Skocz do zawartości
demon17

Zetor 9540 problem z odpalaniem i nierówną pracą silnika

Polecane posty

Grzesiek    5

Kolego a jak z mocą Twojego ciągnika, bo jak jest za niskie doładowanie to ciągnik raczej jest słaby.Ja mam 10540 z zamontowanym na stałe zegarem od ciśnienia doładowania i u mnie maksymalnie jest 1.35 bara, tylko pompa nie ma ustawień fabrycznych, jest podkręcona.Nie wiem ile miał na ustawieniu fabrycznym. Według mnie Twoje 0,6 bara to za mało.

diesel38a    0

Trudno powiedzieć co z mocą bo nie mam porównania z innym 9540.

Pompa bedzie niedługo zawieziona do sprawdzenia wiec wtedy bede wiedział czy jest różnica.

Zwiększyłeś dawke paliwa czy przez korektor podciśnieniowy regulowałeś?

Dzięki za info

pozdr 

Wiadomość z agroFakt.pl

diesel38a    0

Pompa wróciła ,jest poprawa ze startem silnika.Pali bez świecy płomieniowej ,lepiej sie wkreca .

Doładowania pod obciążeniem jeszcze nie sprawdzałem.

pozdr 

DarekD    56

jesteśmy ciekawi szczegółów ??  Wszystkie sekcje wymienione a jak nie tajemnica to jaki koszt części i naprawy ;)

diesel38a    0

Zrobiona kompletna pompa(regulator,sekcje+wtryski)

Ogółem koszt pompy+wtryski 1880 pln

Gwarancja rok lub dwa nie jestem pewny

Co do ciśnienia to nie wiem jeszcze bo nie mam jak sprawdzić pod obciążeniem.

Grzesiek    5

Jeśli nie szkoda Ci hamulców, to na najwyższym biegu wciskasz powoli hamulec i tak możesz sprawdzić ciśnienie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez krzys924
      Witajcie... po remoncie silnika zaczeło coś ciec... chodzi o to ze jest to za rzadkie na olej i nie pachnie jak ropa... wydostaje sie to z żrberek głowicy i cylindra przy wyższych obrotach parząc od strony pompy, od strony wentylatora jest sucho, i tu jest problem ;( spotkał sie ktoś z Was z takim czymś? co to może? być bo mi już ręce opadają... pozdrawiam.
    • Przez PIOTREK44
      Witam wszystkich serdecznie
      Mam taki problem nie wiem jak sprawdzić zapłon czy jest późny czy wczesny
      Prosiłbym o dobre wytłumaczenie jak i co zrobić

Za dodane odpowiedzi dziękuje
    • Przez qbic
      Witam, ostatnio mój t-25 wracając do domu zastrajkowal. Usłyszałem jakiś huk z pod maski i czym prędzej go zgasiłem. Po rozebraniu go okazało się ze pękło gniazdo zaworów. Część tego gnazda lekkowbiła się w tłok i głowicę. Postanowiłem sprawdzić szczelność cylindra po przez wypełnienie go ON. po około 2 godzinach poziom ON opadł o około 1-1,5 centymetra. Dodam że przed awarią traktor nie brał nic oleju, a przynajmniej nie wymagał dolewek miedzy wymianami. Postanowiłem sprawdzić jak zachowa się drugi cylinder i okazalo się że podobnie ubyło ON. I teraz moje pytania:
      1. Czy tak może być? Czy może jest coś nie tak z tłokiem/pierścieniami/cylindrem?
      2. Czy uszkodzenie tłoka i cylindra widoczne na zdjęciach kwalifikuje je do wymiany?

• Przez Ursus-c-330
      Witam

Pojawił się u mnie problem z przegubem(głowicą) hydraulicznym w cyklopie.
      W ostatnim czasie w dość znaczący sposób pojawił się wyciek oleju z pod "segera". Wyciek ten jest widoczny na górze przegubu i w ostatnim czasie w dośc dużej ilości wydostaje się tam olej. Poniżej zdjęcie głowicy.

Moje pytanie jest takie. Czy istnieje możliwośc demontażu tej głowicy i dostania się do jakichś uszczelniaczy wewnątrz tego przeguba? Ewentualnie miał ktoś podobny problem i w jaki sposób można ten wyciek zniwelować poprzez inny sposób niż wymiana całego przegubu?

Piszę pierwszy temat na tym forum, więc proszę o wyrozumiałość. Szukałem w googlach coś na ten temat ale nie ma nic pomocnego.
    • Przez Krzysiek3654
      Witam,
      Tak jak w pytaniu, jak ustawić zapłon w zetorze 7211?
      Interesuje mnie ile mm ma być tłok przed górnym martwym punktem.