Polecane posty

Adi96    1848

Może wy tego łożyska nie smarujecie i stąd problem że nie wytrzymuje

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249

@Adi96 w tym akurat przypadku jest taki problem że łożysko oporowe nie było wymienione,smarowane również nie było.Sprzęgło było kupione nowe i założone przez mechanika.Gdyby to był mój ciągnik to bym nie dawał do mechanika tylko sam bym kupił sprzęgło i założył bo z mechanikami to też jest loteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Cześć, sprzęgło poskładałem, nowe dociski, nowe tarcze, nowe sprężyny itp, stare zostało koło zamachowe ale przetoczone tak jak trzeba i pokrywa sprzęgła nieruszana. Za nic nie mogę tego zestawu zjechać , całość siedzi na wałkach sprzęgłowych , koło zamachowe na wale i za nic nie mogę zgrać docisku z kołem zamachowym, w dwóch miejscach by było a w trzecim brakuje jakieś 3-4mm zeby weszło. już jedna tarcza II stopnia w kosz poszła i pomysłu nie mam. Sprawdziłem oczywiście czy dociski nie mają wady i można je normalnie założyć na miejsce ale przy zjeżdżaniu już nie pasują :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asharot    446

Tarcze w dobrą stronę założone, sprzęgło skręcasz dopiero na zjechany silniku ze skrzynią ?

Edytowano przez asharot
  • Like 1

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

No on tak zapewne robi tylko nie może zgrać docisku z kołem zamachowym podczas zjechania aby docisk wpasował się w te wycięcia w kole o ile dobrze rozumiem. Musi po prostu dopasować wysokość skrzyni do silnika bo albo jest nierówno lub silnik względem skrzyni stoi pod skosem podczas zjechania

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackob1997    249

przy zjeżdżaniu silnika ze skrzynią wszystko powinno być idealnie w jednej osi i wtedy nie będzie raczej problemu ze złożeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

No zapewne właśnie o to chodzi jak dopasuje wysokośc wtedy wejdzie i nie będzie problemu ze zjechaniem i skręceniem sprzęgła w całość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

tarcze zgodnie z teorią z forum obie dłuższym kołnierzem w  strone silnika choć pewien nie jestem bo pierwszy stopień miałem odwrotnie i działało tak że nie wiem czy aby na pewno dobrze te tarcze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Jesli tobie brakowało 3-4 mm to wałki były już w wieloklinach tarcz, wałek pierwszego stopnia w łożysku. Coś trzyma ale nie  frezy.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

seweryn20  ja skręcam sprzęgło przez okienko i jak wyżej pisali nie pasował mi jeden z trzech wypustów docisku do koła zamachowego , tutaj faktycznie minimalnie kąt się nie zgadzał mimo że odległość korpusu z każdej strony była taka sama i śruby dłuższe pasowały idealnie otwór w otwór to udało się zjechać kiedy otwory się nie pokrywały.

teraz stoi skręcony na 4 śruby bo wzbudziliście wątpliwość czy aby na pewno tarcze dobrze założyłem 

 

PS. seweryn20 kiedyś pisałeś mi w tym temacie  ze koło źle stoczone i dlatego ślizga i trafiłeś w dziesiątkę. trzeba było zebrać 1.1mm wysokości ale i powierzchnia styku koła z tarczą była przetoczona krzywo dlatego koło miałem przypalone w jednym miejscu a tarcza zużyła się tylko 2 cm licząc od zewnątrz :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Trochę zawaliłeś że  zjeżdżałeś ciągnik mimo że nie pasują śruby. Skoro wcześniej było skręcone trzeba było dociskiem tak obracać aż spasuje, zaznaczyć, złożyć go z powrotem i wpakować w koło zamachowe.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

otwory to nie problem , tak jak mówiłem skręcony na cztery śruby po dwie z każdej strony, wycentrowany idealnie już, rzecz w tym że zacząłem się zastanawiać czy na pewno tarcze dobrze założyłem . skręcałem kiedyś silnik do skrzyni bez wózka, jedynie podwieszony i to była ciężka sprawa hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

No tarcze to znajdziesz bez problemu jak mają być. W tarczę jest wstawiona tuleja z wieloklinem i ona ma kołnierz za który jest przynitowana. Tymi kołnierzami tarcze mają być do siebie.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

No to źle mam chyba, ten kołnierz jest z jednej dłuższy a z drugiej krótszy , dałem obie dłuższą stroną w strone silnika więc chyba I stopień odwrotnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nie pamiętam w którym, to było ciągniku ale wiem ze w jakimś tarcza obrócona na opak haczyła o śruby koła zamachowego. No w każdym razie powinieneś to sprawdzić bo jeśli tobie brakuje tylko kilka milimetrów ta tarcze są na frezie a i wałek w łożysku. Trzyma coś innego.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Przy remoncie jak rozjechałem to miałem wypust tarczy skierowany w strone silnika i problemu zjechaniem nie było ale skoro przetoczył koło to może być problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

problem miałem bo mi docisk nie trafiał w koło zamachowe, docisk ma te 3 wypusty w których są śruby od łapek pierwszego stopnia i te wypusty właśnie nie zgrywały mi się z wycięciami w kole zamachowym, dwa pasowało a trzeci był przesunięty po obwodzie o jakieś 3-4mm , śruby pasowały ale sytuacja opanowana przechyłem silnika , jak docisk wskoczył na miejsce to silnik ustawiłem pod śruby i gra . Wstępnie skręciłem silnik do skrzyni na 4 śruby bo krążą dwie wersje montażu tarczy ale założyłem jak Roki212 

piszę więc powinno być ok. chociaż wcześniej tarcze miałem odwrotnie i też działało. zostało  wkręcić resztę śrub w tym 12 od pokrywy sprzęgła i powinno być

PS. następnym razem wózek przerobię na śrubę a nie podnośnik hydrauliczny, w pół dnia opada do spodu i stąd masa kombinowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Dobrze mieć dwa wałki sprzęgłowe I II i stopień przykładasz wałki do wałków w skrzyni i patrzysz poziom potem powolutku dojeżdżasz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

W 60-ce na poluzowanym docisku dobrze się dojeżdża gorzej jest w ruskim. Frezy są grube, kwadratowe i płaskie z czoła. Trafić przesrane.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheEnd    13

Adi96 stare wałki mam ale do takiej operacji trzeba dwie osoby żeby to precyzyjnie zrobić a ja robię sam dlatego wolę skręcić pokrywę przez okienko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Najprościej i najszybciej tak jak robisz przez okienko skręcić bo też kiedyś wstawiałem tarcze na stare wałki a mimo to nie było równo i niepotrzebne nerwy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Wałki służą ci do poziomu zjechania,sprzęgło tak jak mówisz skręcasz przez okienko też sam tak robię.Płaska 13 z grzechotką i robota leci,dobrze jest te otwory wszystkie prze gwintować i dać śruby nowe 8.8 lekko sie skreca

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

Nio. Im twardsza śruba to mniej niszczy gwintowane otwory.

  • Like 1

BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zaxson
      Witam forumowiczów
      Jest tutaj jakiś na forum szpec od skrzyń powerschift (dwusprzeglowa) 
      Mianowicie mam jeden problem w ładowarce teleskopowej manitou , skrzynia po rozgrzaniu oleju(przejechanie jakiegoś dystansu ok 5 km) nie chce ciągnąć na biegach nieparzystych czyli 1,3,5 Na biegach parzystych(2.4.6) jest ok I na wszystkich wstecznych  też, obstawiać zużyte tarczki I przekładki sprzegieł? Czy może to coś innego , dodam że olej zmieniony w tamtym roku I filtr skrzyni *org manitou 
    • Przez Kondzio55
      Witam. Wlasnie zrobiliśmy remont sprzęgła ponieważ łożysko poszlo sie.. Wymienilismy cale tuleje, oby dwie tarcze i 3 lopatki. Oke zlozylismy, wysprzeglik odpowietrzony a biegi nie chca wejść. Nacisniemy sprzeglo a biegi zgrzytaja tak jak wgl by sprzęgła nie bylo. Gdzie szukac przyczyny bo 3 raz rozjezdzac sie nie chce zbytnio. Tarcze oczywiscie dłuższym do silnika, lopatki wyregulowane.
    • Przez Krystian2152
      Błąd T87? 
      Co to za błąd??
      Wyskakuje mi czasami
    • Przez Scoti
      Witam wymieniłem sprzęgło w moim mf tarczki od napedu no i chyba tyle a teraz problem który mam to ze sie zapowietrza troche popracował w polu i znów nie ciągnął jak odpowietrzyłem to ciągnął więc gdzie moze łapać powietrze jakieś rady ?
    • Przez Klimston
      witam chciałbym zrobić mocniejsze sprzęgło w c360 ponieważ założyłem juz drugą tarcze sprzęgła i znów po jakimś czasie sprzęgło się ślizga. sprzęgło było regulowane juz kilka razy
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj