Adam224360

Ursus 360 4x4 Czy Zetor 7011?

Polecane posty

Adam224360    35

Witam, jak wiadomo posiadam ursusa c360 z roku 1982, zastanawiam się czy lepiej będzie dołożyć przedni napęd do 60tki i wykonać pare modyfikacji związanych z "komfortem" czy też kupić zetora 7011 który jak wiadomo napędu nie posiada, za 60tką przemawia to, że jest od nowości w naszym gospodarstwie i ma zaledwie 2500 motogodzin, a za zetorem jako taki komfort pracy.

Minusów 60tki nikomu nie trzeba przedstawiać, bo wszyscy wiedzą jakie są, a z zetorem nie miałem do czynienia za bardzo.

Ciągnika potrzebuję do ciężkich robót typu orka, uprawa, i ewentualnie prasa kostka, do lekkich mam inny ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Dla mnie to jak w przysłowiu "zamienił stryjek siekierkę na kijek" bo z 52km zamienisz na 62km tylko i bez 4x4 oraz na ten sam klimat tylko w innym kolorku. Po pierwsze to szkoda pozbywać się traktora co masz od nowości i wiesz co go i jak boli, więc nie pozbywaj się go teraz. A po drugie jak już chcesz dokonać zmian to wpierw kup sobie traktor zobacz jak się sprawuje rok dwa i w tedy podejmij decyzję w sprawie sprzedaży C360. Bo teraz się pozbędziesz zdrowego traktora kupisz wrak i to muzealny i niebędziesz miał ani C360 ani dobrego traktora do pracy a remonty. I jak chcesz nabyć nowy traktor to powinieneś brać 4x4 np. Zetor 7745 o ile masz tyle kosmicznej kasy bo przynajmniej poczujesz zapas mocy na przyszłość pod maszyny. Lub szukaj innej marki o mocy 72-75km bo widzę,że zadowoli cię ta moc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zetor 7211 rok 91/92 kupiony w Agromie stan idealny wszystko ok pracuje w gospodarstwie rolnym kabina komfortowa możliwość zamontowania radia Jezeli byłbyś chcetnym pisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek7725    0

Pomysl raczej o czymś z przodkiem 7745 już masz większa moc i całkiem inny komfort pracy. Lub coś z zachodnich NH L95 podajże ten model sprowadzany bardzo fajna sprawa spory zapas mocy turbina i młode maszyny stosunkowo do C360 komfortu porównywać nie będę. Samo ulepszanie C360 było by wg. mnie stratą pieniędzy tym bardziej przy tym roczniku włożysz sporo kasy której za kilka lat nie odzyskasz bo co z tego że będzie 2,5k mth jak rocznik już starawy jak by nie patrzeć to już 31lat będziesz go sprzedawać w przyszłości to takie cuda wątpię aby były poszukiwane za 10 lat nie weźmiesz cudów za tą 60tkę bo wtedy w sprzedarzy będa już małe ciągniki 3-tłokowe oszczędne z 2 lub 3 prędkościami wałka oszczędne w przystępnych cenach zobacz ile terz na nasz rynek wchodzi zachodnich maszyn o 60-tkach za kilka lat nawet nikt nie wspomni zobacz czy teraz jest popyt na majorki czy 40 czy nawet na C355 szkoda bylo by pchac kasy w ten ciągnik ale za razem szkoda było by go sprzedawać. Rozejrzyj się za czymś powyżej 70KM kupisz i Ci się nie spodoba trudno sluby z nim nie bierzesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam224360    35

Tylko że do takiego 7745 musiałbym zmienić CAŁY park maszynowy, a do 7011 nic, pozatym na moje hektary to nieopłacalna inwestycja, chciałem się tylko dowiedzieć czy 60tka z przednim napędem poradzi sobie lepiej w pracach od zetora który napędu nie posiada, a co do komfortu w 60 to jestem człowiekiem który potrafi zrobić coś z niczego, pozatym szroty stoją otworem i wygłuszenia/ tapicerka to nie problem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Założysz do takiego zetka oponki 16.9R34 i obciążniki z tyłu i c-360 nie ma szans. Bo do 18.4R34 ktoś ma w galerii ale koni by było za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Kolego nic nie musisz zmieniać a tym bardziej na ura bo wiadomo nikt nie ma tyle kasy ale trzeba od czegoś zacząć. Zetorkiem 7745 po prostu zrobisz to szybciej. Ja wątpie by traktor bez napędu zrobił coś lepiej niż ten z napędem w polu o podobnych mocach i podobnych maszynach. Bo co rozłożenie mocy na cztery koła to nie na dwa. Znam z autopsji przykład na łące mokrej zbierając siano. T25A1 z zagrabiarko siedmio gwiazdowo topił się i nie można było jechać a człowiek traktorem 4x4 80km z prasą rolująco Metal-Fach łąkę ciągnoł na kołach rolując a jechał normalnie bez wysiłku. A inny traktor 90km nie włączył napędu 4x4 z prasą Sipmą Z562 i już kopał się i niepomagała mu masa. Możesz C360 przerobić na 4x4 dać wspomaganie i wsadzić nawet silnik od Zetora 7211 bo pasuje ale czy jest sens walić tyle kasy w eksperymenty, no i będzie ci się sprzęgło ślizgać przy większym oporze. Jesteś pewien że chcesz wydać 15-25 tyś. na wynalazek zetora bez napędu?. A i wstyd przyprowadzić takie coś na podwórko wg. mnie

Edytowano przez Risto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

@Risto sorry że to pisze, ale chyba nie wiesz co piszesz.... Człowieku nie każdego stać na 7745, czy inny za podobną cene. Są małe gospodarstwa, które chcą wymienić jak w tym przypadku 60-tke, na coś podobnej mocy i w nie dużych pieniądzach. Skoro dla ciebie przyprowadzić 7011 na podwórek to wstyd, to twój problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szmergiel    1053

to lepiej zamienic siekierke na kijek ?jak juz ktos wyzej pisal,zamienic 30 leni traktor na 29letni-interes zycia.zreszta dokladanie kasy do zabytku jaim jest 60 tez jest ekonomicznie uzasadnione? a nie lepiej popracowac rok jeszczei i kupic np 7211 conajmniej 10 lat mlodszy,lepsza robota,mlodszy,wygodny,nowoczesniejszy,i cena tez mniejsza niz 7745, bo za taka 60 moze 14-15 dostanie a takiego zetorka ladnego za 30 juz kupi i ma traktorek na pare ladnych lat a robote zrobi duzo lepsza niz 60

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam224360    35

Dlatego bardziej jestem za dołożeniem przedniego napędu do 60tki, bo ciągnik ten znamy jak własną kieszeń i wiemy że za bardzo nie jest wytłuczony i jeszcze następne 30 lat posłuży, ponawiam pytanie, czy 60tka z przednim napędem poradzi sobie lepiej w pracach polowych niż 7011?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Uciąg będzie miała większy w ciężkich warunkach ale tak naprawdę to tylko np na podmokłych łąkach lub orce mokrego obornika, w normalnych, suchych warunkach zetorem szybciej polecisz z pługiem czy agregatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek7725    0

Co do zmiany parku maszynowego to każdy się tego tak boi ale po co na początek możesz zapinać te same maszyny mówisz że to będzie główny wól do roboty to co wielkiego miał byś w tym parku maszynowym? Plug, agregat i ewentualnie jakąś talezówkę. Pług dorabiasz 4 skibę koszt kilkaset złotych, agregat możesz miec ten sam na początek będzie maszyny pykać na wolniejszych obrotach i nie będzie się męczyć. Tależówka to samo co agregat jak posaidasz. Agregat zresztą też można poszerzeć sąsiad ostatnio robil taką modyfikację bo zastapił starego 90 konnego JD na nnowszego 130.

No i okej masz tą 60 dla siebie i wiadomo części tanie i wgl ale te przeróbki będą też Cię kosztować a to pieniądze których nie odzyskasz jak będziesz później sprzedawać ten ciągnik. Mówię Ci lepiej było by jak nie masz pieniędzy na utrzymanie 2 ciągników kupi coś za okolo 25-30k coś 70-75KM sprzedać 60 a jak jest zdrowa to weźmiesz za nią może koło 11-12 a te przeróbki też za darmo nie będa samo wspomaganie jak byś chciał to koszt 2k. Przodek niewiem ile może kosztować ale wyobrażam sobie że kilka tys. Do tego W większości zetorów z serii 5211-7245 masz np. sprzęgło walka 2 prędkości wałka, komfort i parę innych bajerów. Nie widzę raczej sensu w takich przeróbkach bo po rpostu kasa wg. mnie utopiona to nie jest nowy ciągnik to juz ma prawie 3 lat niema większego sensu w takie inwestycje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bayu86    13

Zrób sobie 4x4 w 60-tce i przekonasz się, jeśli nie będziesz zadowolony, zawsze możesz odsprzedać taki sprzęt za kilka tys więcej i kupić zetorka. Masz swoje znasz sprzęt możesz się bawić w ulepszanie i cieszyć się z efektów. :) A 60 z napędem są drogie, więc nie stracisz za dużo.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon87    0

Ja mam 7011 i jestem z niego bardzo zadowolony, ale nie wymieniłbym 60 na 7011 poprostu nie opłaca się to. Wolałbym zainwestować już w konkretniejszy sprzęt np. 7245, 7745, a pracowałem na polu i zetorem i c 360 robota lepsza zetorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
H3ni0    31

Szkoda pakowac pieniądze w 60tkę, to nadal bedzie 30 letnia 60tka, nie widze sensu w dokładaniu napędu do takiego ciagnika. Już bym wolał zetora 6045 albo 7045 niż 60 z napędem. Komfort o wiele lepszy w zetorze i przedewszystkim zetor jest przystosowany do napedu.

Edytowano przez H3ni0

KPZ "Zetor Team"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Według mnie zamiast kupować Zetora 7011,7211 lepiej jest rozejrzeć się za MTZ 82,mało pali do tego ma napęd 4x4 a komfort też jest całkiem niezły :)

A przedni napęd do C-360 to dla mnie jakieś nieporozumienie,jedyną dobrą(Nawet bardzo dobrą) rzeczą w C-360 jest silnik a reszta to dziadostwo,wszystko wyje,jęczy i nawet remont nie pomaga a o zmianie biegów lepiej nie mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek7725    0

Jeśli chodzi o zmianę biegów to nie we wszystkich 60 mam u siebie perkinsa i c360 perkins czasem zazgrzyta zakleszczy się tak raz dwa razy na rok natomiast c360 biegi wchodzą pięknie jest u mnie już z 5 lat i nigdy ani razu mi się nie zakleszczył ten ciągnik. Generalnie to tak perkinsa mam z kabiną i bardzo wszystko słychać szczególnie tylni most i skrzynię do tego jakieś blachy zawsze się o siebie ocierają niema co mówić przecież te maszyny mają po 30 lat niekture przecież i więcej. Natomiast w C360 jest bez kabiny nic nie slychać może to własnie jest spowodowane że dźwięk rozchodzi się a nie tłumi w kabinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2997    4

Adam powiedz ile masz ha, na co jest nastawione gospodarstow, jakie maszyny no i jaka kwotą teraz dysponujesz to będzie łatwiej ci doradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturo007    3

Posiada ktoś może ursusa c-360 4x4 na sprzedaż w dobrej cenie ? Najlepiej woj. Lubelskie ale nie koniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj