Polecane posty

akmaly    707

Najlepiej wyhamuj swoje docinki. Czy każdy posiadacz C360 musi być od razu jego mechanikiem? Rozumiem że ciągnik tani i prosty ale jak nie mam narzędzi to nie naprawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kiedyś jak ludzie wózków nie mieli to ładowali 6 m drąg w zaczep i tak rozpoławiali ciągnik. Jak jednak popieram zdanie kolegi, że jak nie masz nic to nie zabieraj się za robotę. Jeśli kolega ma jednak wiedzę i umiejętnosci to wózek łatwo zrobić. W galerii jest ich pełno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Najlepiej wyhamuj swoje docinki. Czy każdy posiadacz C360 musi być od razu jego mechanikiem? Rozumiem że ciągnik tani i prosty ale jak nie mam narzędzi to nie naprawiam. 

 

Biorąc pod uwagę fakt, że do wymiany dętki w tylnej oponie potrzebny był łom i dwa klucze to nie są to jakieś skomplikowane narzędzia. Może każdy posiadacz 60 powinien zakupić żuraw garażowy w razie rozpoławiania?

Edytowano przez lukig

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

O co CI chodzi? Szukasz zaczepki?

O jakiej wymianie dętki piszesz? Porównujesz wymianę sprzęgła do naprawy dętki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Tak. Bo postawienia rozpołowionego ciągnika wystarczą deski i pieńki z drzewa, co dla ciebie jest głupotą nie wiadomo dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

Może i wystarczy ale w żadnym zakładzie nie widziałem ani sam nigdy nie stosowałem takich metod rodem z made in szopa. Jak ktoś na poważnie zajmuje się mechaniką w ciągnikach to na 100% ma takie wózki albo i lepszy sprzęt.

Nie lubię i nie wspieram partactwa, a wypowiedzi typu wymiana dętki na tym samym poziomie co wymiana sprzęgła po prostu mnie śmieszą - tyle z mojej strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

Profesjonalny zakład mając ciągnik C 360? Naprawdę mam czasami wrażenie, że żyjesz w jakimś równoległym wszechświecie. Rolnicy mający po pare hektarów mają mieć w szopie żurawie i dźwigi, żeby raz na 15 lat profesjonalnie rozpołowić ciągnik?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Do tych pieńków to kołka zamontujesz, żeby odjechać silnikiem? Postawić sobie możesz i co dalej? Nawet mając wózek czasem jest kłopot ze zjechaniem z powrotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Akamaly  Ty  z igły robisz widły.Jak ktoś nie ma wózka to poradzi tak jak opisałem  dużo ludzi tak robi, sam korzystalem z wózka no ale jak był pożyczony komu innemu a musiałem zrobić sprzęgło to własny pomysł.Sprzęgło  jest tak skomplikowane  w c-360?  Proszę cię wystarczy ktoś będzie miał małe umiejętności samouka i powoli będzie robił rozważne  to złoży  Jedynie sięgnąć może kila porad jak ustawić choć odlegość łapek jest podana w instrukcji i w której kolejności skręcać sprzęgło z kołem zamachowym  przed dojechaniem przodu czy po,prawidłowo się robi po  sprzęgło na wałki  dojedża przodem i skręca przez okienko  bo inaczej będzie krzywił tarczę .


Jaki widzicie problem kurde.Pod skrzynie dajesz stały pieniek tniesz po prostu żeby pod spodem wszedł, pod silnik dajesz pieniek na niego podnośnik samochodowy w zupełności wystarczy pompujesz podnośnikiem żeby było na równi i odjeżdżasz powoli  obracając za koło przednie Podpora z tylu silnika jest  pieniek a deska idzie po okrąglakach  tylko na równym podłożu i po odjechaniu  zablokować koła żeby jeszcze dalej nie poleciał.Wam trzeba profesjonalnych sprzętów? Co po nie którzy własnego pomysłu nie mają i nie myślą i stad się bierze że trzeba mechanika, no ale cóż jak ktoś techniczne ciemny  to nic na to się nie poradzi

Edytowano przez Adi96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol445    89

Zamiast pieńka proponuję lewarek na grubej desce a pod deską kilka odcinków rurki jako rolki i spokojnie można rozpoławiać Sam tak robiłem bo moje wózki są za wysokie do C330 to musiałem improwizować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    707

lukig - możesz wierzyć lub nie ale są profesjonalne zakłady które naprawiają C360 

Adi96 - napisałem wyżej że sprzęgło jest proste ale jak nie masz narzędzi to się nie zabieraj. Swoją drogą to własnie po tych małych umiejętnościach samouka ze wsparciem forum jest najwięcej poprawek. Ale niech każdy uczy się na błędach. Nawet ostatnio widziałem sprzęgło po jednym z fachowców z minimum umiejętności - myślisz że nie da się spaprać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

A czemu się nie da spaprać oczywiście  że można.Spaprać można  kilka spraw  skrzywienie tarczy,złe ustawienie   czy nie zmienienie uszczelniacza pomiędzy wałkami, no ale człowiek się uczy na błędach i będzie  na to nic się nie poradzi aby nic poważnego się nie stało jak np łapka  i kontra śruby łapki nie dokręcona i  dziura w skrzyni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor6011    1

panowie widzę dyskusja pełną parą już po robocie 5 h z wymiana zajęła pożyczyłem wózek była troszkę trudność zjechać nim ale dało sie rade i ciągnik już w robotę poszedł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27

Witam
Przy wrzucaniu biegu, zwłaszcza 2 i 3 czuć lekki opór i słychać lekki zgrzyt. Przy biegach 1 i R, oraz 4 i 5 jest to dużo rzadziej. Co mam sprawdzić? Co to może być? Regulacja sprzęgła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PaweZanik    0

ja mam wlasnie przedluzone ciegno i bylo wszystko ok. dopóki doputy nie zmenilem tarcz. brak regulacji na wom"(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konrad67pl    0

Witam. Dzisiaj podczas prac leśnych kiedy jechałem 4 biegiem musiałem zahamować. Ja po sprzęgle a traktor dalej jedzie. Wyłączyłem silnik i się zatrzymałem. Po uruchomieniu nie mogłem wrzucić żadnego biegu dodam że sprzęgło było wciśnięte na maxa. Nigdy tak nie miałem więc nie wiedziałem o co może chodzić. wrzuciłem 2 i odpaliłem na biegu. na 2 biegu dotoczyłem się 9 km do domu. Proszę o pomoc!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

Kolego ciągnik musisz rozbierać i wymiana sprzęgła bo obcieła ci się tarcza 1 stopnia na nitach i dlatego żaden bieg nie .wchodzi.a wałek działa ze sprzęgłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seweryn20    825

A może pierwsze cięgło sprawdzić, łapy obejrzeć czy są ustawione prawidłowo, widełki łożyska, podkładki pod łapami obejrzeć. Gdyby oberwało nity wieloklina  ciągnik by nie ciągnął.


BEDNARY 2017... w końcu zobaczyłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

wsumie racja kolego ale prawdo podobnie nie obejdzie się bez rozpołowienia ciągnika.może to być błachostka albo coś poważnego i kosztownego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adi96    1848

Po to jest okienko z boku skrzyni żeby zobaczyć co się dzieje  i wyregulować.Odpal ciągnik na luzie   powciskaj  pedał sprzęgła i zobacz co się dzieje.Mógł wycisk pójść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zaxson
      Witam forumowiczów
      Jest tutaj jakiś na forum szpec od skrzyń powerschift (dwusprzeglowa) 
      Mianowicie mam jeden problem w ładowarce teleskopowej manitou , skrzynia po rozgrzaniu oleju(przejechanie jakiegoś dystansu ok 5 km) nie chce ciągnąć na biegach nieparzystych czyli 1,3,5 Na biegach parzystych(2.4.6) jest ok I na wszystkich wstecznych  też, obstawiać zużyte tarczki I przekładki sprzegieł? Czy może to coś innego , dodam że olej zmieniony w tamtym roku I filtr skrzyni *org manitou 
    • Przez Kondzio55
      Witam. Wlasnie zrobiliśmy remont sprzęgła ponieważ łożysko poszlo sie.. Wymienilismy cale tuleje, oby dwie tarcze i 3 lopatki. Oke zlozylismy, wysprzeglik odpowietrzony a biegi nie chca wejść. Nacisniemy sprzeglo a biegi zgrzytaja tak jak wgl by sprzęgła nie bylo. Gdzie szukac przyczyny bo 3 raz rozjezdzac sie nie chce zbytnio. Tarcze oczywiscie dłuższym do silnika, lopatki wyregulowane.
    • Przez Krystian2152
      Błąd T87? 
      Co to za błąd??
      Wyskakuje mi czasami
    • Przez Scoti
      Witam wymieniłem sprzęgło w moim mf tarczki od napedu no i chyba tyle a teraz problem który mam to ze sie zapowietrza troche popracował w polu i znów nie ciągnął jak odpowietrzyłem to ciągnął więc gdzie moze łapać powietrze jakieś rady ?
    • Przez Klimston
      witam chciałbym zrobić mocniejsze sprzęgło w c360 ponieważ założyłem juz drugą tarcze sprzęgła i znów po jakimś czasie sprzęgło się ślizga. sprzęgło było regulowane juz kilka razy
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj