micro16

Wymiana Zetora 5211

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
micro16    21

Witam wszystkich forumowiczow:) Panowie tak jak w temacie planuje wymienic Zetora 5211 na cos 60-80km, i tak maks do 35-40 tys, tylko najlepiej jakby bylby Wom zalezny,poniewaz przydaje mi sie do kombajnu Anna. Napiszcie co bys Cie doradzili?? moze jakie Renault? Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

Renault dobre traktory, ale nie wiem czy mają WOM zależny. Wiem że w nowych traktorach montują za dopłatą, a w starszych nie wiem czy w ogóle była taka opcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro16    21

Zetory 6211,7211,7711 to jestem pewny ze maja, ale z zetora na zetora to troche nie bardzo gdyz ten moj to tak duzo nie pali ale te wieksze to zapewne wiecej beda palic niz np. cos z silnikiem perkinsa o podobnej mocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

dlaczego wymieniasz zetorka? w kombajnie nie radzi sobie? może jakiś mf 6xx całkiem zgrabne...

Edytowano przez mszk8

"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

tak zgrabne, ale tu jest problem bo kolega potrzebuje WOM zależnego... A ten WOM używasz żeby mieć większe obroty kombajnu przy mniejszych obrotach silnika ? Czyli że dajesz np. 5 na terenowych i WOM zależny? Bo jeśli tak to może wystarczy kupić traktor z WOM 1000 obr/min i też przy mniejszych obrotach silnika będziesz pracował. Kurna namieszałem troche, ale mam nadzieje że rozumiesz o co mi chodzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

WOM zalezny od predkosci jazdy jest takie cos? Wiem ze jest WOM przez skrzynie, WOM 540 i 1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micro16    21

panowie tu nie o predkosc sie rozchodzi tylko o to ze moge przez bieg wsteczny Wom w druga strone wlaczyc. Zdarza sie dosyc czesto ze jakis kamyczek podejdze pod tasme i wtedy kombajn staje, trzeba wtedy mlotek jakis wybijak zeby go wybic a tak to cofne tasme, kamyk ucieknie i jade dalej, rzadko kiedy dzieki temu musze kamyk wybijac recznie. Wiem ze obroty zalezne to rzadkosc i pewnie ciezko bedzie cos znalezc ale na tyle forumowiczow mam nadzieje ze ktos cos napisze czy cos z innej marki ma ten Wom zalezny. Jezeli nie to bede myslal nad wymiana na 6211 lub maks 7211. Dzis w sumie na talblicy znalazlem goscia ktory 7711 chcial zamienic na 5211 lub inny ale o spalanie sie martwie ze moze byc dosc duza roznica miedzy 5211 a tym 7711. Piszcie co myslicie wy i co bys cie na moim miejscu zrobili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Matey06
      Kupię zetora jak w temacie badź MTZ'a. Może być sprowadzony przygotowany do rejestracji, bądź z ważnymi badaniami technicznymi i ubezpieczeniem.  Do 25k
    • Przez rolnik10_11
      Witam, kupię Zetora 5245, 6211, 6245, 7211, 7245, 7711, 7745 kupię jeden z tych modeli, od rolnika, cena jaka mnie interesuje to do 33tysiecy.  Najlepiej jakby ciągnik znajdował się w województwie śląskim bądź ościennych (Czechy i Słowacja też) Proszę o oferty
       
    • Przez Piotr30m
      Witam. Mam problem  z ciagnikiem, zetor 5211.  Wszystko było w porządku dopóki pompy paliwowej nie demontowalem do regeneracji. Po montażu pompy, ciągnik zapalił było wszystko ok.  Zetor mi się zapowietrza w czasie jazdy, paliwo spada zaraz po 5 minutach postoju. Filtry zmieniłem, nowe podladki, przewody paliwowe, opaski pompkę zasilajaca,  ostojnik.  Nadal  jest to samo, na dodatek ciężko jest odpowierzyć układ.  Przed demontaz em pompy ciagnik palił na dotyk nie trzeba było używać pompki ręcznej mimo że ciagnik stał dłuższy czas. Jeśli ktoś może jakoś pomóc, będę wdzięczny.
    • Przez jacek5227
      Mam zetora 7745, który od niedawna pracuje z opryskiwaczem. Zetor aktualnie jest na kołach: tył: 16.9-34/14-34 8PR i przód: 12.4-24 8PR. Chciałbym zmienić (tylko) tylne koła na takie, żeby szerokością odpowiadały przednim i żeby średnica nowych była taka jak tych obecnych albo mieściła się w tolerancji.  Opryskiwacz ma opony 9.5 czyli 230 mm, koła z przodu to 320 mm.  Nie chcę zakładać do ciągnika 9.5 bo pracuje on tez w transporcie i lekkiej uprawie więc szukam opon w miarę uniwersalnych do jego zadań, żeby nie musieć przekładać kół w ciągu sezonu. Z moich obliczeń wynika, że średnica obecnych kół (teoretycznie) to tył - 158 cm i przód - 115 cm. Pytanie jakie koła musiałbym wybrać na tył? 
    • Gość
      Przez Gość
      Gdzie kupić tania a dobra szybę do zetora 5211. Chodzi o boczna górna. Jest dużo w necie za 50zl ale nw jak z trwałością. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj