Bartek246813579

Jaki ciągnik jest najlepszy na 50ha z turem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

jak chcesz wiecznie jeździć z przeciw wagą to bierz nawet i tego ursusa ja wiem jedno jak po bele jadę przyczepy podpinam jadę na pole a na polu jest latanie to jedno koło podrywa to drugie po drugie nowe ciągniki są na starcie mułowate to do tura jest wada do ładowacza potrzebny silnik co sie ładnie wkręca w obroty a nie muł na starcie no i po trzecie zobaczcie o jaką kwotę jest mowa nowy wziąć to też serwisować go trzeba na gwaranci co jest drogie niż by sie samemu to zrobiło trzeba wkupywać ac co też jest nie tanie i przede wszystkim będzie bardziej paliwożerne z tymi nowymi to nie jest tak ładnie pięknie do ładowacza brał bym pod uwagę silnik żeby był zrywny rewers ciężar i szerokość musi mieć solidny ciężki tył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sobolek    1

wojciech te ursusy nie są takie lekkie ja mam 5714 jak już wcześniej mówiłem i mam obciążniki na tylnych kołach to przy belu kiszonce odczuwać tylko lekko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

co do belarusa, posiadam model 952,2 mam na nim tura i szczerze powiem, że wolę orać tym ciągnikiem niż robić coś ładowaczem. Spalanie w orce wychodzi średnio 10 l/ha. Roboty u mnie ma nie mało bo musi obrobić 30 ha ornej, 15 ha łąk i zrobić wszystko przy 80 szt bydła, nie wspomnę już o jeżdzie do lasu po drzewo i ładowaniu piachu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nht6030    17

Ja Ci polecam Newh Hollanda td.105 lub td.115 ciągnik zwroty, solidny, ma rewers elektrohydrauliczny i przystępny cenowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MgrLukash    154

wuja zaoferował mi mtz 1025 i chyba go weznę może ktos zna wady i zalety tego belarusa

 

Mój sąsiad podsiada ten model kupił go w czerwcu 2007 do tej pory zrobi coś ok. 1400h przez 6 lat pracował jako główny ciągnik na 60ha rok temu jego funkcje przejął nowy NH a 1025 pracuje jako pomocnik. Przez ten czas miał 2 razy wymienianą taśmę WOM, problemy z elektryką, pourywały się też boczne stabilizatory ramion TUZ i wymieniana była uszczelka pod głowicą. Po za tym można zauważyć pocenie się pompy paliwowej. W oczy rzuca się też obficie złażący lakier z felg oraz pękające uszczelki szyb kabiny, o tandetnym tłumiku chyba nie muszę wspominać.

Ten ciągnik (skrzynia16/8) nie nadaje się do pracy w transporcie ponieważ pierwszy bieg najwyższego zakresu jest zbyt szybki nie pozwala normalne ruszanie z ładunkiem a zakresy są niezsynchronizowane i podczas jazdy nie da się ich przełączyć więc zostaje przypalanie sprzęgła ruszając z szybkiej 1. W pracy z ładowaczem po mimo iż zakres biegów wstecznych leży na przeciwko zakresu biegów polowych i operuje się nimi jakby rewersem lecz tu też będzie dawać o sobie znać brak ich synchronizacji i nie będą one łatwo wchodziły. Co prawda w nowszych wersjach (1025.3 i 1025.4) zakresy są już zsynchronizowane ale reszta pozostaje bez zmian.

 

Ogólnie to radziłby Ci szukać ciągnika z mokrym sprzęgłem które to jest o wiele bardziej żywotne od suchego.

Wcześniej pisałeś że chcesz coś z Pronara lub Zetora tak więc myślę że powinieneś rozważyć 2 modele:

Pronar 5236 i Zetor Proxima 110 Power moim zdaniem będzie to o wiele lepszy zakup niż 1025 który wg mnie jest trochę za drogi ale jak kogoś stać to i sobie takiego zakupi ;)


♫Life Is Music♫
♫Music Is Life♫

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez przekręt
      https://www.olx.pl/oferta/kola-420-85r34-i-340-85r24-16-9r34-13-6r24-komplet-nowe-felgi-opony-CID757-IDzLlu9.html
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj