Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Profil usunięty

Pomoc w wyborze pługa

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witam serdecznie

Planuje zakup pługa używanego. Obecnie mam 3 skibowego Nimeyera 3x40 ale brak mi już do niego cierpliwości... boszka do rąk i ciąć :D Zainteresował mnie model VD z kvernelanda na "śrubowych" odkładniach. Z tego co wyczytałem bardzo ładnie orze, regulowana szerokość orki, konstrukcja mocna a zarazem niska waga, no i niskie zapotrzebowanie na moc podobno 4 skiby 90KM daje radę. Mam Renault Ares 550 95KM + turbo tego nimeyera wcale nie czuje spokojnie poradziłby sobie z 4 skibą z przodu komplet obciążników nic nie buja itp. i teraz mam pytanie lepiej kupić 3 skibowy czy 4 skibowy. Jeśli 4 to raczej vd85 a jak 3 to vd100 ziemie mam mozaikowate trochę górek, glina, lżejsza ziemia, trochę "złota" ogólnie 3 i 4a klasa. Doradźcie mi bo sam już nie wiem 3 czy 4 czy sobie ares poradzi ???

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jak facet ciągał LD 85 4 korpusy jakimś Masseyem 90 KM, z uciągiem nie miał problemu, ale ze stabilonością nie było różowo. Z tym że LD to mocniejsza konstrukcja od VD. Ja bym wziął VD 100 i na maxa go rozstawił.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kurcze boje sie ze te odstepy 100 cm miedzy krpusami przy 4 skibach to bedzie za duzo i bedzie bujało chociaż arez wazy prawie 5 ton jest bardzo stabilny i radzi sobie z maszynami bardzo dobrze agr upr-siew 3m + 350kg ziarna w skrzyni i podnosi bez problemu bez hydropaku i nie buja nic... na przodzie mam 360kg obciaznikow i baza pod nie to kolejne 300 kg troche tego juz jest :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Przy 5cio tonowym ciągniku lekki 4 skibowy będzie sprawował się dobrze ,dla porównania do swojego Belarusa 820 sprzęgam lekką 4ke Charlier 4x35 i nie ma problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Marek46ha
      Witam,
      Którą owijarkę samozaładowczą polecacie z własnej praktyki na większy areał UZ.
      Z tych bardziej solidnych to zastanawiam się nad mchale 991 High speed, mchale 991BE, kuhn rw 1400, lely attis pt 160, coś z Elho ewentualnie jeszcze coś innego?
      Niektórzy zwracają uwagę na to żeby owijarka zbierała bele czołowo idąc zaraz za prasą. Rozumiem ten argument, ale jeżeli ma sie dosc krótkie działki i zazwyczaj wchodzi sie z owijarką po ok. pól godziny to chyba standardowe podnoszenie beli też bedzie solidne i się sprawdzi?
      Bardzo podoba mi sie patent stawiania beli pionowo po owinięciu.
      Generalnie najbardziej podchodzi mi mchale. Z tym że cena bardzo wysoka i gdzieś tam słyszałem że mchale ma jakieś swoje słabe punkty. Tylko że ta osoba nie potrafiła sprecyzowac o co chodziło. Sporo moich znajomych ma elho ( bodajże silomatic 1010) wprawdzie je zachwalają, są tańsze ale nie wiem czy lepsze.
      Uważacie że warto brac owijarkę w topowym wyposażeniu?
    • Przez gadget
      Posiadam pług marki fenet (4 obrotowy) ciągam go Renault 133.14 , podnośnik działa ładnie na wolnych obrotach szybko podnosi pług do góry lecz problem tkwi w obrocie..tzn wolno obraca w jedną stronę po zmniejszeniu szerokości orki..( nie ma takiej przeciw wagi ) i zdarza się że płóg zatrzymuje się na środku obrotu i wraca z powrotem..Zauważyłem że siłownik mam większy niż w większości ,,obrotówek" a węże natomiast cieńsze niż w innych pługach. Moje pytanie brzmi czy jeśli zmienię przewody na grubsze to szybkość obrotu się poprawi???
    • Przez zimnyhaha
      http://allegro.pl/farba-lakier-ral-5017-blekit-ostrzegawczy-0-75l-i4160007263.html
       
      Czy opłaca sie kupić tą farbę do malowania pługa?
    • Przez pepe93xl
      Witam.
      Potrzebuję pomocy w wyborze ciągnika rolniczego. Będzie wyposażony w pełzaki. Liczy się możliwie małe spalanie, maksymalny skręt i oczywiście cena. Obecnie myślę nad tymi maszynami:
      -New Holland t 4030
      -Deutz agroplus 310
      -Deutz agroplus 315
       
      Jeśli macie inne sugestie to są mile widziane i prosiłbym również o ich uzasadnienie.
      Pozdrawiam.
       
      Z góry eliminuje wszelką koreańsko-chiśką maszynerię.
    • Przez lary97
      witam
      jak w temacie potrzebuje pomocy przy wyborze rozsiewacza będzie on pracował na =/- 50 ha ładowność 1000-2000 hydrauliczne otwieranie oraz możliwość granicznego wysiewu. wiem że to kolejny temat tego typu ale proszę o wyrozumiałość z góry dziękuje za odpowieź
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj