Gość minio

Problem rozrusznikiem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Dokładniej to nie ciągnąłem tylko pchałem dźwigienkę, bo tylko wtedy można cofnąć bendiks. Na bendiksie jest podkładka ze sprężyną, która się uginała, więc nie dało się uderzeniem wybić go z powrotem. Po odłączeniu prądu ten jednak nie dał się cofnąć i musiałem wyciągnąć rozrusznik. Jutro chyba kupię bendiks, żeby wyeliminować jeden element. Naprawię gwint na starym elektrowłączniku i go zamontuję do czasu kiedy nie kupię innego. Bendiks wygląda tak http://sklep.tzmkalisz.pl/Zespol-sprzegajacy-bendix-MAGNETON-11z-932208(3,1212,4228).aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad18    3

Kurcze przypadek dziwny jedna wypowiedz wyklucza druga. Zrob tak jak bylo pisane w chwili krecenia tego rozrusznika sprawdz ten zacisk 50 moze instalacja jest w takim stanie ze cos sie zwiera albo np na kablu od przycisku do przekaznika albo na tym od przekaznika do rozrusznika i dlatego dzieje sie tak co jakis czas i czasami jak ruszysz kablami odkrecisz od rozrusnika poruszasz itp to wszystko jest ok. I wczesniej pisales ze pod innym ciagnikiem jest ok wiec moze tu jest problem... A bendix sam pisales ze kreciles bez gazu aby nie odpalil i wtedy tez rozrusznik sie zacial a w tym przypadku na pewno nie krecil silnik rozrusznikiem bo byl zgaszony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kupiłem bendiks, żeby mieć spokój i znów nie rozkręcać rozrusznika. Naprawiłem też gwint na starym elektromagnesie magnetona i zamontowałem. Przykręciłem rozrusznik, podpiąłem przewody podłączyłem do rozrusznika tymczasowo kontrolkę, żeby wiedzieć czy nie kręci po zapaleniu i zapaliłem normalnie ciągnik. Powtórzyłem kilka razy i wszystko w porządku. Kręciłem go ze 2-3 razy jak wcześniej opisywałem bez gazu ok 7 s i dalej wszystko w porządku, kontrolka gasła po puszczeniu startera. Przeciągnę jeszcze tylko przewody na nowe i nieco grubsze, bo stare trochę są sfatygowane przy rozruszniku. Będę obserwował sytuację i dam znać jakby nic się nie zmieniło i problem pozostał. Wychodzi na to, że nowy włącznik elektromagnetyczny Wismot jest jakiś wadliwy i przy dłuższym przetrzymaniu startera kleił styki w środku. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad18    3

To zobaczymy ale ja odrazu stawialem na ten wlacznik i mam przeczucie ze teraz bedzie ok.

Moderator dość często mówi aby wybierać części dobrej jakości i tu ma racje to widac na Twoim przykładzie. O ile to to i na pewno juz nic nie będzie się dziać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wismot to mam nadzieje polska firma i stąd wybór. Były w innym sklepie importy z Indii, więc sami wiecie co mogłem wybrać. Poszukam oryginalnego magnetona. W internecie sprzedają w wyglądu identyczne, ale muszę popytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Z polskich producentów został jedynie Expom Kwidzyń. Za bardzo nie mogę się wypowiedzieć o trwałości, bo montuję je od kilku lat, ale reklamacji nie miałem. A tak w ogóle to w sumie nie wiesz co było przyczyną, bo wymieniłeś jednocześnie sprzęgło i elektrowłącznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmzes    141

Chciałbym odświeżyć temat. 

 

Problem z rozrusznikiem w zetor 7245 od czasu do czasu kleił ostatnio mi się tak zawiesił, że trochę się przygrzał. Wymieniłem cewkę na nową i bendyks na prawie nowy bo miałem akurat w garażu , zamontowałem go do ciągnika wciskam na starter a on znów z kleił.

 

Co może być nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Elektrowłącznik do wymiany. Co do firmy Wismot, to klient założył 5 szt. do 330, żaden nie działał. Po 5 sztuce sprzedawca odpuścił wymianę na nowy i oddał pieniądze. On kosztuje w hurcie niecałe 30zł, więc jakość jest adekwatna do ceny. Zamontowałem mu Expom i działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No to do reklamacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kleją się styki, a jedyne styki są w elektrowłączniku więc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmzes    141

Wyjąłem go z ciągnika i podłączyłem go pod prostownik minus do obudowy plus do plusa a tym kabelkiem dotknąłem do plusa i wyskakuje bendyks ale nie kręci tylko tak drga a jak był w ciągniku to kręcił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad18    3

Podłącz w taki sam sposób ale do akumulatora. Nie wiem co prawda jaki masz ten prostownik ale tu jest chyba przyczyna tego ze drga a nie kreci. A co do problemu to rozumiem ze próbujesz odpalić ciągnik nie odpala puszczasz stacyjkę przycisk czy co tam masz jakiś starter a rozrusznik nadal pracuje? tak ? Czy po odpaleniu kreci się razem z silnikiem bo to mogą być dwie różne sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmzes    141

Podłączyłem do akumulatora i chodzi dobrze. Kręci ładnie.  Tak dokładnie taki problem mam, mam starter ciągnik to zetor 7245.  Po odpaleniu nie kręci razem z silnikiem. Teraz działa, ale jak jest zimny ciągnik to klei a jak się już rozgrzeje to nie klei. W czym jest problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad18    3

A wiec jeżeli nie kreci się razem z silnikiem tylko po puszczeniu startera zachowuje się tak jakbyś dalej go trzymał to przeczytaj temat od początku i sprawdzaj wszystko: starter czy poprawnie odbija (rozłącza) po jego użyciu, przewody (czy nie ma zwarcia ten cienki przewód), jeżeli jest przekaźnik to go sprawdź bo nie znam ciągnika i jak wszystko wykluczysz to w rozruszniku jedyne styki to w elektrowłączniku jak kilka dni temu napisał Elektrotechnik. Co i jak masz zrobić masz wszystko opisane w tym temacie czytaj temat od początku tam były opisywane metody z żarówkami itp poczytaj i bierz się do roboty :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Podłączyłem do akumulatora i chodzi dobrze. Kręci ładnie.  Tak dokładnie taki problem mam, mam starter ciągnik to zetor 7245.  Po odpaleniu nie kręci razem z silnikiem. Teraz działa, ale jak jest zimny ciągnik to klei a jak się już rozgrzeje to nie klei. W czym jest problem?

Co to znaczy kreci ładnie? Jakie obroty osiąga? Jaki prąd pobiera? O momencie obrotowym i prądzie pełnego zahamowania już nie wspominam, bo i tak nie masz czym zmierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konrad18    3

Kolego Elektrotechnik jak zwykle przesadzasz ze swoją wiedza, sprzętem, doświadczeniem i bla bla problem nie dotyczy tego ze nie kreci tylko kreci po puszczeniu startera i należny to wyeliminować a Ty jak zwykle... Nie kręcił bo podłączył do jakiegoś nie wiadomo jakiego prostownika po podłączeniu do akumulatora jest ok i własnie to miał na myśli mówiąc "Kreci ładnie". I na pewno zaraz powiesz ze to co napisałeś jest ważne bo nie sprawdzi tego i będzie zaraz znowu problem z tym rozrusznikiem lub jakieś inne problemy z tym związane ale mogą te problemy być zaraz a może długo długo nic się nie będzie działo może nawet sprzeda ciągnik i do tego nie zajrzy. Jak go ma wyjętego oceni na tyle na ile jest w stanie w warunkach domowych jego stan szczotki, tulejki itp wyczyści i w ogóle. Nie wspominał o tym by miał problemy z rozruchem wiec po co wydawać pieniądze? Takie sprawdzenie sam mówisz ze nie jest dla zwykłego rolnika w warunkach domowych to po co wydawać pieniądze? Jakby nie to ze się nie wyłącza to nawet by do tego rozrusznika nie zajrzał i chodził by dalej to czemu teraz robić aferę z tego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Problemy ma dlatego, że nigdy do niego nie zaglądał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radmzes    141

Jak miałem do niego zaglądać jak ciągnik parę miesięcy dopiero jest u mnie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No dobra, nieważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Tomasz78
      Witam wszystkich użytkowników tej strony ,jestem tu od paru minut ale stronę śledzę dość długo .Mam problem z rozrusznikiem w belarusie ,jak jest zimno to przepuszcza niszcząc wieniec na kole zamachowym ,był już u naprawy i po roku jest to samo,ponadto świeca płomieniowa działa tylko po uruchomieniu silnika a nie przed jak powinna .Może mi ktoś poradzi jak to naprawić ?
    • Przez marcin80wlkp
      Witam. Od jakiegoś czasu mam problem przy odpalaniu ciągnika. Często dzieje się tak, że przekręcam kluczyk i zamiast ładnie zakręcić silnikiem to elektromagnes wywali bendiks, ale ten nie zazębia. Czasami jest tak że przekręcam pierwszy raz, nie zazębi od razu, ale jak jak już puszczę kluczyk to załapie wieniec. Wtedy wiem, że przeekręcając kluczyk po raz drugi, będzie kręcił silnikiem. Co może być przyczyną? Elektromagnes za słabo wyrzuca bendiks? A może to wina bendiksu? Może ma przyjechane tryby? A może wieniec jest wyrobiony?
    • Przez the1mati1
      Witam. Otóż mam problem z rozrusznikiem przy Belarusie 820, rocznik 2011, rozrusznik jakiś szmelc białoruski siedzi tu od nowości. Otóż już drugi raz mi zblokowało bendiks. Ciągnik normalnie odpalany i gaszony, aż za którymś razem próbuję przekręcić kluczyk a tu słychać że tylko cewka wysunęła bendiks i żądnej reakcji. Wyciągnąłem rozrusznik a tu zblokowany bendiks, wysunięty i nie wrócił na swoje miejsce i nie da się go przekrecić. Z drugiej strony tam gdzie szczotkotrzymacz, rozsadziło całą obydowę i delikatnie przesuneło wirnik do tyłu. Jakieś dwa tygodnie temu podobna sytuacja, ale wymieniłem bendiks ( bo były delikatnie scięte frezy) , poskladałem to jakoś, też wysunłeo bendiks i go nie cofnęło i rozsadziło delikatnie obudowe, ale udało sie złożyć. W czym może być przyczyna że tak sie dzieję? Z cewką powinno byc raczej wszystko w porządku bo wymnieniana wiosną. GDzie szukać przyczyny?
    • Przez krzysztofcvb
      Witam mam pewien problem z rozrusznikiem szybkoobrotowym  a mianowicie gdy go załączę kręci silnikiem od 2 do 4 sekund a potem jakby się koło zębate się cofało. Elektrowłącznik był wymieniony  i nie ma poprawy, dodam że niby dobrzy pracuje gdy jest wyjęty z ciągnika.
      Drugi problem też dotyczy rozrusznika (oryginał) a sprawa ma się tak w tej chwili mam założony stary rozrusznik ale nie mam prądu na desce rozdzielczej. Ciągnik pali normalnie z kluczyka tylko prądu brak wszędzie indziej (gdzieś zwara była). Na rozruszniku szybko obrotowym jest wszystko ok. Ktoś coś podpowie lub który oddać do naprawy.  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj