Polecane posty

locke    293

Ale co od stara?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Potrzebuję rady ;) Gdy kilka dni temu kończyłem siew moją 60-tką to pod koniec po wciśnięciu pedału sprzęgła dopiero po 3 sekundach ciągnik się zatrzymywał , podczas zmiany biegów zgrzytało a czasami ciężko było wrzucić bieg :/ dodam że od kąt ją mam a jest już ponad 10 lat i przez ok. 5 lat sama pracowała na 20 ha ornej ziemi do sprzęgła nie zaglądaliśmy.

 

Co może jej dolegać i jak usunąć usterkę ?? ;)

Wygląda na zwichrowaną tarczę, ewentualnie może na frezie być dużo rdzy, raczej trzeba zmienić tarczę sprzęgłową i trzeba się przyjrzeć od razu tarczy dociskowej, czy jest jeszcze w miarę gładka,bo to też może być przyczyną wichrowania tarczy sprzęgłowej.

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cash8791    3

Witam , Panowie otóż mam taki problem rozebrałem sprzęgło w C-360 3p i wymieniłem obydwie tarcze , wszystko ładnie złożyłem , odpalam ciągnik a tu słychać bardzo głośny klekot , dosłownie klekot a moje pytanie jest takie co może być przyczyną tego klekotu , sprawdzałem i wszystko jest dobrze dokręcone , może wiecie co jest nie tak ? czy też trzeba od początku go rozpołowić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, podpowie ktoś jak wyregulować sprzęgło c-360 może jakieś fotki albo wartości ile od łożyska mają być łapki i które są od 1 i 2 stopnia :( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaca634    2

Wyregulowane sprzęgło powinno mieć łopatki napędu ciągnika w odległości około 3-4 mm od łożyska, a łopatki WOMu około 7-9 mm. Łopatki napędu mają zaraz za śrubami regulacyjnymi takie kapturki, można je sprawdzić ręką czy są. Aby wyregulować najlepiej spraw sobie pręty lub płaskowniki odpowiedniej grubości aby sprawdzać czy odległość od łożyska jest prawidłowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaca634    2

Witam, otóż po remoncie skrzyni biegów po odpaleniu silnika wałek pedału sprzęgła ociera się o tryby skrzyni. Wiecie jak usunąć taką usterkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pupek    1

Witam,

Mam taki nietypowy problem gdy traktor jest zimny sprzęgło wciska się "lekko" tak jak w każdej sześćdziesiątce ale gdy traktor się zagrzeje pedał bardzo twardnieje. Co może być przyczyną? Czy może to być wina sprężyn że pod wpływem temperatury twardnieją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jontek    0

Witam,

Zadałem pytanie w innym wątku, ale nie mogę doczekać odpowiedzi.

Ktoś może spojrzeć http://www.agrofoto.pl/forum/topic/67787-4011-by-jontek/page__st__220#entry1398808 i odpowiedzieć na pytania z ostatniego posta? Jest tam krótki filmik obrazujący moje nieszczęście.


Mój Ursus jak wierny pies. Gdzie stanie tam sika, znaczy miejsce zaznacza.
"Albowiem nie samym 'bynajmniej' człowiek żyje, formalnie..." - Lubię język polski i staram się go szanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Obróciło tuleje wyciskowa Brecha i da sie wrócić z powrotem sprawdzić sprężyny i posmarować powinno działac

ja tak miałem przez 5 lat co jakiś czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Jak mogło obrócić tuleję skoro sprężyny ja trzymają w prostej lini a poza tym żeby takie coś się stało to by musiało być łożysko oporowe do niczego. Bo inaczej nie ma takiej opcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
traktor11    131

Jontek opisz dokładnie to swoje nieszczęście co się dzieje

 

Jontek opisz dokładnie to swoje nieszczęście co się dzieje

 

Zobacz cy nie pękła ta miseczka na którejś łapce a jak nie ona to trzeba rozjeżdżać i robić sprzęgło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jontek    0

Nad filmem opisałem objawy.

 

A diagnoza?

Dokładnie, tak jak piszecie: obrócona tuleja. Sprężyna powinna być poziomo, a jest wychylona w dół. Łożyska nie ma możliwości obrócić ręką.

 

Tak więc rozjechanie ciągnika nieuniknione. Jak już robić to porządnie, więc prośba: powiedzcie jakich firm części zamienne kupić, żeby długo popracowały?

 

Acha, ciągnik to 40 z silnikiem 55. Wszystkie części będą standardowe?

 

Myślę o tarczach, docisku, łapach, po prostu kompleks.

I jeżeli ktoś ma to prośba o szkic z wymiarami podstawy do rozpoławiania ciągnika. W instrukcji mam rysunek, ale wymiary nieczytelne.

Edytowano przez Jontek

Mój Ursus jak wierny pies. Gdzie stanie tam sika, znaczy miejsce zaznacza.
"Albowiem nie samym 'bynajmniej' człowiek żyje, formalnie..." - Lubię język polski i staram się go szanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus55    11

Jeśli chcesz najlepszej jakości części to kup oryginał URSUS trochę kosztują, ale reklamacji nie będziesz miał. A części są te same.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jontek    0

Jeśli to do mnie pytanie, to 4011 z silnikiem 355.

A następujące wymiary wózka będą ok?

Długość ramy 2m, szerokość (rozstaw kół) 0,5m, wysokość - zależnie od tego jaki zastosuję podnośnik. Mam do wyboru albo dwa śrubowe do auta terenowego, albo olejowy, albo walcowane śruby (o ile w zakładzie będą akurat jakieś braki - bo mogę je kupić za grosze).


Mój Ursus jak wierny pies. Gdzie stanie tam sika, znaczy miejsce zaznacza.
"Albowiem nie samym 'bynajmniej' człowiek żyje, formalnie..." - Lubię język polski i staram się go szanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

Jeśli chcesz najlepszej jakości części to kup oryginał URSUS trochę kosztują, ale reklamacji nie będziesz miał. A części są te same.

 

Mnie chodzi o te cześć co one maja wspólnego z oryginalnymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

To że te części są Polskie i są dobrej jakości.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Poza tym jak szczyci się producent wykonane są zgodnie z dokumentacją technologiczną z tych samych jakościowo materiałów jak części oryginalne z tamtych lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ,

co może być przyczyną szarpania sprzęgła w ursusie c-360?

od kilku dni ursus zaczął szarpać na każdym biegu podczas ruszania dzisiaj wyregulowałem sprzęgło i nadal jest to samo, szarpanie zaczęło się od czasu gdy pewna osoba nie umiejętnie szybko puściła sprzęgło , nie wiem dokładnie czym to jest spowodowane i jak postępować dalej proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zaxson
      Witam forumowiczów
      Jest tutaj jakiś na forum szpec od skrzyń powerschift (dwusprzeglowa) 
      Mianowicie mam jeden problem w ładowarce teleskopowej manitou , skrzynia po rozgrzaniu oleju(przejechanie jakiegoś dystansu ok 5 km) nie chce ciągnąć na biegach nieparzystych czyli 1,3,5 Na biegach parzystych(2.4.6) jest ok I na wszystkich wstecznych  też, obstawiać zużyte tarczki I przekładki sprzegieł? Czy może to coś innego , dodam że olej zmieniony w tamtym roku I filtr skrzyni *org manitou 
    • Przez Kondzio55
      Witam. Wlasnie zrobiliśmy remont sprzęgła ponieważ łożysko poszlo sie.. Wymienilismy cale tuleje, oby dwie tarcze i 3 lopatki. Oke zlozylismy, wysprzeglik odpowietrzony a biegi nie chca wejść. Nacisniemy sprzeglo a biegi zgrzytaja tak jak wgl by sprzęgła nie bylo. Gdzie szukac przyczyny bo 3 raz rozjezdzac sie nie chce zbytnio. Tarcze oczywiscie dłuższym do silnika, lopatki wyregulowane.
    • Przez Krystian2152
      Błąd T87? 
      Co to za błąd??
      Wyskakuje mi czasami
    • Przez Scoti
      Witam wymieniłem sprzęgło w moim mf tarczki od napedu no i chyba tyle a teraz problem który mam to ze sie zapowietrza troche popracował w polu i znów nie ciągnął jak odpowietrzyłem to ciągnął więc gdzie moze łapać powietrze jakieś rady ?
    • Przez Klimston
      witam chciałbym zrobić mocniejsze sprzęgło w c360 ponieważ założyłem juz drugą tarcze sprzęgła i znów po jakimś czasie sprzęgło się ślizga. sprzęgło było regulowane juz kilka razy
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj