Zaloguj się, aby obserwować  
klusek

POMOCY!!!

Polecane posty

klusek    9

wujek ma problem z wyciągnięciem maciory z gródki :angry: nic nie działa a taka jest skubana czuła ze jak sie ją za ogon złapie to juz ucieka próbowaliśmy w 4:ja dziadek wuja i sasiad i nic czy macie jakieś skuteczne porady zeby temu "dzikowi" dac rade :rolleyes: dawaliśmy pasze na szufelce i tylko głowe wystawi na korytaż i dalej ni hu*a.Prosze o pomoc


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goolman19    1

Udawaj knura lub wpuść normalnego haha :rolleyes: Problem naprawdę ciężki :rolleyes: zataj ją i linką ciągnikiem wyciągnij :( Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Hehe wujek ma ten sam problem, juz z 2 lata siedzi i nic nie pomaga a wujek nie chce traktorem jej pociagnac, mówi ze bedzie miała u niego dozywocie.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

gródka to pomieszczenie z pretów gdzie sa swinie ludzie my wszystkiego prubowali dyło otwarte cały czas i nic i psamami my próbowali i ni cholery a taka jest silna ze jak by sie nie uwarzało to jak by cie pociagła i jak bys nei uwaał to by cie mogła zabic


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

:rolleyes: Spróbujcie złapać ją linką za dolne zęby i ciągnijcie do przodu a ona będzie szła do tyłu i może wylezie. Wiem bo mój dziadek tak robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Moje świnie to same se wyskakują z gródki a twoja nie chce wyjść nawet jak ma otwartą :rolleyes: Moje byle okazja a one już chcą wyjść :rolleyes:


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Wiadro na łeb założyc i stukaj czymś w te wiadro to może wyjdzie.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

właśnie jest prosna i chcemy ja do innej chlewni dać tam gdzie sa same maciory.Wiadro też było zęby próbował sasiad wujka.


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamieniak89    31

U nas też czasami występuje taki problem i wtedy stosujemy wiadro, ale trzeba uważać na palce bo można poobijać, czasami świnie nie chcą wyjść i biegają w kółko po klatce to bierzemy płytę i im zagradzamy drogę z boku i zazwyczaj po 2-3 próbach wychodzą


Nareszcie mam nowy aparat :)

Moje filmiki na YT http://pl.youtube.com/user/michalh89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radson    5

U nas jak nie chce wyjść np: z porodówki maciora to zakładam jej wiadro na łeb i i sama się wycofuje ,a w patykach jak nie chce iść to zagradzamy droge płytami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kon23    0

Zawiąż jej szmate na uszy tak żeby przykryła jej oczy i weź ją wypchnij z kojca w 4 ją wyniesiecie ,a jak jej wypchnąc nie pójdzie to włóż jej jakąs zastawe z kojca i musi wyjśc ,a jak jej jeszcze nie będzie chciała wyjsc z kojca to sznurek albo linke stalową zakładasz jej za łeb i podczepiasz do traktora i już nie możliwości żeby nie wyszła :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian40000    86

Weź płyty 2 płyty i zagradzaj jej drogę wyjdzie bez problemu, jak jest prośna to lepiej nie ciągnąć i nie bić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Nie zauważyliście ze to stary temat i do tej pory to już dawno wyszła??


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

Andrzej zaskocze cie nie wyszła za jasną pogode. Nie udawało sie ale... udało nam sie po dłuuuugim czasie. Zaraz po odsadzeniu prosiat maciora przez kilka dni była taka jakaś smutna wiec wykorzystaliśmy okazje i wytargaliśmy ją ale już w 3 zaraz na kołówke i poszła na sprzedaż


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

Przy odsadzaniu to można było prosiaka wykorzystać. Jednego przed nio trzymać i za nim by poszła jak za jedzeniem.

Musze przyznać ze bardzo uparta. Ja bym chyba ciągnikiem wyciągnął jo <_<


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klusek    9

No nie wiem czy zdążyło by się uciekać. Ona przy wypraszaniu dostała zastrzyk na uspokojenie to mało co weterynarzowi ręki nie złamała...


"... bo do ciągnika trzeba mieć zamiłowanie..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiadro na łeb założyc i stukaj czymś w te wiadro to może wyjdzie.

Z tym wiadrem to bardzo dobry pomysł sam tak robiłem z ojcem jak nam się jakaś bardzo uparta sztuka trafiła, zakładasz wiadro na głowę, tak aby ona nic nie widziała i ja cofasz to tyłu lub do przody a pójdzie tak gdzie ty ją poprowadzisz, druga osoba może ją z tyłu za ogonek ciągnąć B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez ŻakowskiSławomir
      Witam, w związku z przepisaniem na mnie siedziby stada weterynaria wymaga by sporządzić ,,spis,, tzn żywienie ile kg czego przypada na 1 sztukę tucznika np i bydła, robił ktoś coś takiego? ma jakieś dane orientacyjne? ile czego zawiera opcjonalna mieszanka paszowa dla 1 byka/ 1 tucznika? na dobę.
    • Przez karuś
      Na rynku jest kilka zakładów mięsnych co prowadzą taką formę współpracy. Według mnie jest to bardzo dobre. Ma się pewną dostawę warchlaków i pewny zbyt, a to dzisiaj przy dużej produkcji jest bardzo ważne.
    • Przez Młodyrolnik16
      witam Mam taki problem że oprośiła się 2 maciory jedna 4 dni wcześniej od drugiej ale ta druga ma tylko 1 prosię i chciałbym połączy do wcześniejszej maciory która ma 12 prosiąt ,ale kiedy daje tego 1 prosiaka to ona chce go ugryźć i nie wiem co zrobić PS: Maciory są utrzymywane bez kojców
    • Przez Tatka
      Witam, locha rodziła pierwszy raz, urodziła 3 martwe prosiaki, wyglądają jak na zdjęciu. Druga locha też urodziła dwa, martwe lub "zgniłe" . Co może powodować taki rozwój płodu ? 

    • Przez Slawusslawus
      Witam podpowie ktos jak to jest teraz z przepisami hodowli trzody na wlasny uzytek chce kupic prosieta ktore są zarejestrowane i co dalej z tym zrobic
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj