Skocz do zawartości
krasty

Massey Ferguson 375 opinia oraz dobór maszyn

Polecane posty

krasty    0

Witam mam do was takie pytanie co sądzicie o ciągniku Massey Ferguson 375 jako głównym w zastępstwie już wysłużonej C-360. Ma pracować aktualnie na 8 hektarach ale docelowo ma być do 15, chciałbym by pracował z zagonowym pługiem 4 skibowym wraz z kolczatką jak by mi ktoś mógł doradzić jaki byłby najbardziej odpowiedni do jego mocy oraz z 2,5 metrowym agregatem uprawowo - siewnym amazone, siewnik D7 specjal plus brona wahadłowa. Z wyborem reszty sprzętu mam problem czyli jaki opryskiwacz, rozsiewacz nawozów oraz przyczepa 2 osiowa by do niego najbardziej pasowała. Jeżeli ktoś mógłby mi coś doradzić to proszę o opinie co sądzicie o wyborze tego ciągnika oraz o wyborze sprzętu do niego, za wszelkie sugestie będę bardzo wdzięczny ;)

rafal3050    73

nie wiem czy MF 375 da rade z 4 zagonową ja posiadam MF 3050 4x4 kupiłem go 4-5 lat temu żeby odciążył c-360 ja ze sprzętu do niego tylko kupiłem agregat uprawowy 2,8 warka i pług zagonowy 4

pawel885    380

Przecież one mają identyczne silniki ^^ Jak masz nie za ciężkie ziemie III-V klasa to 71 koni poradzi sobie z pługiem 4x40 - u nas ciągają takie zetorami 7245 - 66koni, może prędkość nie jest oszałamiająca ale daje radę więc 5 koni więcej powinno trochę szybciej iść

Wiadomość z agroFakt.pl

Marcin349    26

mf jest lekki więc bym nie szalał z ciężkimi rzeczami. przyczepa taka 5t wystarczy jak na niego.

Mikruss    71

ale swoje zrobie bez problemu

co to jest 5 ton

2x d55 zasypane zborzem spokojnie pociagnie.

Ja mam 675 bez napedu, oranie polskim plugiem 4x35 to takie na pol gwizdka (4 klasa ziemi, na jakies 25-26 cm)

A i massey ten ma 68 KM czyli mniej wiecej tyle co Zetor 77XX, bo 7211/7245 ma ich 62 a widze co temat to te konie w ciagnikach sie mnoza na potege, a po 20 czy 30 latach nie ma ich wiecej a raczej nawet mniej niz fabryka.

RolPro10    13

Ja sam mam mf 375 i jestem bardzo zadowolony :) Komfort pracy i moc :) Nigdy mnie nie nie zawiódł :) Piękna Sylwetka! Z całego serca polecam ten model! :)

Ja sam mam mf 375 i jestem bardzo zadowolony :) Komfort pracy i moc :) Nigdy mnie nie nie zawiódł :) Piękna Sylwetka! Z całego serca polecam ten model! :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez pawelus
      Witam . Zamierzam się do zakupu ciągnika na moje gospodarstwo 25 ha na terenach górskich . Myślałem o Massey ferguson 6160 , 6170 , 6180
      Który ciągnik byłby lepszy żeby pracować z Talerzówka Agro-masz 2,7 metra wraz z siewnikiem Agro-masz 2,7 metra . ?
      Jaką szerokość mają te ciągniki bo co forum to inaczej . (żeby nie  wyszło później ze były by szersze niż mój zestaw )?

Pozdrawiam

• Przez radek5314
      Czy ktos moze polecic dobra chemie do mycia ciagnikow i maszyn  przed zima, cos mniej zracego niz Dimer, chodzi tu o zaschniete błoto?
    • Przez 7777777
      Poszukuje użytkownikłów  traktora (znających takie osoby) Massey Ferguson 3670 z tuzem,no lub ewentualnie bez..... pozdrawiam !
    • Przez sumek666
      Cześć . 
      Szukam nowego ciągnika w okolicach 100KM. Ma to być główny ciągnik do wszystkiego. Orka, siew, opryskiwacz, nawożenie i transport. W przyszłości może i ładowacz czołowy . Nie prowadzę produkcji zwierzęcej . 
      New Holland miażdży pozostałe 2 typy ceną.  Tu powstaje pytanie czy warto dopłacać 30-40 tyś do Claasa lub Masseya? Może macie jakieś inne propozycje? 
      Pozdrawiam
      Sumek 
    • Przez Pele94
      Witam. 
      Mam takie pytanie czy ktoś z was korzystał z finasowania fabrycznego albo miał okazję się z tym zapoznać. 
      Mianowicie chodzi mi o zakup nowych maszyn rolniczych na Modernizację. Umowę z agencją mam już podpisaną lecz nie posiadam wystarczających środków na zakup maszyn (słyszałem że ta forma nie wymaga zabezpieczenia hipotecznego gospodarstwa a zabezpieczeniem są zakupione maszyny ) .  Słyszałem ostatnio właśnie o tej formie zakupu ale chciałbym się z tym bardziej zapoznać. A może macie jakieś inne propozycję związane z zakupem maszyn np: kredyt
      Czekam na wasze propozycję. Pozdrawiam