jankes123

siewnik poznaniak 6 nie zakrywa

Polecane posty

jankes123    6

mam siewnik poznaniak 6 i za nim jest taka włoka jakby co idzie za rurkami i ma niby przykrywac ziarno ale lezy na wierzchu

zboze zasiane a ta włoka ma te sprezyny proste a u sąsiada siał nowym siewnikiem z agregatem i za siewnikiem była włoka i miała takie jakby wykrzywiane te sprezyny i ładnie sie pole wyrównało i teraz pytanie jakbym kupił taką włoke do mojego siewnika czy tez by tak ładnie zakrywało a sieje zetorem 7211 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilo1888    61

Odpowiedź sobie moim zdaniem sam napisałeś, ponieważ jeśli napisałeś że u sąsiada gdy ma pazurki "włoka" spręzynowe wykrzywiane i pole jest równe a u Ciebie są proste i zboże nie jest zakrywane to są 2 wyjścia albo trzeba dociążyć te "włoki " pazurki lub pomyśleć i moze je poprzerabiać . Ja bym najpierw spróbował je dociążyć , zdaża sie u mnie w poznianiaku 3 nie zakrywa zboża wystarczy że stanie ktoś na pazurkach i już jest dobrze . Trzeba by zrobić zamiast na zasadzie docisku własnej wagi zamontować jakiś docisk spręzynowy i to najlepiej w 3 miejscach czyli po brzegach i jeden na środku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

tzn u sasiada bylo siane nowoczesnym siewnikiem to wiadomo efekt bedzie lepszy unia grudziadz agregat z siewnikiem talerzowym i jeszcze wał był taki i redlice w siewniku talerzowe i sasiad go najmował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1265

mam siewnik poznaniak 6 i za nim jest taka włoka jakby co idzie za rurkami i ma niby przykrywac ziarno ale lezy na wierzchu

Może na początek ( zanim kupisz nowy zagarniacz) sprawdz w jakim stanie są redlice i czy w ogóle jeszcze są ;)

Jeśli są jeszcze zdrowe , może trzeba je dociągnąć/dociążyć . To nic trudnego a jest powszechnie bagatelizowane.

Ziarno powinno być wysiewane na głębokość około 3 cm , na glebach lekkich w uprawie przy zdrowych i odpowiednio(nie za mocno , bo potopisz ziarno)dociążonych redlicach , zagarniacz ma niewiele do zagarnięcia. Trochę inaczej to wygląda na glebach ciężkich gdzie ma co robić.


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

no tak kiedys w siewnikach konnych sie dociazalo redliece a w tym poznaniaku to jak ?? poznaniak 6 jest jak przypominam ten niebieski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1265

1382862336_552820646_10-Siewnik-zbozowy-Poznaniak-typu-6-o-szer-270m-kompletny-od-Rolnika-.jpg

To jest poznaniak 6?

jeśli tak , to widać , że jest w nim centralny docisk

redlic. Dociskasz wykręcając śrubę która jest

widoczna przy mocowaniu łącznika centralnego ,

używając do tego korby (którą widać wyżej),

która służy również do

wykonywania próby kręconej.

Edytowano przez bezbarwny

You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

tak docisnelismy to lecz rurki sie zaczely rozpinac ale te rurki sa tam zaczepione na taka jakby zawleczke i mozna przelozyc w gore jedna dziurke i wtedy rurak jest wyzej tzn nie opada tak nisko i jakby przelozyl w gore wszystkie te rurki i wtedy na makasa docisnac to powinno kryc co nie ? i druga sprawa jak ustawic ten siewnik by dobrze wysiewal bo ostatnio pszenica to musielismy ustawic na ponad 300 kg zeby wysialo 200 i tak nie wysialo pelne 200 tyle iel chcielissmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Tabele są tylko orientacyjne . Robiłeś próbę kręconą na te 200kg/ha ? Ziarno może lecieć wolniej np. jeśli jest zaprawione na mokro krótko przed siewem . Warto sprawdzić, czy przy obracaniu kołem lub korbą wałek wysiewający obraca się jednostajnie, jesli przerywa to sa uszkodzone sprzęgiełka w skrzynce regulacji bezstopniowej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

na mokro bylo zaprawiane tak jakby dzis na wieczor zaprawiane a na drugi dzien siane bylo a to ile powinno polezec od zaprawiania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Można siać , tylko próbę zrobić bezpośrednio przed siewem i ziarno wziąść ze środka pryzmy czy przyczepy ( nie obeschnięte ) i moim zdaniem od tego co wyjdzie odjąć 5-10%, to będzie +/- to czego można się spodziewać na polu . Przy obeschniętym ziarnie dokładność będzie większa . Co do przykrycia ziarna ,to jak wyżej Ktoś pisał, może już czubki redlic są do wymiany ? No i jakość uprawy , pole wyrównane i spólchnione na głębość siewu , dobre zagarniacze są ważne , ale to sprawa wtórna, nie zniwelują wcześniejszych niedociągnięć . Ps. ja kończę przygodę z poznaniakiem 6 , pora na redlice tależowe :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankes123    6

no tak a u nas za tym poznaniakiem to jest zagarniacze takie ze na prosto ida a jakby byly te ze skosem jakby co nakoncu maja nie na prosto tylko takie wygiete to lepiej by zagarnial bo taniej wyniesie ten zagarniacz kupic zwlaszcza jak ktos ma malo ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

odsierzam temat jak unowoczesnic ten siewnik bo to sa dobre siewniki wysiewa dokladnie nawet rzepak 2 kg wysieje tylko te ziarno slabo zakrywaja czy nowe redlice pozakladac czy dociskac tylko ze to trzeba zalozyc wyzej je bo tam sa na 2 regulacje wyzej i nizej rurki zeby byly i nizej to jak sprezyne sie docisnie to rurki wychodza a jak wyzej by byly i docisnac to by bylo ok czy co innego w tym siewniku mozna zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackowski11    4

Mam taki sam problem. Pytanie jaki masz zagarniacz. Jesli sprezyny masz oddzielnie lewa/prawa, moze spróbować zmienić kąt przyłożenia, zrobić np. 3 stopnmiowe ustawienie na łączeniu belki z ramieniem, ale najlepiej to przerobić.

Zobacz jak mają nowe Polonezy. Tam jest sprezyna lewo-prawo, ponadto koncowki zachodzą na siebie. I są na jednym poziomie ze sobą, nie jak to ma miejsce w starszych modelach (r. 2000 >)'

Ja spóbuję powyzszych, jesli cały czas bedzie kicha to zeby nie pozbywac sie obecnych sprezyn spóbuję je połączyc je ze sobą.

 

A jak masz duzo czasu, tu masz ciekawe rozwiązanie u konkurencji:

http://www.siewniki.info.pl/zagarniacz.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnikgospodarny95
      Panie i Panowie mam pytanie odnosnie siewnika poznaniaka 6 2.7m chodzi mi o skrzynkę przekładniową w której znajduje się olej powiedzcie mi ile musi być tego oleju w skrzyni dodam ze siewnik jest z oku 1995 i skąd zabrać miarkę lub gdzie kupić taką mam zaślepionę taką srubą plastikową jak to było orginalnie bez miarki i jaki olej tam można wlać
    • Przez Blusik
      Witam
      sprzedam siewnik konny na drewnianych kołach. Koła uszkodzone, siewnik stoi pod chmurką od roku ale działał do końca. Pewnie po wymianie kół będzie nadal działać .
      cena 300 zł do negocjacji 
      slaskie powiat raciborski 
      kontakt PW lub pod postem
       
      pozdrawiam
    • Przez Paweł18
      Czy posiada ktoś tabelę wysiewu do tego siewnika?

    • Przez flinston
      Witam. potrzebuje pomocy do ustwienia wysiewu owsa w siewniku amazone d7 .Otóż przy ustwieniu skrzyni na maksa wysiewa mi  około 180kg h.Co może być przyczyną.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam
      Czy ursus 1201 da rade z broną wirową 3m hydropak plus siewnik
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj