Zaloguj się, aby obserwować  
maniekmaniek

Nowy kombajn NH tc5070

Polecane posty

Witam interesuje mnie kombajn NH tc5070 ale ta nowa wersja z nowa kabina i dzojem chodzi mi o cene bo sa to nowe kombajny na rynku i opinia jest świeża i nie wiem czy konstrukcja jest starych tc czy zostało cos zmienione proszę o pisanie informacji Zakładam temat bo chcę kupic kombajn 200 km na prow a na rynku ciężko o dobra maszynę w dobrej cenie wcześniej stałem przed zakupem 1470 jd lecz wiadomo koniec prod. itp

a na claasa za 500 tys mnie nie stać Oglądałem juz kombajn w bednarach ale bardzo krotko ale panowie z NH nic nie wiedzieli zapraszali do siedziby ,a i gdzie moge kupic najtańszego u jakiego dilera jestem z Zachodniopomorskiego

Interesuje mnie cena .wersja z kopiowaniem terenu , i cenę separatora bo do końca nie wiem co to, i wydajność i opinie użytkowników z góry dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter    0

Nowsza wersja posiada większy zbiornik na ziarno, zmienioną konstrukcję ramy(jakby solidniejszą) oraz bardziej komfortową kabinę. Stoję przed podobnym wyborem byłem dziś u dealera, kombajn prezentuje się ciekawie, wygląda lepiej niż poprzednik, przedstawiciel póki co orientacyjnie krzykną 420-430 tyś netto za wyposażenie standardowe + kilka koniecznych opcji z hedrem 5.10m, do separatora trzeba dopłacić 18 tyś, do hedra 4.80 z wysuwanym stołem do rzepaku 38tyś. Waham się jeszcze nad Deutz-fahr 6040 jego także dziś oglądałem, z hedrem 4.80m+ stół do rzepaku + wózek kosztuje 400 tyś netto. Kombajn bardzo prosty, dużo mechaniki, skąpa elektronika, bardzo dużo pasków klinowych, mała kabina, "domłacacze" zamiast przenośnika ziarnowego( patent deutza ciekawe jak sprawuje się w praktyce), centralne smarowanie. Wszychobecny jest w niej plastik( plastikowe palce motowideł) jednak ogólnie sprawia wrażenie solidnego sprzętu. Nie jest to sprzęt popularny dlatego mało praktycznych opinii na jego temat. Nie znalazłem podobnych kombajnów w tej cenie, class odstaje ceną parametrami również nie powala, jd wyniesie przynajmniej 520 tyś netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

To Deutz- fahr 6040 za tą cene to warto a ile za claas,a avero 240 i tucano 320?

 

jak nie NH to może Fendt lub MF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pieter    0

Podpisałem już umowę, wybór padł na NH 5070 wersja z klimą, hedrem 4.5m, stołem do rzepaku z dwiema kosami, wózkiem do hedru, separatorem oraz kamerkami. Łącznie 425 tyś netto. Co do claasa wychodził sporo drożej niż NH i DF. Co do MF czy Fendta nie mają w moim rejonie sprawdzonego przedstawicielstwa, kiepski dostęp do części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel26    2

czy wiesz w jakiej cenie jest czujnik wilgotnosci ziarna na przenośniku ziarna montowany jest fabrycznie czy u dealera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heniekii    2

To co robia z cenami producenci w glowie sie nie miesci pod koniec 2012 kupilem jd 1470 za 350tys netto i w tych samych pieniadzach byl nh 5070 starej serii oba z sieczkarniami wozkami i stolami na dwie kosy mechaniczne i co dodali kabine zwiekszyli zbiornik i cena o 70tys wieksza za co?

 

nie mozna powiedziec PROW nam pomogl ale widze ze zachodnim koncernom jeszcze bardziej niz nam i co nowy rok nowy cennik oczywiscie do gory

 

powoli kombajn bardziej zaczyna sie oplacac wynajmowac niz kupic jak sie podzieli jego cene przez cene uslugi za 1 ha a gdzie paliwo serwisowanie i jakies czesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2558    0

Witam wszystkich co myślicie o tym kombajnie claas mercator 75 planuję takiego zakupić na 30 hektarowe gospodarstwo

http://tablica.pl/oferta/claas-mercator-75-70-CID757-ID4L0P5.html#5f181f0e90'>http://tablica.pl/oferta/claas-mercator-75-70-CID757-ID4L0P5.html#5f181f0e90 tylko nwm czy warto go proszę o szczere odpowiedzi dzięki :)

 

Witam wszystkich co myślicie o tym kombajnie claas mercator 75 planuję takiego zakupić na 30 hektarowe gospodarstwo

http://tablica.pl/oferta/claas-mercator-75-70-CID757-ID4L0P5.html#5f181f0e90 tylko nwm czy warto go proszę o szczere odpowiedzi dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat181    5

w starej wersji lekko z modyfikowanej 370

A gdzie można taki jeszcze dostać? (tc5060)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja jeszcze kilka widzilem np w zachpom staly u dilerow NH podjedz do najbliższego dilera on poszuka w systemie czy jakies sa w pl jeszcze (ale szczerze juz troche naoglądałem sie tych maszyn i powiem ze nie robia szalu na mnie taki bizon:( u mnie padl wybór na JD ale to moje zdanie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

Panowie jak to jest w TC5070 z tym dodatkowym siłownikiem (3) podnoszenia hedera, czy on jest potrzebny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    49

Dzięki właśnie walczę z dilerem który twierdzi że jest nie potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Ja też walczyłem do stołu do rzepaku, nie udało się i nie potrzeba jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam, zwaracam się do was z prośbą o wytłumaczenie różnic pomiędzy tymi modelami. Na pierwszy rzut oka wyglądają tak samo, a z tego co pamiętam to seria T5 zaczynała się od 99KM. Proszę o pomoc pozdrawiam . 
    • Przez maciekkowalski91
      Witam czy któryś z użytkowników wie jakie powinny być luzy na zaworach ssących i wydechowych w silniku Forda 2723e bez turbiny w kombajnie New holland. Niestety nie znalazłem żadnych informacji na temat tego silnik w internecie. Z góry dzięki za pomoc
    • Przez 343
      Witam zastanawiam się nad zakupem new hollanda T6 miałby on pryskać i siać nawóz.Tylko nie wiem czy on mieści się między rządkami w kukurydzy.Ktos może widział czy mieści się ten traktor między rządkami ?
    • Przez kisiol
      Witam. Mam problem z kombajnem new holland cx5080 elevation. Kompbajn nie rusza ani do przodu ani do tyłu. Przy próbie ruszenia pokazuje kierunek do jazdy i podnosi obroty, dalszej reakcji brak. Kombajn nie ma świateł pozycyjnych z tyłu. Błędów brak ,bezpiecznik sprawdzone. Może ktoś dysponuję jakaś dokumentacja, chętnie odkupię..
    • Przez mastid
      Witam 

      Jestem posiadaczem ładowarki New Holland LM 430, dzisiaj pojawił się problem, a mianowicie ładowarka po odpaleniu słabo podnosiła teleskop do góry, nawet zwiększając obroty silnika robiła to w takim samym powolnym tempie i na dodatek na wyższych obrotach taki wydawał głos jakby pompa na pusto pracowała (bez obciążenia/bez oleju), ale prędkość wysuwu teleskopu była normalna co mnie zaskoczyło. Po czym zauważyłem że koła słabo reagują na obroty kierownicy, tzn. o bardzo mały kąt się obracają. 

      W pierwszej kolejności sprawdziłem:
      -poziom oleju hydraulicznego - okazało się że było jego brak, więc dolałem 20l i już zapełniło się okienko w "korku inspekcyjnym".
      -po dolaniu oleju zauważyłem czerwoną kontrolę z trybem na desce rozdzielczej (domyślam się że jest to kontrolka od ciśnienia oleju lub poziomu oleju) i po odpaleniu podniosła trochę szybciej teleskop ale wraz nie było to samo co powinno być normalnie (kontrola na chwilę zgasła i znowu się zapaliła)
      -następnie zauważyłem że nie działa rewers, tzn. ładowarka do przodu ani do tyłu nie zaczyna się poruszać.

      I teraz po tym moim skrócie opowieść... Proszę Was o pomoc i udzielenie odpowiedzi na następujące pytania:
      -Gdzie mogę znaleźć filtr od oleju hydrauliki?
      -Od czego zacząć sprawdzanie... ? Dodam że dzień wcześniej ładowarka normalnie pracowała. Od kiedy ją mam delikatnie tylni most się pocił/delikatnie kapie ale myślę że to gdzieś z siłownika... i mam nadzieję że to nie doprowadziło do uszkodzenia pompy...

      Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc, bo obecnie ładowarka stoi w jednym miejscu i nic z nią nie mogę zrobić !
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj