Skocz do zawartości

Polecane posty

pniznikow    0

Witam, mam problem w swoim MF 3050. Gdy wrzucam wsteczny na lewarku z zakresem A i B to ciągnik w ogóle nie jedzie. Na zakresie B działa prawidłowo lecz na A w ogóle nie działa. Wsteczny da sie normalnie wrzucić ale ciągnik po prostu stoi w miejscu. Mam skrzynie 16x16. W ogóle lewarek jakoś dziwnie działa, nie chodzi lekko jak ten ze zmianą biegów tylko jakoś ciężko i jakby miał jakiś opór, czasem ciężko jest wrzucić zakres B w przód.

Lukash3060    105

Wyżej diagnoza już jest :D No dobra zepsuty ale piszesz 16x16 a masz A i B ? Nie chce mi się sprawdzać już w katalogach ale cos mi się zdaje że to jest 32 x 32 bo w 16 nie było grup A i B ;) Coś ze skrzynią a konkretniej to niech się wypowie ktoś doświadczony w tym :)

Wiadomość z agroFakt.pl

Rolnik1973    1278

To ten wczoraj kupiony? Aha drobne błachostki jak pisałeś i o ehr też da popalić. To wynalazek którego gość miał dość już pewnie i nawet niechciał poładować bo by wartość napraw przekroczyła wartość traktora. Może wystarczy się nauczyć obsługi i będzie chodził. Oby, bo duża kasa potrzebna by odszykować.

To ten wczoraj kupiony? Aha drobne błachostki jak pisałeś i o ehr też da popalić. To wynalazek którego gość miał dość już pewnie i nawet niechciał poładować bo by wartość napraw przekroczyła wartość traktora. Może wystarczy się nauczyć obsługi i będzie chodził. Oby, bo duża kasa potrzebna by odszykować.

Lukash3060    105

@ Rolnik1973 Dzięki że o tym wspomniałeś bo nawet bym nie zauważył że to ten sam użytkownik napisał te 2 tematy :) No to nieźle ... jak nie działa to sama nauka obsługi nic nie da :) Tu nie ma co zakładać nowych tematów tylko weź ten ciagnik do jakiegoś mechanika z głową, co robi takie ciagniki ( tylko nie do jakiegos majstra od c-330 bo to każdy z odrobiną pojęcia naprawić potrafi) i niech Ci zrobi przegląd co jest nie tak i wtedy zobaczysz na co trafiłeś. Dziwi mnie to że nie sprawdziłeś tego od razu bądź też kupiłeś go ze śwaidomością że ma takie poważne usterki. Aj szkoda gadać ... synchronizator pewnie od gr A Ci padł :P nie dam ręki ale tak sądzę.

pniznikow    0

W grupie A jazda w przód działa idealnie tylko jak wrzucam wsteczny to nie chce jechać, może być to synchronizator ? Znajomy mówił że można coś wyregulować i będzie działać. Co do samej wajchy, to co można zrobić żeby chodziła płynnie jak ta od biegów 1,2,3,4 ? Dodałem jeszcze fotke, mógłby ktoś wyjaśnić do czego działają te urządzenia zaznaczone na czerwono ? Zaznaczony tym największym kółkiem nie jest czasem elektrozawór zmieniający zakresy żółw zając ?

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/092c39f90eb4f036.html

Lukash3060    105

Na tej wajsze raczej tak płynnie nie będzie bo masz przód luz tył i na B to samo i to raczej swego rodzaju zabezpieczenie zeby od razu nie wbić wstecznego tylko chwilę traktor moze w tym czasie wychamować :) bynajmniej tak mi się zdaje a z tą rególacją jak sie znajomy zna to niech wyrególuje i ciekawe czy na tym się skończy. Jak dla mnie to coś grubszego .

valadin1    29

jak lewarek ciężko chodzi iciężko wrzucić bieg to może być problem z widełkami rewersu bynajmniej u mnie tak było że najpierw ciężko chodziło a później wcale

rafal3050    73

to jak ty go sprawdzałeś jak go kupiłeś bo to pewnie tak od razu się nie zepsuł :D sam nic nie zdziałasz wal do jakiegoś mechanika ale takiego na który na MF się zna

lukasz0920    26

takie pytanie kiedy ten wsteczny pzestał działać ? po jakieś cieżkiej orce czy z dnia na dzien bo to dziwne jest żeby nagle nie jechał w ogóle moim zdaniem żadne regulacje nić nie dadzą. a i ile mtg ma ciagnik ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Damianrolnik
      mam problem z biegiem 4 w ursusie c330.
      jak go włącze pyszczam sprzęglo a ona wyskakuje :angry:  i trzeba z now włączyć i przytrzymać aż się sprzęgło puści.

Co mi możecie doradzić w tej sytuacji

z góry dziękuje
    • Przez Tadeusz1212
      Co może być przyczyna zakleszczania sie w C-360 na wsteczym biegu ??? Na innych sie nie zakleszcza ( raz w roku na 2 ). Kilka razy tak sie zakleszczył ze było trzeba cały lewarek rozbierać. Problem z tym zalkeszczaniem na wsteczym jest od nowości, jak tylko wyjechał z fabryki
    • Przez michal1232
      Witam  
      Planuje zakup ciągnika Renault, chciałbym zdać kilka pytań przed kupnem i prosić o pomoc w wybraniu odpowiedniego modelu
      Chciałbym ciągnik który ma około 100-120 KM (modele 133 120 100) 
      Pytania:
      czym różnią się wersje z innymi końcowymi numerami np. 14 54? 
      Jakie są skrzynie biegów i czym się różnią?
      Gdzie jest rewers? Jak się go obsługuje? 
      Na co zwrócić uwagę przy zakupie? 
      Czy jest różnica z którego kraju jest sprowadzony? 
      Srednie spalanie? 
      Słyszałem że jak w tych ciągnikach jest awaria to załącza się jakby "alarm " czy to prawda i jak sprawdzić czy nie jest odłączony jeśli jest? 
      Inne informacje także mile widziane  
    • Przez RedPower
      Witam,
      Pierwsza sprawa tyczy się klimatyzacji a dokładniej dobicia czynnika.
      Ile czynnika klimatyzacji wchodzi w układ w MF 3065 - gdzieś czytałem że około 1,8 kg czy to prawda?
      Gdzie można się wpiąć aby nabić klimatyzację?

Druga sprawa dotyczy czyszczenia skrzyni.
      Wiec tak... w w moim mf'ie był problem z ciśnieniem oleju w skrzyni (hydraulika wewnętrzna) http://www.agrofoto.pl/forum/topic/173583-mf-3065-ci%C5%9Bnienie-oleju-w-skrzyni/ . Nie moglem sobie z tym poradzić dlatego ciągnik poszedł na warsztat do mechanika. Został wymieniony olej w skrzyni oraz filtry poprzedni był zanieczyszczony według mechanika. Gdy ciągnik został zrobiony mechanik poinformował że olej został trzy razy wymieniony u nich w warsztacie w celu przeczyszczenia skrzyni (łączny koszt "wymiany" oleju około 3 tyś) I tu pytanie czy takie czyszczenie skrzyni jest prawidłowe? Moim zdaniem mechanik poszedł na łatwiznę nie patrząc na koszty. Według mnie wystarczyło dokładnie pospuszczać olej z przewodów siłowników (wspomagania) chodniczki oleju itp i to by wystarczyło. Dodam że mechanik wymieniał pompę hydrauliczną więc również miał dostęp do wnętrza skrzyni.

• Przez 235Ferguson
      Siemanko.
      Jakie macie opinie na temat traktorka Massey Ferguson 5425 ze skrzynią DYNA 4? Traktor z 2009 roku. Czy ta skrzynia często się psuje i jaki jest koszt naprawy? Proszę o odpowiedzi. Przymierzam się do kupna takiego ciągnika i chcę wiedzieć co o nim myślicie.