Polecane posty

pniznikow    0

Witam, mam problem w swoim MF 3050. Gdy wrzucam wsteczny na lewarku z zakresem A i B to ciągnik w ogóle nie jedzie. Na zakresie B działa prawidłowo lecz na A w ogóle nie działa. Wsteczny da sie normalnie wrzucić ale ciągnik po prostu stoi w miejscu. Mam skrzynie 16x16. W ogóle lewarek jakoś dziwnie działa, nie chodzi lekko jak ten ze zmianą biegów tylko jakoś ciężko i jakby miał jakiś opór, czasem ciężko jest wrzucić zakres B w przód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Wyżej diagnoza już jest :D No dobra zepsuty ale piszesz 16x16 a masz A i B ? Nie chce mi się sprawdzać już w katalogach ale cos mi się zdaje że to jest 32 x 32 bo w 16 nie było grup A i B ;) Coś ze skrzynią a konkretniej to niech się wypowie ktoś doświadczony w tym :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15287

To ten wczoraj kupiony? Aha drobne błachostki jak pisałeś i o ehr też da popalić. To wynalazek którego gość miał dość już pewnie i nawet niechciał poładować bo by wartość napraw przekroczyła wartość traktora. Może wystarczy się nauczyć obsługi i będzie chodził. Oby, bo duża kasa potrzebna by odszykować.

 

To ten wczoraj kupiony? Aha drobne błachostki jak pisałeś i o ehr też da popalić. To wynalazek którego gość miał dość już pewnie i nawet niechciał poładować bo by wartość napraw przekroczyła wartość traktora. Może wystarczy się nauczyć obsługi i będzie chodził. Oby, bo duża kasa potrzebna by odszykować.

 

To ten wczoraj kupiony? Aha drobne błachostki jak pisałeś i o ehr też da popalić. To wynalazek którego gość miał dość już pewnie i nawet niechciał poładować bo by wartość napraw przekroczyła wartość traktora. Może wystarczy się nauczyć obsługi i będzie chodził. Oby, bo duża kasa potrzebna by odszykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

@ Rolnik1973 Dzięki że o tym wspomniałeś bo nawet bym nie zauważył że to ten sam użytkownik napisał te 2 tematy :) No to nieźle ... jak nie działa to sama nauka obsługi nic nie da :) Tu nie ma co zakładać nowych tematów tylko weź ten ciagnik do jakiegoś mechanika z głową, co robi takie ciagniki ( tylko nie do jakiegos majstra od c-330 bo to każdy z odrobiną pojęcia naprawić potrafi) i niech Ci zrobi przegląd co jest nie tak i wtedy zobaczysz na co trafiłeś. Dziwi mnie to że nie sprawdziłeś tego od razu bądź też kupiłeś go ze śwaidomością że ma takie poważne usterki. Aj szkoda gadać ... synchronizator pewnie od gr A Ci padł :P nie dam ręki ale tak sądzę.


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pniznikow    0

W grupie A jazda w przód działa idealnie tylko jak wrzucam wsteczny to nie chce jechać, może być to synchronizator ? Znajomy mówił że można coś wyregulować i będzie działać. Co do samej wajchy, to co można zrobić żeby chodziła płynnie jak ta od biegów 1,2,3,4 ? Dodałem jeszcze fotke, mógłby ktoś wyjaśnić do czego działają te urządzenia zaznaczone na czerwono ? Zaznaczony tym największym kółkiem nie jest czasem elektrozawór zmieniający zakresy żółw zając ?

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/092c39f90eb4f036.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Na tej wajsze raczej tak płynnie nie będzie bo masz przód luz tył i na B to samo i to raczej swego rodzaju zabezpieczenie zeby od razu nie wbić wstecznego tylko chwilę traktor moze w tym czasie wychamować :) bynajmniej tak mi się zdaje a z tą rególacją jak sie znajomy zna to niech wyrególuje i ciekawe czy na tym się skończy. Jak dla mnie to coś grubszego .


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valadin1    38

jak lewarek ciężko chodzi iciężko wrzucić bieg to może być problem z widełkami rewersu bynajmniej u mnie tak było że najpierw ciężko chodziło a później wcale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3050    74

to jak ty go sprawdzałeś jak go kupiłeś bo to pewnie tak od razu się nie zepsuł :D sam nic nie zdziałasz wal do jakiegoś mechanika ale takiego na który na MF się zna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz0920    443

takie pytanie kiedy ten wsteczny pzestał działać ? po jakieś cieżkiej orce czy z dnia na dzien bo to dziwne jest żeby nagle nie jechał w ogóle moim zdaniem żadne regulacje nić nie dadzą. a i ile mtg ma ciagnik ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Daniells80
      Witam. Znajomy zakupił ładowarkę manitou 741 lsu 120 PowerShift. I problem jest w tym że jak jest zimna to wszystkie biegi są a jak się zagrzeje to nie ma biegu do przodu 3 i 4 a do tyłu 2,4,5. Czyli zostają biegi do przodu 1,2,5 do tyłu 1,3 i na tych biegach siłę ma można pracować ale dlaczego znikają tamte mial ktoś może taki przypadek
    • Przez lukaszfolusz
      witam wszystkich 
      szukam schematow budowy ciagnika renault 981-4 lub moze ktos cos wie na temat ciagnika. ponieważ jest teraz troche czasu bo zima wiec chcialbym go troche wyremontować a mianowicie czasami wyskakuje rewers na dłuższych odcinkach i najczęściej jak zdejmuje noge z gazu, ktorys wtrysk juz leje i zaczyna brac olej no i lewa strona juz slabo hamuje poza tym kilka wyciekow ktore trzeba bedzie uszczelnic a no i musze wymienic walek przekazu mocy bo jest na wiekszej srednicy i musze dostac sie po lacznik ktory znajduje sie w sktzyni 
      bardzo prosze o pomoc jak ktos cos wie z gory dziekuje
      pozdrawiam Łukasz
    • Przez janek68
      Przy ruszaniu z miejsca ciągnikiem case maxum 110mx  przy obrotach silnika poniżej 1200 ob/min słychać metaliczne  uderzenie z okolicy skrzyni biegów, natomiast przy ruszaniu powyżej 1200 obr/min jest ok. Czy ktoś miał taki przypadek proszę o pomoc.
    • Przez NorbertKolk
      Witam posiadam Renault 180.94 skrzynia multishift .
      Ciągnik ogólnie super skrzynia sama w sobie również ciekawa . Mam mały problem który wynika z faktu iż nie mogę w internecie znaleźć informacji serwisowych to tej skrzyni ani odnaleźć rzetelnych osób które posiadają jakąkolwiek wiedzę techniczną dotyczącą jej sterowania zależności itd .
      Mianowicie Ciągnik po wrzuceniu rewersu dosyć często próbuje ruszyć z ostatniego biegu tj 9 . Jest to problematyczne jadąc po w ruchu miejskim bo niestety traktor trzeba zatrzymać i ruszać rewersem kilkukrotnie aż zaskoczy na bieg pierwszy . Można kombinować również z zakresem itd  a to kłopotliwe.
      Jakie ta skrzynia ma zależności tj np jak ustawią się biegi po wciśnięciu sprzęgła  a jak powinny się ustawić po wyłączeniu  skrzyni rewersem i ponownym włączeniu jazdy . Cw przypadku gdy jedziemy z dużym obciążeniem i musimy skorzystać z ruszenia z zakresu pośredniego Żółw  (Ślimak żółw zając ) bo mój ciągnik się rozłącza i trzeba stanąć przerzucić na zakres szybki i ponownie ruszać nie mogę zrobić płynnego przejścia pomiędzy zakresami .?
      Jak to powinienem obsługiwać bo być może to ja popełniam błąd . Kto ma do tej skrzyni kody błędów bo są lampki które migają lecz nie mogę znaleźć żadnych informacji w internecie co one oznaczają . Pozdrawiam i z góry dziękują za pomoc .
      Potrzebuje informacji jak kalibrować tą skrzynię ? w jakich innych ciągnikach ona występowała konkretnie bo informacje na forach są ogólnikowe a być może z tych danych wyciągnę potrzebne informacje lub znajdę kogoś kto ma jakieś pojęcie . 
    • Przez katopo
      W moim cx 95 mam problem z opóźnionym działaniem rewersu po zmianie kierunku jazdy do tyłu. Do przodu reaguje od razu w ciągu niecałej sekundy a przede zmianie do tyłu trzeba czekać do pięciu sekund. Poza tym nic innego niepokojącego się nie dzieje. Dodam że cewka elektrozaworu od wstecznego była sprawdzona i jest ok 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj