xabi32

Obora na 50 sztuk krów mlecznych

Polecane posty

xabi32    6

Mam do was pytanie interesuje mnie budowa obory uwiezowejna 50szt dojnych krów.Interesuje mnie koszt budowy tego budynku od a do z.Jesli macie jakies plany tego budynku to wklejcie to tutaj.W oborze nie bedzie zgarnicza tylko bede usówał turem obornik.Podpowiedzie co było by najlepszym rozwiazaniem.

 

 

z gory dziki smile.gifsmile.gifsmile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karwos    0

A jakie ma mieć wymiary ja obecnie jestem w budowie obory 14/35 w systemie mieszanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

9 na 35?? I ty chcesz zmieścić 50 sztuk?? Przecież to wyjdzie tylko jeden rząd legowisk bo 4 m na korytarz paszowy i ze 2 na gnojowy trzeba liczyć. A koszty były już wielokrotnie omawiane. Przyjmuje się ze od 10 tyś na stanowisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Jak będziesz wynajmował firmę która ma ci robić wszystko od a do z to koszty tak jak kolega pisał mniej więcej 10tys na stanowisko. Ale to zależy jakich materiałów będziesz używał. Można również samemu wiele zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

10 tyś za jedno stanowisko gotowej obory i to ze średnim wyposażeniem chociaż przy uwięziówce za bardzo nie można poszaleć. Czyli gotowa obora z wyposażeniem na 50 sztuk wyniesie cie około 500 tyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR12    1

Zapytam się w tym temacie :rolleyes:

Czy budowa obory na 50 sztuk krów mlecznych jest opłacalna przy 36hektarach własnych +3 h dzierżawy

Jeśli tak to jaka to by była obora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xabi32    6

Jak wszystko podliczyłem i mi wyszło około 8 tys pustaki 15 tys zbiornik na mleko uwiezie 6tys Poidla 2,3tys 20tys cieliczki będę kupował jednak simentale nie hf. Dojarka 10tys beton będę miał taniej wyjdzie gdzieś około 10 tys obliczałem z właścicielem betoniarni.Dach po obliczeniu wyjdzie około 7tys. Wyjdzie mi około 85 tys w przy zaokrągleniu. Jeśli coś pominąłem to piszcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

Ale kompletną :blink: używaną na ok 20 krów na 3 aparaty to ok 25 tyś

A beton policzyłeś na fundamenty też ? Dach to licz 20 zł/m ale samego pokrycia a dolicz jeszcze konstrukcję.

Co do szerokości to licz 2*2m na kanał gnojowy 2*2 na krowę i z 4 na stół paszowy by w przyszłości nie było za ciasno

A koszt robót doliczyłeś to ok 1/2 do całości kosztu materiału z którego robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomcio1    2

Coś tanio ci ta obora wyjdzie mi za sama konstrukcje dachu na oborę 23m na 13m firma powiedziała 70 tyś! W tym płyta warstwowa 10 cm pianki i świetlik ale chyba będę robił wywiazke drewniana bo widzi mi się to drogo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xabi32    6

Ja kupie 90 krokiew po 14zł później dam płatwy i do tego przykręcę blachę no i na szczycie świetlik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam budowy obory stanowiskowej na więcej jak 35krów, bez pracownika i wozu paszowego. Obora będzie bez-słupowa? Jeśli już tak bardzo się upierasz przy stanowiskach(czego nie bardzo nie polecam) to dojarka min 6 aparatów, z dobrą wydajnością... cena takiej od 18tys. ;)


KPK - Ochrona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KACZOR12    1

Ile może kosztować obecnie obora wolnostanowiskowa na 50 szt dojnych

Obornik usuwany ładowaczem płytka ściółka.

Z dóry dziękuję za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KlaudiaRolniczka
      Mam zamiar pobudować oborę na 15 sztuk byków mięsnych interesuje mnie czy lepiej jest trzymać na uwięzi czy luzem i czy jak będą luzem to nie będą się bodły ?
       
       
    • Przez Radek_Z
      Cześć wszystkim
      planuje stawiać oborę na 50 krów dojnych a w starej umieścić od 10 do 15 jałówek +  jałoszki do odchowania i przyszłego remontu stada ( łącznie wszystkiego około 80 sztuk)
      Czy na 33ha dam radę wykarmić tyle bydła? Krowy na TMR, młode pasza zadawana ręcznie.(~13ha kukurydzy, ~12ha zboża, ~8ha lucerna i łąki)
      Obecnie wszystkiego mam 65 sztuk i wszystkie karmione „ręcznie” i paszy nigdy nie brakuje, ale nie wiem jak to będzie z tym wozem paszowym.
      Dziekuje za każda odpowiedz :)
    • Przez Mateusz221
      Witam 
      Miejsce do zagosporarowania to obora 11x5,5 myślałem nad obora na głebokiej sciułce. 1,5m korytarz od sciany i boks 11x4 podzielony na pół. Czy to dobre rozwiązanie?
       
    • Przez Kamilek1
      witam, prowadze hodowole opasow ok 50 sztuk chce rowniez zajac sie bydlem mlecznym ok 30 krow ze wzgledu na hodowle opasow posiadam budynki przystosowane pod nie czyli np lekkie kontrukcje wiaty itp planuje krowy trzymac pod jedną z  takich wiat odpowednio do tego przystosowana a dojarke zrobic w pomieszczeniu w odleglosci ok 20 m od tej wiaty ze wzgledu ze jest to pomieszczenie murowane itp  i latwo je adoptuje na dojarke zeby spelniala odpowiednie wymogi, moje pytanie jest tego typu zakladajac ze bede mial dojarke przewodową, jak poprowadzic rurociag mleczny zeby nic sie nie dzialo podczas mrozow? i zeby po prostu funkcjonowal czy np mozna jakos to dac pod ziemia? nie mam pojecia jak to rozwiazac... czy polecacie inne rozwiazanie? dodam ze dzwigane kanwi odpada dlatego sklaniam sie ku przewodowce. pozdrawiam i prosze o sensowne odpowiedzi tylko na to pytanie a nie np rady typu ,, lepiej dostaw wiecej opasow ''  czy ,,postaw nowa obore''
    • Gość Mateusz2111
      Przez Gość Mateusz2111
      Witam niedługo zaczynam hodowle krów mlecznych i chciałbym dowiedzieć się jaką pasze dawać krowom ? Oczywiście kukurydze i kiszonke z żyta mam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj