Polecane posty

romek6340    221

Cóż... Ja temat już 2 dni temu uznałem za zamknięty jednak postanowiłem odpisać już definitywnie na zakończenie z racji również aluzji do mnie.

Wiem ile wleje, ile czasu pracuje i jaką powierzchnię zrobię i podaje dane jakie wychodzą.

Jak już pisałem, ziemie niestety lekkie (mam trochę gliniastych to wiem, że tam potrafi łyknąć ale dokładnie nie mierzyłem więc nie wypisuje), prędkość właściwa i link z wynikami spalania podany więc nikt mi nie wmówi, że sam siebie oszukuje :D

Wyżej różne warunki wpływające na nasze wyniki zostały podane więc temat uważam za wyczerpany jak dla mnie.

Edytowano przez romek6340

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6401

Nic nigdy nie jest do końca takie, na jakie wygląda. Fendt 312 , pługi 5x48 - 10ha=150litrów paliwa. Ten sam traktor + głębosz 3 łapy, taki sam bieg i prędkość jak w pługu niecałe 7ha= 150 litrów. Więc zawsze jest coś inaczej , albo szerokość pracy narzędzia , albo opory ziemi, albo jeszcze coś innego. w zasadzie każdy może mieć trochę racji. Choć zużycie podawane przez producenta powinno się traktować jako graniczne i dopiero po ich przekroczeniu szukać dziury w systemie. Inaczej można narazić się na niepotrzebne koszty i niespokojny sen.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rademenes
      Czy wie ktoś może jak rozkręcić pompę wtryskową LUCAS. Chodzi o tę część z której wychodzą rurki do wtryskiwaczy. Chce to zrobić ponieważ ciągnik nie chce wejść na duże obroty. Wiem że ma ta pompa małe sitka które się napewno zabrudziły.
    • Przez profarmer
      MF 61-xx-6130-6140 ile takie ciagniki pala przy orce i w transporcie zboza itp??
      Jakie spalanie maja ciagniki mf w oparciu o inne marki??
    • Przez beni226
      Tak jak w temacie. Mam MF 3070 i jak mam jężdzić podczas prac cięższych polowych odnosnie obrotów, tzn czy jeździć na pełnym gazie czy po prostu do zielonej kreski na obrotomierzu tak żeby to wszystko grało z mocą i ekonomią paliwa. Jak to jest u was???i jak robicie?
    • Przez tomparkiet
      Witam wszystkich posiadaczy MF po dłygich rozważaniach i przemyśleniach za i przeciw bardzo mocno zastanawiam się nad zakupem MF 3125 mam na oko takiego z 93 roku za 35 tyś. do lekiej negocjacji chciałbym się od was dowiedzieć ile on spalać na mtg w lekkiej pracy w turze np. zworzenie bel czy załadunek obornika i na co zwracać uwagę prze sprawdzaniu skrzyni biegów żeby nie kupić a za tydzień remontować.Za podpowiedzi z góry dziękuję.
    • Przez pokorny
      Witam, jakie macie akumulatory w 3050 ( 68km ), lub innych traktorach o podobnej mocy. Pojemność nie całe 4000cm
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj