Polecane posty

założyłem tarcze I stopnia w stronę skrzyniii dłuższym końcem pisty a II stopnia w stronę silnika i działa sprzęgło. a wszyscy mówili że w stronę silnika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caros2    1

Może ktoś konkretnie podpowie mi ile maksymalnie cm ma być przedłużona dźwignia sprzęgła i czy regulacja sprzęgła jest taka sama w C360 3P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
caros2    1

A ile cm maksymalnie przedłużyć dźwignię żeby lżej wciskać? Jedni piszą że o 5cm inni 15cm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249

@caros2 mi chodzi o ucięcie go i wydłużenie ale nie w tym miejscu żeby go nie podwyższać tylko przedłużyć go lekko

Edytowano przez jackob1997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alamo    1514

Taka sama.. na 15 cm i będzie jak w aucie.Po tej operacji podciągnij łożysko oporowe na 3mm prześwitu od łap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja z zapytaniem czy warto kupić c 4011 z 1969r z papierami za 5 tys opony przód do wymiany tył 40% i 30% kabina blaszana układ kierowniczy ma duży luz i jest pęknięty blok traktor oczywiście do odnowy lakierniczej traktor stoi 20 lat w stodole  wymaga również usunięcia dużej ilości wycieków z tego co się to te traktory nie są w dużych cenach 

Pytanie te składam w imieniu mojego kolegi który nie ma jeszcze konta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249
8 godzin temu, jan1234567890 napisał:

Panowie ja z zapytaniem czy warto kupić c 4011 z 1969r z papierami za 5 tys opony przód do wymiany tył 40% i 30% kabina blaszana układ kierowniczy ma duży luz i jest pęknięty blok traktor oczywiście do odnowy lakierniczej traktor stoi 20 lat w stodole  wymaga również usunięcia dużej ilości wycieków z tego co się to te traktory nie są w dużych cenach 

Pytanie te składam w imieniu mojego kolegi który nie ma jeszcze konta

Wg mnie warto kupić,potem samemu go wyremontować i wiedzieć co się ma,takie moje zdanie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Wedlług mnie nie warto, 5 tyś na dzień dobry silnik drugi,kolumna kilka set zł,pytanie reszta podzespołów tak liczyć 8,9 tyś na remont.Wszystko wyniesie 14 tyś a części nie sa jakieś dobrej jakości to nie pasują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Borekk17    890

5 tyś to przesada  max dać 3,5  jeśli blok jest do uratowania i ma kolumnę od 60  założona  bo jeżeli układ oryginalny od 40 to zaś  kolejny duży wydatek

ja kupując takie chrupki  patrzę tylko na to czy jest kolumna 60  i jak dlugo stał  to czy da rade go odpalić   bo opony przeważnie albo lyse albo bieżnik  tak spekany ze tak czy tak trzeba wymienić

jak sie da odpalić  to max cena 3,5tyś  za więcej się nie opłaca

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolek2000    8

Zakleszczył się na biegu wstecznym i nie da nic  przesuwanie śrubokrętem wodzików oraz ciągła jazda, jakie mechanizmy są do wymiany bo przy każdej zmianie biegu zgrzyta. Nie mam już sił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249
4 minuty temu, lolek2000 napisał:

Zakleszczył się na biegu wstecznym i nie da nic  przesuwanie śrubokrętem wodzików oraz ciągła jazda, jakie mechanizmy są do wymiany bo przy każdej zmianie biegu zgrzyta. Nie mam już sił.

a spróbuj zdjąć pokrywę palca skrzyni biegów i tam pogrzebać,słyszałem że tam też się coś przestawia jak się zakleszczą biegi a jak to nie pomoże to zdejmij pokrywę skrzyni i ustaw wodziki jak trzeba i zmieć zatrzaski wodzików lub listwę wodzików albo nawet oba  i powinno być gut wg mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Sprzęgło do podregulowania to raz,potemo wodziki dalej jak będzie problem a jak się zakleszcza to też wina kierowcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249

@Adi96 z tą winą kierowcy co do zakleszczania się zgodzę,bo jak ktoś operuje skrzynią bez użycia sprzęgła albo nieumiejętnie go używa to niema co się dziwić że się kleszczy wsteczny,chociaż lepiej żeby jedynka się zakleszczyła bo do przodu jedzie a nie że wsteczny bo do tyłu trza patrzeć i się odwracać ciągle xDd taki żarcik :/ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249
17 minut temu, jan1234567890 napisał:

ile kosztuje wymiana sprzęgła c 360 z rozpołowieniem traktora

Zależy od mechanika ile se zażyczy ,a nie lepiej samemu wymienić sprzęgło i poniósł byś tylko koszty zakupu sprzęgła a nie dodatkowo kosztów robocizny mechanika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam panowie zakładał już ktoś z was sprzęgło kompletne do c360 z firmy AGTECH???

Jak oceniacie te produkty firmy agtech????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bears    543

Chińczyk więc jakość marna, jeśli nie wymieniasz całego kompletu z dociskiem to lepiej dołóż to 100 zł na całości i kup coś lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zaxson
      Witam forumowiczów
      Jest tutaj jakiś na forum szpec od skrzyń powerschift (dwusprzeglowa) 
      Mianowicie mam jeden problem w ładowarce teleskopowej manitou , skrzynia po rozgrzaniu oleju(przejechanie jakiegoś dystansu ok 5 km) nie chce ciągnąć na biegach nieparzystych czyli 1,3,5 Na biegach parzystych(2.4.6) jest ok I na wszystkich wstecznych  też, obstawiać zużyte tarczki I przekładki sprzegieł? Czy może to coś innego , dodam że olej zmieniony w tamtym roku I filtr skrzyni *org manitou 
    • Przez Kondzio55
      Witam. Wlasnie zrobiliśmy remont sprzęgła ponieważ łożysko poszlo sie.. Wymienilismy cale tuleje, oby dwie tarcze i 3 lopatki. Oke zlozylismy, wysprzeglik odpowietrzony a biegi nie chca wejść. Nacisniemy sprzeglo a biegi zgrzytaja tak jak wgl by sprzęgła nie bylo. Gdzie szukac przyczyny bo 3 raz rozjezdzac sie nie chce zbytnio. Tarcze oczywiscie dłuższym do silnika, lopatki wyregulowane.
    • Przez Krystian2152
      Błąd T87? 
      Co to za błąd??
      Wyskakuje mi czasami
    • Przez Scoti
      Witam wymieniłem sprzęgło w moim mf tarczki od napedu no i chyba tyle a teraz problem który mam to ze sie zapowietrza troche popracował w polu i znów nie ciągnął jak odpowietrzyłem to ciągnął więc gdzie moze łapać powietrze jakieś rady ?
    • Przez Klimston
      witam chciałbym zrobić mocniejsze sprzęgło w c360 ponieważ założyłem juz drugą tarcze sprzęgła i znów po jakimś czasie sprzęgło się ślizga. sprzęgło było regulowane juz kilka razy
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj