Zaloguj się, aby obserwować  
Vril

Jakie opony do ciągnika 90-100 KM

Polecane posty

Vril    1

Mam prośbę na szybko ponieważ muszę wybrać opony do MF 5609 i nie wiem jaką decyzję podjąć .

Ciągnik ma pracować z ładowaczem ,w uprawie , nawożeniu o raz oprysku .

Dylemat mam taki jak dobrać pośrednio między oponami węższymi do ochrony i nawożenia a oponami szerokimi

które mają znaczenie w uprawie .

Przeglądając oferty na zachodzie do tego modelu często montowane są opony 540x R34 tył i 440 x R24 przód oraz podobne

rozmiary na feldze 38 cali .

Jestem ciekaw jak te 90-100 km poradzi sobie z tak szerokimi oponami .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Ja mam standardowe w 5430 i są w sam raz więc polecam, Nie ma problemów z uciągiem przy uprawie, Za szerokie do ładowacza nie są dobre bo ciężej ma skręcać. ale to moje zdanie

Edytowano przez Merkoo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

delo -mi się też podoba taki zestaw i wizualnie jak i praktycznie .

Było by dobre zaparcie przy uprawie :)

Jestem ciekaw opinii czy takie szerokie opony nie robią za dużo strat przy ochronie czy nawożeniu szczególnie na uwrociach przy poprzeczniakach kiedy trzeba przejeżdżać do następnej ścieżki .

Koła ciągnika jak i opryskiwacza przeważnie nie zachodzą na siebie i powstaje dość szeroki pas ugniecionego zboża czy rzepaku .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
delo5060    0

ja u siebie w NH mam właśnie takie gumy i jak sieje nawóz to zboże wcale się bardzo nie ugniata. szerokość opony przekłada się takze na nasisk na ziemie i moim zdaniem zboże mogłoby się podniesc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vril    1

Może i jest to prawda ale ... Do tej pory siałem nawóz moim JD 6820 i on ma właśnie takie szerokie gumy .

O ile pierwsza dawka oraz druga w zbożu czy rzepaku nie stanowi problem ponieważ zboże czy rzepak jakoś tam sam wstawał lecz jak zachowają się rośliny jak je będą tak męczył jeśli dojdą zabiegi ochrony i dojdą dodatkowe 3-4 przejazdy w

sezonie na tym samym polu ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
delo5060    0

to już musisz wybrać sam, albo ciągnik bedzie lepszy w terenie tzn. w błocie i bedzie miał wiekszy uciąg, albo bedzie lepszy w nawożeniu i pielęgnacji. skoro w jd masz takie gumy takze masz przykład czy opony będą dobre czy nie. Mf też jest lżejszy więc to też weź po uwagę .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
    • Przez Cezar81
      Pod uwagę biorę :
      https://www.olx.pl/oferta/ciagnik-rolniczy-same-rubin-150-CID757-IDzM5um.html
      nowy świeżo zamieszczony i z wyglądu mało sponiewierany, zastanawiam się również nad:
      https://www.olx.pl/oferta/case-cvx-130-tuz-sprowadzony-CID757-IDzFYYG.html
       
      nad którym lepiej się zastanowić - do końca miesiąca muszę coś wybrać więc dla mnie zabawa się skończyła, będę bardzo wdzięczny na wszelkie rady
       
      Ewentualnie https://www.olx.pl/oferta/mccormick-xtx-185-xtra-speed-sprowadzony-orginal-mtx-tylko-5000-godzin-CID757-IDzFAnf.html
    • Przez raffik4
      Witam jaki polecacie ciagnik na małą działkę chce zaorać.przejechac glebogryzałką,kultywatorem i odświeżyć.
    • Przez michal009
      Kupię ciągnik 100-115KM w miarę prosty mechanicznie do kwoty 80 tyś. 
      Prosty mechanicznie (bez elektrohydraulicznych rewersów) Koniecznie z pneumatyką do przyczep!!! Możliwy EHR podnośnika Od rolnika. Handlujesz ciągnikami - dziękuję poszukam dalej.  Sprawny.  Interesuje mnie np. Zetor Forterra. 
      Lubelskie, ale rozważę propozycje z całej polski. Nie jestem Vatovcem, więc za oferty typu 80+vat z góry dziękuję. 
      Proszę wklejać linki z ogłoszeniami, lub info na priv. 
    • Przez Karol19891989
      Witam, posiada ktoś Zetora 4340, pytanie mam jakie posiadacie kola, kupiłem takiego i posiada obecnie z tyłu 13,6 r36 a z przodu 11,2 r24, chciałbym te z tyłu zmienić na szersze ale nie wiem jakie dobrac, czy 16,9 r 28 będą pasować żeby się napęd zgrywal
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj