Zaloguj się, aby obserwować  
Adrian99

Renault 120.14 śliska się sprzęgło.

Polecane posty

Adrian99    6

Witajcie :)

A więc moje pytanie dotyczy sprzęgła w renault 120.14 z 1985r.

Renia kiedy jest zimna to sprzęgło sie śliska ale gdy się rozgrzeje to już jest ok.

Czy to tylko kwestia regulacji i czy takowa test? Czy i co trzeba wymieniać? czy wystarczy tylko tarcz, czy docisk też?

no i oczywiście cena tej naprawy...

Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian99    6

no ok jest suche, ale co dalej? regulacja? wymiana?

dodam że sprzęgło ciężko chodzi, biegi przy włączaniu zgrzytają (można powiedzieć że sprzęgło nie działa), na wolniejszych biegach jedzie a po włączeniu wyższego biegu delikatnie ruszy i się śliska sprzęgło (chyba). Jest to wina sprzęgła, docisku czy jakaś grubsza sprawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

regulacja jest tylko na lince od pedału, musi być trochę luzu aby łożysko oporowe nie dotykało. przetoczenie koła zamachowego, docisku i nabicie tarczy ale okładzina okrągła. około 350 zł netto ( zwykła okładzina nabijana na tarczę która wcześniej miała spieki) nabicie spieków razem z przetoczeniem około 700-800 netto. u siebie robiłem i jest dobrze.

wymieniając tarczę koniecznie trzeba przetoczyć docisk wraz z kołem zamachowym w celu wyrównania i ustalenia odpowiedniej odległości

Edytowano przez renault

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian99    6

Ale czy to na pewno wina tarczy i docisku? Bo jak sie sprzęgło śliska to biegi jak w masło powinny wchodzić (sprzęgło można powiedzieć że cały czas działa) a tu wręcz przeciwnie... :/

Ja rozważam jeszcze taką sytuacje że kawałek tarczy lub coś wpadło między tarcze a docisk i sprzęgło ani nie wykleszca ani nie wkleszcza. Sprzęgło działa bardzo ciężko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renault    2

to obejrzyj dokładnie linkę odepnij ją od cięgła jeśli chodzi lekko w pancerzu to nie pozostaje nic innego jak koroić renie nie ma żadnego okienka niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adik199613    1

niestety, musisz chyba rozoechać renie na poł bo tam nie ma żadnego okienka. Ale to nie jest takie trudne, ja z ojcem w poł dnia przygotowałem do rozkazu (wraz z demontażem adaptacji)

koszta remontu to około 800 (nowa tarcza i przetoczenie docisków)

Edytowano przez adik199613

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian99    6

Ale to normalne że sprzęgło aż tak ciężko działa że musiałem sie zaprzeć i siedzenie żeby je do końca wcisąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtracz    76

Ciągniki nie robią dla kulturystów by na pedałach trenowali nogi, tylko dla zwykłych użytkowników o różnej krzepie.

Sprawdziłeś mechanizm zewnętrzny sprzęgła czy się nie zacina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian99    6

I jeszcze pytanie jakie oleje lać i ile litrów?

Do skrzyni i hydrauliki może być hipol do we wszystkich maszynach hipol jest i nie chce mieszać...

Jaki do silnika? (silnik MWM)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek0277    2

Rewers sprawdz w podlodze tam jest mocowanie 2 sruby kolo gazu pod wykładziną , u mnie byly poluzowane i tez tak latał, jak nie to to w skrzyni, podloge sciagasz , pokrywe i masz wodzik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    634

I jeszcze pytanie jakie oleje lać i ile litrów?

Do skrzyni i hydrauliki może być hipol do we wszystkich maszynach hipol jest i nie chce mieszać...

Jaki do silnika? (silnik MWM)

Hipol hahaha... Człowieku weź nie żartuj! Jeśli chcesz żeby ten ciągnik jeszcze trochę pochodził to przeczytaj sobie temat o płynach eksploatacyjnych w renault...

Tak właśnie powstają legendy o kiepskich skrzyniach w zagranicznych ciągnikach jeśli jeden z drugim zalewa hipolem skrzynie z synchronizatorem i do tego hydraulika w jednym obwodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian99    6

To w takim razie jakie oleje i gdzie lać?

Hydraulika i skrzynia jeden olej czy oddzielnie?

Edytowano przez Adrian99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    634

Przeczytaj temat który jest na samej górze tego forum... Płyny eksploatacyjne w ciągnikach renault... Tam dowiesz się wszystkiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    634

Nie czy polecam bo nie znam się na tym za bardzo... Ja po prostu do silnika leje fuchs a do skrzyni fuchs hydramot 10-40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1151

skrzynia, podnosnik i cala hydraulika jest polaczona ze soba


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian99    6

Wczoraj rozebrałem renie. Okazało się że tarcz sprzęgłowa była już tak zniszczona że nity po docisku już się obracały, docisk też do wymiany. Ale co dziwne renia stała tydzień nie ruszana (wcześniej też długo stała u handlarza u nas zjechała z podwozia i wjechała pod wiatę) a tarcz tak sie przykleiła do docisku że było ciężko ją ''oderwać''. Za luzy w rewersie odpowiadały poluźnione śruby (niedaleko gazu w kabinie pod podłogą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez Piotrek106
      Witam, mam pytanie z jakiego samochodu podchodzą klocki hamulcowe do ciągnika renault 106.14?

       
    • Przez mumin0121
      KOLEDZY KTO POMOZE CO TO ZA KONTROLKA POD NUMEREM 10 ZASWIECILA SIE NA GORACYM SILNIKU I PISZCZAL SYGNAŁ
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
    • Przez BartekCiszek
      witam mam problem a mianowicie pólbiegi nie chca sie przelaczac jak pojezdze troche to wtedy sie przelaczy ale to dopiero po polowie dnia gdy przelacze z polbiegu 2 na 3 to kontrolka przeskakuje jak by sie przelaczyl a zaraz wskakuje spowrotem na 2 to samo z 1 póbiegiem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj