Polecane posty

uursus    1

Witam.Mam problem z 1 stopniem sprzęgła w swojej c 360.Sprzęgło jest dobrze ustawione,ale nie wiem z jakiego powodu biegi "ciężko" wchodzą i jak już wejdzie bieg i wcisne sprzęgło to ciągnik dalej jedzie.Proszę o szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Jest żle ustawione albo spręzynki popekały.Ja tak miałem ze jak cofałem po przyczepe,wcisnołem sprzęgło i on jeszcze jechał.Zobacz sprężynki na docisku przez ten dekielek co masz przy drążku kierowniczym.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Raczej chyba popuscić.Ale nie jestem pewien.opisz dokładniej jak to się dzieje ;)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

skok jałowy pedału 35mm

I stopie 4 mm

II ------- 8 -10 mm

jeżeli wałek ma przedużon dzwignie te wymiary trzeba odrobine zmniejszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uursus    1

No I stopień mam ustawiony tak 5-3mm i jak wcisne sprzęgło to ciągnik dalej jedziesz,jak wcisne hamulec to dopiero staje.Co może być tego przyczyną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Może być np. i to najprawdopodobniej zwichrowana tarcza sprzęgłowa i będzie "ciągnął".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

To podciągnij je jeszcze bardziej zrób na 3 mm i zobaczysz co będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIOTREK44    2

U mnie było tak że jak książkowo ustawiał sprzęgło to się ciągnikiem nie dało jechać dopiero na swoje oko ustawione i chodzi sprzęgło bo inaczej lipa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoRAL1    63

co to znaczy na swoje oko

jeżeli dasz za dużo to nie wyszprzęgli , jeżeli za mało to ile poci-gnie łożysko wyciskowe

jeżeli w mechanizmie s nadmierne luzy to ciężko ustawić aby sprzędło nie ci-gło a łożysko sie nie kręciło

kto mi powie dlaczego nie wchodzi mi ta litera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uursus    1

już próbowałem ustawiać "łapki" przy samym łożysku i nic.A czym mogła się powichrować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A czym mogła się powichrować?

Przegrzaniem, nie właściwą regulacją odstępu dźwigienek od łożyska wyciskowego, wadliwym nitowaniem okładzin, wadliwym nitowaniem tarczy do piasty, wyrobioną tarczą dociskową sprzęgła.

 

Miałem kiedyś kilka razy takie problemy z wichrującymi się tarczami, po wymianie tarczy dociskowej problem zniknął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uursus    1

A jest jakiś sposób zobaczyć czy ona jest powichrowana-bez rozpoławiania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie, ale jak nie rozłącza i nie idzie włączać biegów, to są typowe objawy i po wyjęciu też możesz nawet nie zauważyć zwichrowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki21l    5

ja jak kupowałem tarcze to mnie się zapytał czy te po 30zł czy po 120zł, i ja się pytam co to za tarcze za 30zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ja miałem tak że była pęknieta jedna sprężynka i tarcza też miała luzy na nitach.ale to wymieniliśmy tarcze na nową i sprężynki też wszystkie nowe.A problem był taki że jak wyłączasz z biegu to on dalej jedzie i przestaje.Na początku to tam nic ale na koniec przed wymianą to nieszło jeżdzić już.

 

My mieliśmy tarczę na chyba 60 zł.Ona była ursus chełmno.Z Chełmna sa dobre rzeczy.

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Obstawiał bym nierówno wyregulowane łapki sprzęgłowe, dlatego szarpie,o ile nie skrzywiła wam się tarcz sprzęgłowa przy zjeżdżaniu skrzyni z silnikiem.Sprawdź tą regulacje najpierw będziesz wszystko wiedział. Nie spotkałem się jeszcze aby sprzęgło po prawidłowej wymianie tarczy szarpało.


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andre1989    0

A jak sprawdzić czy łapki są idealnie równo wyregulowane. Czy jest jakiś przyrząd?

Edytowano przez MAT912

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radekk    157

Przy wymianie tarcz sprzęgło reguluje się jeszcze na rozpołowionym ciągniku,mierzy się względem wytoczenia na pokrywie sprzęgła a łapką sprzęgła.

Natomiast późniejszych regulacji wykonuje się względem łożyska wyciskowego.

A przyrzad to odpowiedniej grubosci jakieś listewki itp. i wtedy przymierzamy i regulujemy.

Skan z instrukcji napraw jak to należy zrobić :

t975046_regulacja-sprza-ga-a.jpgt975119_regulacja-2.jpg


Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zaxson
      Witam forumowiczów
      Jest tutaj jakiś na forum szpec od skrzyń powerschift (dwusprzeglowa) 
      Mianowicie mam jeden problem w ładowarce teleskopowej manitou , skrzynia po rozgrzaniu oleju(przejechanie jakiegoś dystansu ok 5 km) nie chce ciągnąć na biegach nieparzystych czyli 1,3,5 Na biegach parzystych(2.4.6) jest ok I na wszystkich wstecznych  też, obstawiać zużyte tarczki I przekładki sprzegieł? Czy może to coś innego , dodam że olej zmieniony w tamtym roku I filtr skrzyni *org manitou 
    • Przez Kondzio55
      Witam. Wlasnie zrobiliśmy remont sprzęgła ponieważ łożysko poszlo sie.. Wymienilismy cale tuleje, oby dwie tarcze i 3 lopatki. Oke zlozylismy, wysprzeglik odpowietrzony a biegi nie chca wejść. Nacisniemy sprzeglo a biegi zgrzytaja tak jak wgl by sprzęgła nie bylo. Gdzie szukac przyczyny bo 3 raz rozjezdzac sie nie chce zbytnio. Tarcze oczywiscie dłuższym do silnika, lopatki wyregulowane.
    • Przez Krystian2152
      Błąd T87? 
      Co to za błąd??
      Wyskakuje mi czasami
    • Przez Scoti
      Witam wymieniłem sprzęgło w moim mf tarczki od napedu no i chyba tyle a teraz problem który mam to ze sie zapowietrza troche popracował w polu i znów nie ciągnął jak odpowietrzyłem to ciągnął więc gdzie moze łapać powietrze jakieś rady ?
    • Przez Klimston
      witam chciałbym zrobić mocniejsze sprzęgło w c360 ponieważ założyłem juz drugą tarcze sprzęgła i znów po jakimś czasie sprzęgło się ślizga. sprzęgło było regulowane juz kilka razy
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj