Zaloguj się, aby obserwować  
Ferdek07

mf 4435vsfendt 207s vs ladnini c75max vsjd5620

Polecane posty

wsk125ccm    11

fendt z linku @Ferdkawypada słabo, chciało by się rzec prawie jak Ursus:

bak 72 litry w ciągniku 90km??

udzwig podnośnika 3140kg??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

Panowie mi zalerzy na bezawaryjnej pracy i dużych przebiegach bez remontu już mniejsza o dane techniczne ( no ale to takie gdybanie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

zależy ci Ferdek na długiej pracy, bez remontów itp... wcale ci się nie dziwie, kto by nie chciał????? Ale ja jestem zdania, że kupując małe ciągniki ( no bo przyznajmy 70-80km w dzisiejszych realiach to są małe) nie ma co się wyrzucać na wysokie kwoty i przepłacać te 30%. Choć sam mam dylemat czy Lambo r3 czy Proxima.... Ja np. obawiam się w tych co przedstawiłeś ciągnikach elektroniki, bo nie ukrywajmy, kurz, wilgoć, a to na polu jest normalka, a słysząc użytkowników opowieści o tych przebajerowanych ciągnikach, jak to muszą kombinować jak np. MF-ik stanie na polu i rybka... to jednak czasami kupić prostsze i zawsze wiesz co zrobić jak go coś za boli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

To zobacz ile elektroniki mają podstawowe wersje MF serii 44xx i nowej 36xx :rolleyes: To są właśnie "okrojone" wersje, możliwie proste. A jak ktoś chce mieć wypas to kupi serie 54xx... Podobnie jak NH z modelami TDD i TLA. Teraz sporo producentów wypuszcza dwie niemalże równoległe serie o zbliżonym zakresie mocy, jedną biedniejszą i druga bogatszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

Z drugiej strony te 30-tyś to już nie jest duża różnica jak chcesz mieć nowoczesny traktorek :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Z drugiej strony te 30-tyś to już nie jest duża różnica jak chcesz mieć nowoczesny traktorek :rolleyes:

Tylko że coś za bardzo to nowoczesności w tych ciągnikach nie widzie, a coś czuje że płaci się bardziej za marke, no ale jak chce się liczyć na długą bezawaryjną prace to trzeba płacic :rolleyes: , tylko czy w tych przypadkach można liczyć na tą wytrzymałość i bezawaryjność>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Fendt trochę mi się nie widzi z tym chłodzeniem powietrze-olej...

To nie komarek i wg. mnie ciągniki powinny być chłodzone cieczą... :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Zdaje się że w tytule postu napisałeś vs.jd5620-no to właśnie z tych ciągników które wymieniłeś właśnie ten jest najbardziej zaawansowany technicznie-z tym iż jak tu już gdzieś pisałem-najoszczędniejszy ponoć to on nie jest-no ale jeżeli zależy Tobie (jak napisałeś) na dużych przebiegach i bezawaryjnej pracy (o spalaniu choć raz nie wspominałeś :rolleyes: )-to polecam-niewysilony silnik o poj.4,5 l,skrzynia biegów mogąca przenieść przynajmniej dwa razy większy "wejściowy" moment obrotowy,sprzęgło z większych modeli (i to mokre)- tak właściwie to jest większy ciągnik w mniejszym opakowaniu-tak że żywotność powinna być spora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

@mirsek czy ja wiem czy taki wypas w 54xx :rolleyes: ja bym powiedział, że można go ładnie wyposażyć :rolleyes: wypas to jest w 64xx.

ciekawostką jest, że MF w przedziale mocy od 82 do 95 KM w/g ISO ma 5 róznych serii...

 

2440 - 82 KM

5435 - 83 KM

4445 - 87 KM

3645 - 92 KM

6445 - 95 KM


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor    4

bardzo dobre podjescie autora ze co drozsze to lepsze :rolleyes: popieram kardzy agrgument jara :rolleyes:


Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlodiw    2

co macie do cłlodzenia olejowo powietrznego? nie słyszałem ,żeby komuś się grzał któryś ciagnik, czy koparki np . Atlasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Zdaje się że w tytule postu napisałeś vs.jd5620-no to właśnie z tych ciągników które wymieniłeś właśnie ten jest najbardziej zaawansowany technicznie-z tym iż jak tu już gdzieś pisałem-najoszczędniejszy ponoć to on nie jest-no ale jeżeli zależy Tobie (jak napisałeś) na dużych przebiegach i bezawaryjnej pracy (o spalaniu choć raz nie wspominałeś :rolleyes: )-to polecam-niewysilony silnik o poj.4,5 l,skrzynia biegów mogąca przenieść przynajmniej dwa razy większy "wejściowy" moment obrotowy,sprzęgło z większych modeli (i to mokre)- tak właściwie to jest większy ciągnik w mniejszym opakowaniu-tak że żywotność powinna być spora

Masz racje jd 5620 wydaje się największy, no i jest na podzepołach z większych braci więc powinien być wytrzymały, czytałem inne tematy o 5620 i znalazłem że pali sporo a dokładniej to więcej nawet od 5720 co jest dla mnie dziwne, cóż spalanie temat rzeka jak rzeka ropy :rolleyes: , z tym spalaniem to mnie najbardziej interesuje ile w małym obciążeniu z turem i jeźdząc właściwie pusty spali, tzn czy taki jd jak ma lekko zejdzie do 4l/godz chociaż?

No i w jakiej normie podaje moc jd w 5620?a a aa i co z tym serwisem naprawde taki drogi jest w jd?

ps. to który mniej pali jd 5620 czy zetor 7441

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
@mirsek czy ja wiem czy taki wypas w 54xx :rolleyes: ja bym powiedział, że można go ładnie wyposażyć :(

To autor miał na myśli :rolleyes: W porównaniu do podstawowego modelu 44xx ten z serii 54xx będzie "wypasiony" z możliwością dlaszej rozbudowy w strone ciągnika klasy premium. 44xx tak nie rozbudujesz, poprostu seria skierowana do mniej wymagających odbiorców z cieńszym portfelem.

 

Aha, zawsze mnie to zastanawiało, bo 44xx to bliźniak Valtry A jeśli sie nie myle. To jest bardziej Valtra w opakowaniu MF czy raczej wynalazek MF? Kabinia bardziej mi sie z Valtrą kojarzy, tylko maska fergusonowa :(

 

Rozmawiałem w tamtym roku z dealerem Valtry to twierdził że żadnych powiązań z MF nie mają :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

@mirasek-to jest Valtra w opakowaniu MF

@Ferdek-nie wiem ile w Turze ale mój 5720 w ładowarce chwytakowej Waryński pali dokładnie 3 l/h-ale z drugiej strony jak zechcę to mogę i 14 l/h spalić :rolleyes:.

Czy serwis jest drogi ?-wszystko jest względne-kiedyś powiedziałem mojemu kuzynowi że belarka kosztuje 40 tys zł-a on się zdziwił że tak tanio...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
@Ferdek-nie wiem ile w Turze ale mój 5720 w ładowarce chwytakowej Waryński pali dokładnie 3 l/h-ale z drugiej strony jak zechcę to mogę i 14 l/h spalić :rolleyes:.

Czy serwis jest drogi ?-wszystko jest względne-kiedyś powiedziałem mojemu kuzynowi że belarka kosztuje 40 tys zł-a on się zdziwił że tak tanio...

Jaro masz 7211 to czy w tej ładowarce zetor też 3l by palił tzn ten jasiek lubi wypić jak ma cieżko tak? a w lekkich pracach jest oszczędny?

 

ps. bardzo fajna ta Twoja ładowarka ile takie cudeńko kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Myślę że każdy ciągnik jak ma ciężko to wypije-ponoć właśnie w lekkich pracach JD nie jest oszczędny,ile spali Zetor w tej ładowarce to nie mam pojęcia-nigdy nie mierzyłem (poważnie).

Nie mam pojęcia ile teraz kosztuje ta ładowarka-jak ją kupowałem (zdaje się 6 lat temu) kosztowała ok.9 tys zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
:rolleyes:.

Czy serwis jest drogi ?-wszystko jest względne-kiedyś powiedziałem mojemu kuzynowi że belarka kosztuje 40 tys zł-a on się zdziwił że tak tanio...

To ile kosztuje przegląd jd5720? co ile te przeglądy się robi? tak samo przegląd mf-a lub fenda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ferdek-gdzieś to jest wszystko już opisane-poszukaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Krzyszt0f
      Witam, doradźcie jakiej mocy ciągnik wybrać na ok 45/50ha myślę nad MF 7s155 albo 7s180 (tylko mf wchodzi w grę) 7s180 przemawia na przyszłość tym że mogę go podnieś do 210km a chyba 7s 155 nie da rady do 200km podkręcić? 
      W przyszłości myślę kupić bezorkowiec, albo jakiś dłutowiec i zastanawiam się nad mocą ciągnika? 
      ziemie w 95% piaski 
      doradzicie coś? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
    • Przez c308
      Witam doszło mi do moich 8 ha 10 ha do obróbki chiałbym kupić nowy porządny traktor w przedziale mocy 70_110 km co proponujecie.Zastanawiam sie nad Tureckim hattatem 398 kolega ma,Jakims lovolem oraz Arbosem napiszcie co polecacie najbardziej,Ciągał by prase,pług cztery skiby,agregat 3 m,przyczepe 5 t.
    • Przez upadłymtz
      Witam. Stoję przed wyborem ciągnika ok.90 koni. Oglądałem wyżej wymienione modele i nie wiem na co się zdecydować.
      W Case skrzynia 12x12 rewers mechaniczny i podnośnik mechaniczny. W New Holland tak samo. Zetor dużo lepiej wyposażony, ale trochę się boję bo ostatnio różne opinie o nim chodzą. Zetor z 2021 roku, jeszcze bez ad blue. Użytkuje ktoś z was takie ciągniki? Jak z awaryjnością?  Z góry dzięki za pomoc. 
    • Przez damianos95
      Witam proszę o podpowiedź co wybrać lepiej renowke 103.54 czy case cs94 renowka full mechaniczny ciągnik czy case skrzynia mechaniczna nie wiem czy jest polbieg jedynie ma ehr i silnik sisu
      Co będzie lepsze na ponad 20ha praca z turem orka agregat itd co będzie tańsze w naprawie dostępność części czy ogólna awaryjnosc tych ciągników 
      Cena dość zblizona jednak 10 lat różnicy między nimi 
      Jakie opinie o silniku sisu jak spalanie awaryjnosc czy części i jeszcze do znawców tematu jakie tam są tuleje ?
      Ogólnie co byście wybrali i dlaczego 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj