Zaloguj się, aby obserwować  
audi80b4

wystawianienie faktury vat na ryczałcie

Polecane posty

audi80b4    1

mam takie pytanie wygrałem gminny przetarg na odśnieżanie i po zakończeniu usługi musze wystawić fakture vat mam program do fakturowania

 

ale moje pytanie jest odnośnie jak to wygląda od strony prawnej czy będąc rolnikiem ryczłtowym moge wystawić fakture vat i jak się ewentualnie z tego rozliczyć w urzędzie skarbowym mógł by mi to wytłumaczyć, na umowie mam 120 zł + Vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

nie wystawisz faktury VAT jak nie jesteś vatowcem, musisz prowadzić działalność gospodarczoł lub mieć gospodarstwo na vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

nie pytali ani nie trzeba było zadnego zaświadczenia o fakturze też nie było mowy dopiero później zaczeli mówić o fakturze dla tego się pytam jak to wygląda bo sam nie wiedziałem

 

a co jak wystawie im fakture w programie do fakturowania bo przecież to normlana faktura vat jest nip wszytkie dane i moje jako gospodarstwo rolne coś mi grozi jak bym tak wystawił ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer242    4

a jak zapłacisz VAT od faktury skoro w US nie figurujesz jako Vatowiec ani jako DG a to nie jest faktura dla "pana Mietka" a więc konsekwencję będą na pewno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer242    4

wydaje mi się że świadczenie jakichkolwiek usług bez prowadzenia DG jest niezgodne z prawem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Załuż sobię działalnoś na okres zimy a póżniej zawiesisz i będzie ok, gmina raczej na rachunek nie pójdzie bo przetarg już zakończony a ty masz kwote +vat i skąd by wzieli vat do odliczenia?


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Założenie firmy jest bardzo proste i załatwiasz wszystko w jeden dzień tylko niestety musisz wtedy płacic zus :( jeśli byś gdzieś pracował i był juz ubezpieczony to płacisz tylko składke zdrowotną a jak nie pracujesz to niestety cały zus prawie 1000zł m-c, jesli nic sie nie zmieniło to przez dwa lata jest zniżka :) w sprawie założenia musisz udać sie do swojej gminy i tam ci wszystko wytłumaczą, a tak na marginesie nie masz kogoś kto by ci wystawił fv na to odśniezanie a ty mu oddasz vat??


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miturskir    4

a tak na marginesie . gminie potrzebny jest nikoniecznie rachunek vat? ja wystawim uproszczony za odśnieżanie ale mam działalność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Jak koledzy piszą ,dzialalnosć musisz założyć i nie musisz przechodzić na ZUS tylko bedziesz płacił większy KRUS. Popytaj w gminie czy koniecznie musisz wystawić fakturę vat czy zwykły rachunek im wystarczy, wtedy bedziesz wiedział jaka forma działalności wchodzi w grę . Nie wiem jak jest teraz ale nie jest to strasznie skomplikowane. Idziesz do gminy skladasz wniosek a resztę dowiesz sie na miejscu . Nr PKD odśnieżania to 81.29.Z .

W każdej chwili działalnośc możesz zawiesic lub zlikwidować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

  • zapytam czy rachunek nie wystarczy, jak moge wystawić rachunek?

Edytowano przez audi80b4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Tak samo jak Fakturę vat tylko mozesz mieć prostszą forme dziłalnosci ale działalność musisz mieć .

Np. zakładasz najprostsza działalność z podatkiem ryczałtowym i nie jesteś na vat. prowadzisz tylko ksiazke przychodów . Dowiedz sie tylko w US w jakiej wysokosci masz płacić podatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
audi80b4    1

czyli będąc rolnikiem ryczałtowym nie moge wystawić rachunku ani faktury? jak tak to będe musiał zrezygnować z tej usługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Załóż działalność i po problemie. To nic strasznego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez szakajacapomocy
      Witam. Szukam kogoś najlepiej kancelarii która pomoże mi odzyskac moje pieniądze które poprzez wystwione faktury powinnam otrzymać. Co mam dalej zrobic i zna ktoś z Was jakąś kancelarie która sie zamuje windykacją.Dziekuje
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj