Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
kamil0

brak półbiegu D MF 6190

Polecane posty

kamil0    0

Witam

Mam problem z moim mf 6190 o tuz nie ma półbiegu D a trzy pozostałe działają. Nie świeci się kontrolka od D gdy się go włączy i dalej jedzie na C i świeci się C. gdzie szukać usterki które kostki sprawdzać? Wtyczki przy elektrozaworach czyściłem. pozdrawiam

IPMEN    0

mi pomógł Agroelektronix , też szukam do niego kontaktu ale nie mogę znalezc , jak ktos ma nr tel do niego to poprosze

kamil0    0

Nikt nic nie wie w tym temacie? Dodam jeszcze ze czasami nie zawsze świeci mi się kontrolka od napędu... pomimo tego ze napęd jest włączony kontrolka raz świeci a raz nie...

Wiadomość z agroFakt.pl

micro16    21

Z ta kontrolka to moze byc ze zarowka styk gubi, albo kabel sie poluzowal przy wtyczce, musialbys wyciagnac zegary i popatrzec. Z tym polbiegiem to zdejmij kable od elektrozaworow i zobacz wtedy czy bedzie polbieg D bo powinien wtedy byc jezeli mechanicznie wszystko jest w porzadku. Jak bedzie to byc moze juz cos sterownik zaczyna szwankowac

slajders25    11

Tak jak kolega wyżej pisał zdejmij wtyczki od elektrozaworów DYNA (są dwa schowane za blaszaną osłoną widoczne od razu przy prawym stopniu) Z tego co wiem to D nie jest półbiegiem tylko biegiem. Po odpięciu wtyków powinno być bark ABC a jechać będzie tylko na D. Tak będzie jeżeli mechaniczne wszystko jest OK. Jeżeli ciagnik będzie jeżdził na D to wykręć i sprawdź te dwa elektrozawory. Mianowicie sprawdź prąd jaki pobierają elektrozawory (powinno być ok 1 ampera) i czy nie są zaśniedziałe. Tyle mogę podpowiedzieć.

dralo5    3

a na jakiej zasadzie działają półbiegi ponieważ u mnie nie świeci kontrolka B i jak wlaczą na B np transport ciezki, orka to jakby mi sie slizgal jak na sprzegle

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez Holuzniak
      Witam .Zamierzam kupić Massey 6190 mam na oku takowy na angielskich tablicach ...mam pytanie do was jak jest z zarejestrowaniem takiego ciągnika ,jakie musi mieć papiery i co opłacone itp ,może ktoś z Was rejestrował ciągnik z Angli ,Irlandi i podpowie mi jak z tym jest a wogule to co sądzicie o 6190 tuz, przedni wom , dynashift - wady ,zalety tego modelu i na co zwrócic szczególną uwagę podczas wyboru .ma to być mój pierwszy zachodni ciągnik więc proszę o wyrozumiałość . A może ktoś wie namiar na dobrego zadbanego takiego Masseya może być bez przedniego wom ale z tuz (jakieś namiary na handlarzy masseyami )Pozdrawiam