przyślą nic np: do uzupełnienia wniosku, zastrzeżenia czy sprzeciw, to po miesiącu można legalnie budować zgodnie z zgłoszeniem.

 

A co do materiałów to wszystko zależy:

-czy sam będziesz robił czy jakaś ekipa( za taki cały budyneczek z fundamentami i dachem pewnie z 8 tyś albo i więcej by wzięli no ja bym wziął z moim pomocnikiem z 6k a jak byś ty pomagał to 10k :Dżarcik taki ) i ok drugie tyle materiał ( najtańszy)

 

-Fundament to żaden problem kopiesz dziurę, szalujesz na wysokość i największy koszt to cena betonu , zależy czy sam robisz czy gruchę zamawiasz

- na ściany ja polecam ( żeby sie nie bawic z ocieplaniem itp...) możne termalika, względnie coś podobnego kładziony na kleju bardzo dobra izolacja termiczna

- dach to prosta więźba 2spadowa lub asymetryczna zależy jak tam chcesz żeby było przy tej stodole

 

 

AAAAAAAAAAAAAAAA !!!! za bardzo się rozpisałem, dużo by jeszcze gadać jak chcesz jakieś szczegóły, rady odnośnie budowlanki to pisz na PW a w sumie to ok 40km od ciebie mieszkam

Edytowano przez ozzykot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrmagyster    31

@ozzykot dzięki, czy Twoim zdaniem gdybym sam wykonał te wszystkie prace budowlane ( z członkiem rodziny ) to, właśnie na tyle materiału ile potrzebuję, w jakiej kwocie powinienem się wyrobić? Od razu mówię że drewno mam swoje, okna też. Koszty jakie by były to zakup cementu, piasku, pustaków, bo materiał na bramę wjazdową mam. Jak myślisz ile PLN'ów by było trzeba na te pustaki, cement, piasek - jak szacujesz? Załóżmy że murował bym suporexem na kleju.


welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ozzykot    0

Co do cen to musisz zam się zorientować jakie są u ciebie bo różnice między składami budowlanymi są nawet 20-30% a regionami jeszcze większe zdarzyło mi się kupić o polowe taniej materiał 100km dalej niż ( dodam ze taki sam , ten sam producent) na miejscu budowy

ale tak przykładowo

 

pustaki ok 60 zł m2 ( ja liczyłem po ponad 7 zł /szt bo tyle u mnie coś podobnego kosztuje 30x25x60) czyli ściana 8x3 to 1440 zł chyba

klej/zaprawa murarska to koszt 15-18 zł 25kg co powinno wystarczyć na ok 15m2 (w zależności od szerokości pustaka) -ale jak ktoś nie miał styczności z tym to i na 5 m2 nie starczy ( miałem takiego murarza, świetnie murował na zaprawie klasycznie ale jak przyszło na kleju to mu wyszło 3 razy większe zużycie kleju niż powinno

a fundamenty to ci powiem jeśli masz kupować na składzie żwir, piasek to wydaje mi się ze lepiej zamówić gruchę 250-300zł m3 chyba ze masz daleko to wtedy koszt transportu pewnie doliczą i się będzie mniej opłacało zamawiać , a no i trochę żwiru ci się przyda na podsypkę pod chudziaka w środku

 

a jeszcze belka (zbrojenie) do nadproża nad wjazdem nad oknami cena drutu jeszcze dojdzie ( zależy jaka długa ) można samemu zrobić , albo na składzie zamówić gotową

u ciebie dach to w sumie koszt blachy chyba ze coś innego ale za blachę musisz liczyć ok 20zł/m2 i ze 100zł śruby

 

no to tak bardzo, ale to bardzo szacunkowo bo za mało szczegółów znam to: fundamenty ok 2000zł, paka to ok 4000zł , i pozostałe koszty podsypka ,chudziak, wylewka itp ok 1000-1500zł no i dach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mrmagyster    31
Napisano (edytowany)

Dobra, dzięki wielkie za info, nie mam tak styczności z budowlanką jak Ty i ciężko mi było to samemu oszacować. Teraz pozostaje tylko trochę kasy odłożyć... ;)

Edytowano przez Mrmagyster

welcome :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek10    0

a może mi ktoś powiedzieć, jakiego rodzaju materiał moge wykorzystać do budowy małego garazu blaszanego? Czy raczej lepeiej jest kupić, czy m,ogę np. z kawąłka blachy nierdzewnej, z czegoś takiego www.euromixstal.pl/inox-i-aluminium/stal-nierdzewna/blachy-gladkie zbudować? z blachy jeszcze nic nie stawiałem w sumie, a teraz przydąłby mi się na drugiej działce mały garaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Witam

 

Odświeżę temat

 

Planuję postawić niewielki garaż na własne potrzeby, stałby na istniejącym fundamencie/posadzce o wymiarach około 4x6m, czy w związku z tym wystarczyłoby zgłoszenie prac remontowych w gminie ? Dodam, że wcześniej była tam drewniana stodoła, obecnie były ściany murowane z pustaków, 1 para drzwi i dach dwuspadowy.

Jaki byłby orientacyjny koszt postawienia takiego budynku ? Dodam, że takie materiały, jak piasek,żwir  jest, co do kosztów, to potrzeba pustaków, blacha na pokrycie, materiał na dach, oraz cement/zaprawa.

Posadzka zostałaby ta co jest, można byłoby jedynie dać z 2 cm świeżej, żeby uzupełnić brakujące ubytki.


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moim zdaniem na zgłoszenie budynek o takich wymiarach , niezależnie od tego czy coś tam stało . Rozbiórkę to właściwie też się zgłasza (wcześniej tak było) . 2cm posadzki to stanowczo za mało , poodchodzi z czasem od starej . Chyba że starą sfrezujesz i zastosujesz jakieś masy sczepne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby udać się do gminy i tam zapytać w odpowiednim dziale, lepiej mieć teraz na wszystko papiery bo przepisy też się zmieniają, żeby potem nie było z tym problemu. Co do samych kosztów budowy to zależy czy większość prac wykonasz samodzielnie czy też zlecisz to ekipie zewnętrznej, też ciężko przeliczyć ile wyniosą materiały, a to wpływa na ostateczną cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheMariko12    437

Sprawy formalne są oczywiste, wszystko załatwię w gminie, tylko zastanawiam się czy uznają mi to jako prace remontowe, bo wówczas nie trzeba dodatkowych nerwów, bo potrzeba byłoby nowy projekt itp..

 

Co do kosztów, majster to układania pustaków czy cegieł to myślę, że podjąłby siętego wujek a Ja jako pomoc, a dach to jakiś człowiek z zewnątrz, filozofii wielkiej przy takim budynku nie ma.

 

Co do wymiarów dokładnie nie pamiętam czy jest 3x5 czy 4x6, będę na weekend to zmierzę


Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 Jeżeli masz powyżej 1ha , to do 35m2 na zgłoszenie , żadnych projektów , pozwoleń .  Rozebranie budynku i postawienie nowego to nie remont B) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koszt około 30 tysięcy, tyle my zapłaciliśmy. 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Najtańsza wełna mineralna - sprawdź ofertę docieplajdom.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AgroSikora
      Jakie ceny nasion kukurydzy za j.s na waszym terenie?
       
       
      - KWS
      - Pionner
      - LG
      - Syngenta
      - Euralis
       
    • Przez jarek2030
      Witam! Mam problem ponieważ chcę sprzedać słomę po mieszance jęczmienia/owsa/pszenicy 2.70 ha i kolega chce sobie kupić i zbelowac tą słomę moje pytanie jest ile wziąć od belki zestaw to Case maxxum 135 i class Variant
    • Przez Anetka1
      po ile kupujecie nasiona zbóż kwalifikat
    • Przez Piters182
      Witam. Mam pytanie odnośnie ceny takiego ciągnika ile kosztował nowy, co prawda ten model nie jest już dawno dostępny jako nowy, ale gdy był w tych latach produkcji jako nowy, to jaką miał cenę w wyposażeniu podstawowym, standardowym??
    • Przez Filipson
      Witam. Mam zamiar przerobić garaż na oborę dla opasów i potrzebuję Państwa pomocy jak byłoby najkorzystniej wykorzystać posiadane pomieszczenia. Na chwilę obecną posiadam 17 sztuk byków oraz 4 sztuki jałówek - wszystkie mają około 10-11 miesięcy. W najbliższym czasie zamierzam dokupić około 10 sztuk młodych cielaków (miesięcznych). Dobrze byłoby gdyby udało się wplanować 2,5-3 metrowy korytarz. 
      Załączyłem szkic garażu wraz z jego wymiarami wewnętrznymi.  Na kolor ciemnoczerwony zaznaczyłem drzwi które mają niecałe 4 metry szerokości. Wysokość garażu to 3 metry. Ściana wewnątrz budynku może być zburzona gdy będzie to konieczne. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj