Zaloguj się, aby obserwować  
Ginterpol

stare nieużywane opony w NOWYM!! ciągniku

Polecane posty

Ginterpol    20

pierwszy raz coś takiego widziałem i jestem trochę zbulwersowany.. chciał bym wiedzieć czy ktoś ma też takie zastosowanie w swoim ciągniku.

główny problem w tym że ciągnik jest z roku 2013 a opony ma założone z roku 2004(9 lat). nie będę pisał jaki sprzedawca/producent stosuje takie praktyki -zobaczymy jak się sprawa dalej potoczy- bo na oponach zaczynają pojawiać się pęknięcia. teraz proszę sprawdźcie przy swoich ciągnikach datę produkcji opony. (można ją znaleźć -najczęściej- po lewej stronie opony w jajowatym kółku czterocyfrowe oznaczenie, pierwsze dwie liczby to numer tygodnia, pozostałe to rocznik. często numer jest poprzedzony oznaczeniem XC . naprzykład XC(5012) co oznacza 50 tydzień 2012 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal1993    459

W przyczepach rolniczych jest podobnie, większość producentów stosuje bieżnikowane opony.


Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dziewięcioletnie opony jeśli były magazynowane w zwykłych magazynach to tylko patrzeć jak się rozlezą lada moment, a już na pewno po gwarancji. :P

W cale bym się nie zdziwił jak by to była robota dilerów przy okazji handlujących ogumieniem że sobie odświeżają asortyment gumowy, albo producenci kupują po niższej cenie stare gumy i tną koszty, a rolnik jest tak zafascynowany że kupił za "połowę" ceny ciągnik {który realnie tyle tylko jest warty} że nic nie sprawdza, to wszystko można mu wcisnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suchy    1

Jeżeli kupiłeś nowy ciągnik z takimi oponami to powinienes domagać sie ich wymiany na nowe. Oczywiście jeżeli w umowie zakupu nie zgodziłeś się na stare. Z tego co mi wiadomo to opona uważana jest za nową jeżeli nie była przechowywana dłużej niż 3 lata. I sa na to odpowiednie normy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez gadget
      Witam, posiadam nieużywane tylne obciążniki do case jx, farmall i ich odpowiedniki w NH oraz obciążniki na przód do farmall, jx , Maxxum
      Cena 180 zł za szt
      Proszę o poważne oferty
    • Przez Blusik
      Witam czy ktoś może powiedzieć mi z jakiego auta jest ta felga z opona 
      Wiem że felga jest zabezpieczona pierścieniem do okoła. 
      Traktor ma 30-40 lat 

    • Przez gregory81
      Witam wszystkich.
      Mam pytanie odnośnie EGR-u w Belarusach (tak zwana wersja 4) . Jak go się zaślepi to trzeba coś zmieniać w ustawieniach komputera? Może ktoś to już przerabiał.
    • Przez Antek1391
      Jakie polecacie opony na tył do c360 w pole i do lasy bardziej do lasy. Posiadam taurusy  radialki i w zimie się nie nadają do niczego  jadą na lodzie.Proszę o opinie jakie opony polecacie najlepiej sprawdzone. Z góry dzięki. 
    • Przez Blusik
      Witam
      Mam pytanie czy jest jakiś wymóg co do opony jodelki na tył traktora aby przeszła przegląd. Naprzykald ile ma jodelka wystawiać lub coś innego. 
      Czy opona nacinana tez może przejść przegląd? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj