Zaloguj się, aby obserwować  
tyj123

ursus 1212 zamiana na 912

Polecane posty

tyj123    0

czy niewie ktoś kto by sie chciał zamienić na ursusa 912 ja posiadam ursusa 1212 silin 6 cylindrowy rok 86 po kapitalnym możliwa dopłata gg9447091

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Lepiej go sprzedaj i kup Ursusa 912, tak ciężko będziesz miał znaleźć kogoś, kto się chce zamienić... :rolleyes: :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz84    0

a czemu chcesz go zamienic?? ja bym zamienił go na u914 to to samo co u912 tylko naped ma na przód. i troche mocniejszy moim zdaniem od u912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
a czemu chcesz go zamienic?? ja bym zamienił go na u914 to to samo co u912 tylko naped ma na przód. i troche mocniejszy moim zdaniem od u912

 

Moc mają taką samą (78KM), tylko że 4x4 ma lepszy uciąg itd... :rolleyes: :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Może mu nie potrzebny taki duży ciągnik i chce go zamienic na mniejszy

 

Ja bym ci radził tak jak Marcin sprzedać go i kupić 912 ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kelek    0

można też sprzedać silnik 6 cylindrowy i kupić 4 jak reszta w traktorze jest ok i ktoś chce sie w coś takiego bawić :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz84    0
Moc mają taką samą (78KM), tylko że 4x4 ma lepszy uciąg itd... :rolleyes: :rolleyes:

Wiem ze te ciagniki maja identyczna moc silnika. ale właśnie przez przedni napęd który zwieksza uciag ciagnik w ocenie ogólnej wypada jako silniejszy. Pod tym względem to pisałem ze u 914 jeś silniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyj123    0

chce sie zamienic bo potrebuje 912 lub 914 bo jest krótszy jest on mi porzebny do chlewni a 1212 jest za długi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Tylko żebyś sie nie zdziwił jak 914 będzie mniej zwrotny od 1212 :rolleyes: Chyba że Ci tylko na "krótkości" zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyj123    0

chodzi mi na długoś bo mam duzy kłopot z wjazdem do chlewni z maciorami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JohnDeere6030   
Gość JohnDeere6030

Co wy tu piszecie, przeciez Ursus 1212 to potęga polskiej motoryzacji rolniczej :P Ciągnik ten w warunkach polowych jak i w transporcie radzi sobie bardzo dobrze. Więc kto by sie chciał zamieniać ? Sam poszukuje takiej maszyny z 86r. Pozdro ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    885

Sobie dobrze radzi, ale silnik 6 garów to więcej spali, z takim to dobrze do ciężkich prac, orka itp. ale w niektórych sytuacjach może brakowac przodka.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ciekawostke napisze... maksymalna siła uciągu na betonie jakią podaje instrukcja:

912 - 45kN

914 - 55kN

1012 - 48kN

1014 - 58kN

1222 - 48,5kN

1224 - 62kN

1614 - 69,5kN

...dobrze widać że szóstka bez przodka najlepiej sprawdzi sie w transporcie i pracach z dużym zapotrzebowaniem mocy na WOM (np. prasa walcówka z rotorem). Do pracy w polu korzystniej wybrać coś 4x4.

 

Jeszcze w kwestii zwrotności... średnica zawracania:

912/1012 - 7,6 m w prawo / 8,2 m w lewo

1222 - 9,3 m w prawo / 8,8 m w lewo

914/1014 - 12 m w prawo / 10,2 m w lewo

1224/1614 - 12,4 m w prawo / 11,4 m w lewo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid18    2

Cześć a co byście polecali do zrywki drewna w lesie.


Mam naimię Dawid i nteresują mnie maszyny rolnicze ukończyłem technikum rolnicze. Pozdrawiam wszystkich rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Dawid18 czy to ma być zwrotny ciągnik, czy duży i mocny?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ArthuR34
      Witam wszystkich,
      wybaczcie jeśli pisze w nie tym dziale- jeśli tak to proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu, dziękuję.
      Mój ojciec jakiś czas temu nabył Ursusa 902 i chciałbym się was doradzić w kwestii wspomagania kierwolnicy, nieposiadania przedniego napędu, miękkie przednie zawieszenie.
      Otóż w wyżej wymienionym traktorze jest fabryczne wspomaganie które bardzo ciężko wspomaga (czasem trzeba dużo gazu dać), zaczynają się pojawiać spore wycieki z serwomechanizmu. Dowiedziałem się od znajomego że nieopłaca się tego regenerować ponieważ już to przerabiał i po roku znowu miał problemy- zastąpił to gotowym zestawem zastępczym jaki można kupić w internecie (siłownik, pompa itp.) i po tym zabiegu może paluszkiem kręcić kierownicą a nie tak jak wcześniej.
      czy już ktoś to przerabiał z was lub wie co i jak taki zabieg przeprowadzić ? Jaki produkt wybrać ? czy oferowane w internecie gotowe zestwy są tej samej jakości/trwałości bo jest lekka rozbieżność cenowa?
      czy moglibyście polecić dobry produkt który będzie służył i pieniądze nie pójdą w błoto?
      czy jestem w stanie zamontować to razem z ojcem?
      Następna sprawa to biegi.
      strasznie ciężko wchodzą (wszystkie cztery- prawa dźwignia) - lewa dźwignia od wstecznego i biegów bolowo-szosowych chodzi bez zarzutu. 
       
      i kolejna sprawa to hamulce, hamulce działają ale wydaje mi się że lewe koło chyba trzyma ponieważ prawe koło zaczęło boksować na trawie podczas ruszenia z miejsca i lekko (20cm) się wkopał w ziemię, ogólnie to w środę kiedy szykowałem traktor na strajk to chciałem nim troszkę pojeździć po wsi ponieważ nie jeździłem jeszcze takim traktorem tylko czasami 60-tką więc musiałem ogarnąć biegi i troszkę się do niego przyzwyczaić ale po tych wszystkich usterkach które w nim zalegają dałem sobie spokój, ale na strajku we Wrocławiu byłem, od początku do końca:)
      pozdrawiam
    • Przez Porfavor
      Witam, planuje obecnie remont silnika w swoim Ursusie 385 i myślałem nad dodaniem do niego turbiny. Wiem, że były już tutaj takie tematy ale te najpopularniejsze które znalazłem mają już swoje lata więc chciałem się spytać dziś jak to powinno waszym zdaniem wyglądać. Ursus 385 jest z rocznika 1976 i z tego co sie orientuje ma w sobie silnik z7501. Na youtube itd widziałem sporo doładowanych turbiną c385 i stąd też taki pomysł by dodać mu trochę mocy. Co by było trzeba powymieniać i czy wgl jest sens tak naprawdę? planowałem dodać na pewno wtedy intercooler i rozumiem, że trzeba by było wymienić wtryskiwacze, słyszałem jeszcze o różnicy na ilości pierścieni na tłokach. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, w zimę będę najprawdopodobniej malował felgi w c385, i pytanie ile litrów farby około pójdzie na przednie felgi z dwóch stron i tylnie od zewnątrz (środek jest zakonserwowany). może ktoś malował i się wypowie
    • Przez Kredkizosi
      Witam koledzy potrzebije pomocy w porównaniu cen a więc do sedna pacjent ursus c385 
      Do zrobienia tuleja przedniej osi zwrotnice ok więc narazie nie ruszamy
      chłodnica bo ma wyciek więc upierał bym się przy lutowaniu bo ta nowa to trochę tandeta
      Na krzyżakach kierowniczych są lizy więc również do wymiany 
      Ponoć są urwane jakieś śruby mocujące chłodnice więc ewentualne wiercenie i wydobywanie gwintów 
      I yeraz pytanie przy takim zakresie prac może kosztować robocizna w warsztacie niezależnym czy to się bierze z godziny czy od dzieła 
       
    • Przez szyszka
      Witam posiadaczy ursusow z chlodnica oleju przekladniowego, chcialbym takowa zalozyc lecznieweim dokladnie gdzie siee wpiac ??? prosze o zdjecia jesli byla by taka mozliwosc . z gory dzieki . a takze Kto ma dodatkowy rozdzielacz hydrauliki zamontowany , w swoim mam tylk odwa gniazda szybkozlacz
      a potrzebuje jeszcze dwa . dzieki czekam na pomocne porady.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj