Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
W0jcik    4

Witam, potrzebuje pomocy ponieważ jestem zinteresowany kupnem Zetor'ka i nie wiem jaki model będzie mi bardziej odpowiadał zastanawiałem się na początku nad 52XX ale doszedłem do wniosku że jak kupywać traktor to coś większego <bo po co mi traktor o podobnej mocy do c-360> i teraz nie wiem jaki będzie lepszy 7245 czy 7745? Traktor ma pracować przede wszystkim przy prasie rolującej ale prawdopodobnie też przy agregacie 3,6m oraz przy podorywce talerzówką 3,15m. Proszę o pomoc i z góry dziękuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marerek    4

no to 7245 wystarczy do takiej roboty ale powiedz jeszcze czy on będzie głównym ciągnikiem i ile masz ha bo morze w przyszłości będziesz chciał jeszcze powiększyć gospodarstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Te ciągniki to raptem kilka koni różnicy... Bierz tego którego znajdziesz w lepszym stanie i cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W0jcik    4

Ten traktor ma służyć jako pomocniczy. Mamy zamiar kupywać go tylko z myślą o belarce przewracarce karuzelowej kuhn 5,20 m oraz rozsiewaczu nawozów vicon 1.5 tony bo case jx 95 jest trochę za duży <do belarki i przewracarki> . Posiadam ponad 30 ha ornego i ok 25 łąk, więc będzie miał co robić.

 

A tak pozatym planuję jak przejmę gospodarkę to ją powiększyć ale to będzie za pare lat <ale każdy wie jak to z planowaniem bywa może pójdzie po mojej myśli a może nie>, A zetor ma być tylko do pomocy i prostych prac, do których case jest za duży.

Edytowano przez W0jcik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemrolnik    14

7245 moze byc przysłaby do tych maszyn.. :)

Moim zdaniem 7745 byłby odpowiedni, i dałby sobie rade w agregacie jak i prasie. Duzej roznicy w mocy nie ma, ale i w cenie również..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W0jcik    4

Ok, więc za dużej różnicy nie ma między nimi jeszcze porozmawiam o tym z tatą dokładniej. A teraz odnośnie drugiej rzeczy jak to jest z tymi zetorami eksportowymi i "krajowymi" czym się różnią bo obiło mi się o uszy że części są inne niż te co są w krajowych oraz że do eksportowych jest je ciężej dostać oraz że są droższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Zetor 7745 różni się od 7245 tym, że ma: często układ kierowniczy na orbitrolu fabrycznie, ma hamulce tarczowe, jest młodszy, ma 68 lub 73km niewiadmo jak dokładnie jest z tym. A jak chodzi o cześci między krajowym a ściągniętym z zagranicy to z tego co wiem to tylko problem tkwi w skrzyni biegów u tego z zagranicy bo w Polsce nie ma na to katalogów gdyż są to inne skrzynie i trzeba z cześciami latać i będą dobierać jak coś padnie i są drogowate. A tak to tylko brać jak zdrowy. Tylko te ceny dwóch modeli niewiadmo czy płakać czy śmiać się, parodia!. Mogę tylko dodać, że w kabinie z dachiem z włókna jest więcej miejsca w przodzie i na błotnikach a z tym blaszanym nieco mniej. Tylko trudno dostać zdrowego w oryginale w ludzkiej cenie. Na pewno szukaj 7745

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W0jcik    4

Więc powinnienem przejmować się czy był eksportowany? A w tej skrzyni co jest inaczej budowa czy inne żebatki itp? Oraz jeszcze jedno pytanie jak rozpoznać czy był eksportowany bo tata mówi że po budowie kabiny i kształcie dzwi?

Edytowano przez W0jcik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marerek    4

eksport to poznasz między innymi po błotnikach tylich bo krajowe mają długie a eksport krótkie i eksport jest bardziej dobity niż krajowy bo rolnicy z zagranicy nie martwią się o ciągnik bo jak zajadą to nowy se kupią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ktoś tu próbuje powiedzieć coś o zetorach z eksportu. Moim zdaniem to, że są poobijane i zaniedbane to jest za dużo powiedziane. Zależy jak trafisz. Ja mam z eksportu Zetora 7745 Turbo i Zetora 7045. Jeden jak i drugi są w świetnym stanie i chodzą bez problemu. Niektóre wersje zagraniczne miały o 3KM więcej. Tak jak te które posiadam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marerek    4

kolego mów co chcesz powiedz w jakich składnicach dostaniesz części do skrzyni z ciągnika z eksportu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rome    0

Moim skromnym zdaniem uważam , że lepszy bedzie Zetor 7245 .Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez patataj_
      Witam, mam problem z wyjściem wału z silnika trzydziestki, a mianowicie Koło zamachowe jest zdjęte i aluminiowy uszczelniacz też. Wał w środku jest odkręcony, wszystkie te mocowania są poodkręcane A wał nie chce wyjść. Jak go wyjąć? Z góry dziękuję za pomoc.
    • Przez Maverick
      Witam. Chciałbym dorobić zaczep rolniczy (dolny) do Zetora 14145 gdyż jest to wersja eksportowa z zaczepem piton fix do której standardowy zaczep z agromy nie pasuje gdyż jest zbyt gruby (30mm). Grubość zaczepu jaki pasowałby w mocowanie piton fix to max 25mm. Zakupiłem odpowiednio gruby płaskownik wycięty palnikiem acytylenowym i teraz stoję przed pytaniem jak bardzo wysunięty był fabryczny zaczep w tym ciągniku. Gdyby był ktoś tak uprzejmy i zmierzył w swoim ciągniku tej serii odległość od końcówki wałka wom do środka oka listwy zaczepu dolnego byłbym niezmiernie wdzięczny. Dodam że ciągnik jest na kołach 20.8 R38 co powoduje że nie mogę umieścić zaczepu zbyt blisko tylnej osi, bo spowoduje to trudności w skręcaniu pod ostrym kątem. Odległość od końcówki wałka wom do środka oka zaczepu (mierzone w idealnym poziomie) uważam za uniwersalny punkt odniesienia w tej serii ciągników. Zdjęcie zamieszczam poniżej. Z góry dziękuję.
      Oto zdjęcie piton fixa. Ta belka pod spodem jest od przedniego tuza która była przykręcona do piton fixa. Interesuje mnie odległość końcówki wałka do środka oka sworznia zaczepu rolniczego (dolnego). Czy ktoś z posiadaczy ciężkiej serii zetora mógłby zmierzyć u siebie i podać odległość?

    • Przez KlimekPL
      Narodził się kolejny problem w Zetorze 5211. Wymienialiśmy pompę wody na nową, daliśmy nową uszczelkę a miejsce mocowania pompy zostało dokładnie oczyszczone i odtłuszczone, śruby dokładnie i równo dociągnięte a podczas zalewania okazało się, że cały płyn zaczął uciekać właśnie w miejscu mocowania pompy. Gdzie należy szukać przyczyny? Czy jedynym sposobem będzie uszczelnienie na silikon? Bo tak właśnie była zamontowana stara pompa a teraz zamiast tego poszła normalna uszczelka, a płyn ucieka pokaźnym strumieniem (nie kropelkami, tylko normalnie wodospad).
    • Przez Azor07
      Jaki wybrać krokodyl do zetora 7245 ? Jakiej firmy i jaka szerokość będzie najlepsza?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj