Polecane posty

pniznikow    0

Witam, jestem nowy na forum i to mój pierwszy temat. Za dwa dni jadę oglądać MF 3050E 2WD. Chciałbym go kupić i w związku z tym prosiłbym was o opinie na temat tego ciągnika, słyszałem sporo o skrzyniach, w nim jest 16x16. Wizualnie stan bardzo dobry. Proszę o jakieś rady i wskazówki na co patrzeć i na co zwrócić uwagę przy oględzinach. Bardzo mi na tym zależy i proszę o pomoc, z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3050    74

ja posiadam MF 3050 4x4 już mam go 5 lat traktor dla mnie nie do zdarcia jestem bardzo z niego zadowolony ma już 6 tys mth ja mam skrzynie 32x32 i jestem z niej zadowolony do tej pory poważnej awari nie miałem ciągnik godny polecenia

 

sporo osób napisze że kup co innego i będą mówić że skrzynie awaryjne ale każdy użytkownik ci powie że o te MF trzeba dbać nie mieszać oleji poprostu trzeba szanować i to zależy jak trafisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Mit o tych skrzyniach wadliwych jest najlepszy :) Mam znajomego mechanika który robi te ciagniki, ba nawet sam ma 3 z tej serii ( 3120,i 2x 3690 z czego 3120 ma ponad 25 000 mth :) )i zapytaj go czy skrzynie są wadliwe.... . Odpowiedź będzie szybka : Wadliwy jest tylko kierowca :) Z szanowaniem to każdy traktor tzreba szanować a tu po prostu tzreba mieć jakieś pojęcie co i jak żeby nie uczyć sie na własnych błędach. Te MF-y są bardzo oszczędne jak dla mnie i komfort jest prawie jak w nowych ciagnikach ( niektóre nowe mozna powiedzieć że są gorsze :) ) O opinię pytaj tylko posiadaczy którzy mieli styczność i dobrze się obchodzili z tym sprzętem :) Czytało się nie raz nie dwa na forum różne rzeczy ale połowa nich wynikała z błedów operatora/kierowcy :) Z tym trafieniem ma przedmówca rację bo dużo takich osób jak wyzej pisałem po awarii składa ciagnik aby było i pcha komuś niech sie z tym bawi więc dobrze wszytko sprawdź żeby nie było niespodzianek :)

Edytowano przez Lukash3060

Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pniznikow    0

Mam nadzieje że bedzie to dobry ciągnik, jeśli wierzyć sprzedawcy to ma go trzy lata i wszystko chodzi sprawnie. co do skrzyń to słyszałem że jak się zaczepia przyczepe i jest w niej inny i brudny olej, to miesza sie on z tym w skrzyni biegów w mf i z tego wynikają awarie. Nie ma w nim osobnego układu jak w mtz tylko wszystko chodzi na jednym oleju ze skrzyni. Podobno nawet wspomaganie, ale jaka jest prawda to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
romek6340    221

I tak pewnie jak by miał się sypać to sprzedawca by go zachwalał. Jeśli chodzi o mieszanie oleju to po prostu nie pożyczać przyczepu nikomu i po sprawie. Ludzie czasami mają błoto zamiast oleju... <_< Nie tylko MF ma wspólny olej i nie tylko w nim może paść skrzynia od takiego syfu. Po prostu nie którzy nie nauczyli się odpowiednio dbać o sprzęt i nadal żyją w czasach starych Ursusików co na wszystkim mogą jeździć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulas    2

2WD jest niesamowicie zwrotny i szybko się o tym przekonasz ;) co do skrzyni to koniecznie trzeba sprawdzić przełączanie żółw/zając i powershift

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3050    74

a skrzynie nie są awaryjne tylko to zależy od kierowcy/właściciela ja ktoś szanuje to ma ale to jak sie kupuje to wiadomo może ktoś rozp*** i sprzedaje a mówił dlaczego sprzedane bo u nas w sąsiedniej wsi kupił MF 3065 za 35 tys. z wyglądu fajny ciagnik mechanicznie sie zdawało dobrze a tu skrzynia wpakował w skrzynie sporo kasy to było 5 lat temu ale mówi że nawet kupna nierzałuje pracuje u niego na 40 ha i z prasą z simpo chyba 224 bo wsiach prasuje i mówi że niezawodny traktor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Na pożyczanie jest sposób a mianowicie zakładasz gniazdo euro ( nie takie jak w C-360 skręcane) i już wiele osób odpada bo nie będą zmioeniali gniazda dla jednej przyczepy a poza tym przecież nikt nie sprawdzi czy na prawdę z tłokiem jest coś nie tak :) na wszytsko są sposoby minimalne mieszanie było by jeszcze mozliwe jak by ktoś miał olej który miesza sie z twoim i twój z jego oraz pewność że nie ma w skrzyni syfu tzn. filtr czy wyłapuje :) Ja mam swojego 3060 3 lata i chodzi aż miło :) Spalanie w orce malutkie a pisałem już gdzieś że na 143 litrach zrobiłem 75 km z beczką 5 tyś.l.z czego połowa pod obciążeniem nie licząc rozlewania po polu, zaorałem 3ha i w baku miałem jeszcze spory zapas ( nie wiem jaki bo nie mierzyłem ), do tego jak pamiętam były jeszcze jakieś prace ale nie pamietam już co dokładnie :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal3050    74

no te ciągniki są oszczędne ale sądze że mój troche lukas3060 więcej pali bo jest troche podkręcony bo ja sądze że on leci na 3 tys. obr. bo wskazówka omija idze do samego końca dobry 1 cm za dużo bo mija 2800

 

ale już dawno do niego dolewałem paliwa nawet niepamiętam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

Ja tam magicznych 2000 obr/min w pracy rzadko kiedy przekraczam w czasie jazdy jak dobra droga to dociśnie się do 2200 ale to sporadycznie pzreważnie w robocie 1700 obr/min :) Samo podkręcenie raczej wiele nie zmieni bo co z tego że dasz więcej paliwa jak nie będzie go spalał tylko będzie walił dymem ;) Oryginalne ustawienia nie są od tak sobie ;) W nich skrzynia i elektronika jak jest ok to śmiało można brać :) 2 WD są dużo szybsze bynajmniej takie wrazenie sprawiają :) Zwróć uwagę tez na opony jeśli reszta będzie ok bo nowe to też koszt :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pniznikow    0

Dziś go kupiłem, co do zwrotności to jestem mega zaskoczony, zawraca praktycznie w miejscu, lepiej niż moja trzydziestka :) EHR jest ominienty, są dwa przyciski, podnoszenie i opuszczanie, wszystko działa sprawnie. Jest jeszcze przełącznik którym moge powrócić do sterowania EHR lecz musialbym wymienic w nim pare d*pereli bo nie działa opuszczenie i podnoszenie. Co do zakresu żółw i zając to nie jest on przełączany tym pierwszym lewarkiem 1234, tylko jest przełącznik, taki jak od kierunkowskazów w c330 tylko aluminiowy umiejscowiony przy lewarkach od skrzyni. Ogólnie jestem zadowolony, ale wszystko wyjdzie w praniu jak to sie mówi. Za tydzień przetestuje go na orce tylko bede musial zalatwic pług, puki nie kupie to pozycze od szwagra. Ma on grudziądza 3x35 i jakiegoś nowego 4x40 na jednej belce, którym robi swoim Agrotronem 420. Dzięki wielkie za udział na forum, w razie jakiś problemów bede sie odzywał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash3060    145

No to fajnie... czemu nic nie mówiłeś że EHR nie działa !? Te pare d*pereli to jest tylko gadka a nowy EHR koło 2,5 tyś :) A tymi przyciskami jestem ciekaw jak ustawisz pług czy coś innego ... Pisał do mnie inny uzytkownik z tym w zimę zeszłego roku i było to samo. Żółw zając to może i wygodniejsze rozwiązanie ale jak nie daj Boże przełaczył byś to w locie... . Zaskoczyłeś mnie tym "obejsciem" EHR :) to żadne obejście tylko przyciski wpięte w instalację idącą do błotnika by z zewnątrz przy zaczepianiu sobie ułatwić robotę bez zbędnego łażenia w tą i na zad. Oby to były tylko jakieś d*perele :)


Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kulas    2

Dokładnie Lukash... EHR a przyciski góra/ dół to w sumie dwie bajki...

Edytowano przez Kulas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stojan21    0

Witam, jestem tu nowy (przed chwilą sie zalogowalem :]) i mam do was prośbe. Planuje kupno MFa 3060 30 ha do skoszenia, kosiarka dyskowa Lely 2,60m i wywiezienie 40-50 rozrzutników obornika tyle z jego pracy. Czy możecie mi powiedzieć co dokładnie trzeba sprawdzić przy oględzinach tego ciągnika zeby nie kupić kompletnego złomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez andrewk
      Witam, do sprzedania instrukcja obsługi do traktorów Massey Ferguson 6110 - 6190 w języku polskim. Gratis dla kupującego dorzucam instrukcję napraw do powyższych modeli w formie pdf (ang).
       
      Cena 70zł + wysyłka
       
      Chęć zakupu kierujcie wysyłając mi wiadomość
       
      Pozdro
       
       


       
      ______________________________________________________________________________________________________________________________
      http://www.traktorpedia.pl - dane techniczne ciągników rolniczych, kombajnów zbożowych oraz ładowarek teleskopowych.

    • Przez karolox
      Witam, od pewnego czasu nie działa mi ogrzewanie w ciągniku massey ferrguson 3635 2013r. Przyjechał serwisant, i powiedział że trzeba zaworek wymienić co otwiera żeby płyn mógł iść na nagrzewnicę, (u góry w dachu) . Wymontowałem go, wymieniłem, i nadal nic, jak nie grzeje tak nie grzeje. Płyn ciągle uzupełniony do maksimum, dodam, że po zdjęciu węzy przy nagrzewnicy u góry wyleci z węza może kieliszek płynu, może nawet nie, i stąd moje pytanie, co może być powodem? Może miał ktoś już taki przypadek? Czy możliwe ze pompa nie daje ciśnienia żeby płyn mógł iść do nagrzewnicy do góry w dachu? Serwis nie umie pomóc, bądz nie chce, ręce opadają, zima jest a ogrzewania brak. Dodam, gdy ciągnik jest nagrzany prawidłowo. Możliiwe że są jakieś zaworki gdzieś, co nie przepuszczają płynu na nagrzewnicę? jeśli są, i ktoś miał taki problem, proszę o podpowiedz, z góry dziękuję  
    • Przez andrewk
      Do sprzedania posiadam instrukcję do MF 6110 - 6190. Kupiona za dużo wyższą kwotę, przeczytana i odłożona. Stan jak NOWY. Cena 40zł + 15zł wysyłka. Dla agrofotowiczów równe 50zł.
      Link do aukcji : http://allegro.pl/massey-ferguson-instrukcja-obslugi-6110-6190-i7145241669.html
      AgroDane - Dane techniczne maszyn rolniczych
      AgriDane - Specs of agricultural machinery
      AgriDaten – Technische daten von landmaschinen
      AgriSpec – Technische gegevens voor
      AgriDatos – Datos técnicos de maquinaria agrícola
      AgriDonnées – Données techniques des machines agricoles
      AgriDati – Dati tecnici per macchine agricole
      АгроДанные — Tехнические данные сельскохозяйственной машин
    • Przez aga19892010
      Może ktoś z was wymieniał lub wie jak to zrobić-muszę wymienić rewers w mf 8140 ?nadmienię,że nie jeździ do przodu ,tylko wstecz-kupiłem uszkodzony -proszę o podpowiedzi ale tylko osób które naprawdę coś wiedzą a nie tylko domniemają,z góry dziękuje
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj