Zaloguj się, aby obserwować  
yacenty

Cyklop - problemy z obrotem

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
yacenty    3883

Witam!

coś mi sie popierniczyło w cyklopie, te 2 siłowniki co są od obracania wieżyczki się rozkalibrowały, kiedy cyklop jest ustawiony prosto to lewy wystaje duzo wiecej niz prawy i łancuch ma bardzo duzy luz, przez to nie idzie obracac maszyna - obraca sie troszke i dziala z bardzo duzym opoznieniem a pozniej sam potrafi sie obrocic, nie idzie nic robic

od czego to sie mogło zrobic i jak sobie z tym poardzic?

oba siłowniki działaja - wysuwaja się i chowaja na zmiane.

 

prosze podpowiedzcie cos

pozdrawiam

YacentY


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turbina    10

Prawdopodobnie masz pszeciek na wewnętrznej manszecie któregoś z siłowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

My mieliśmy kilka razy to samo. Odkręcaliśmy tą rurkę co łączy z tyłu oba siłowniki i jak to mój ojciec mówi "odpowietrzaliśmy". Obracaliśmy wtedy cyklopem bo niby był tam bombel powietrza. Za bardzo nie pamiętam co to miało dawać ale pomagało ;). Potem był remont siłowników i nie ma już tego kłopotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

byl "fachman", stwierdzil ze olej zbytnio buzuje i gdzies jest przeciek za duzy - kazal dolac olej - jakies 70l ;:) a później przyjdzie i bedzie patrzyl co dalej:)

ojciec sie zdrzaźnił i zawołał kumpla ktory ładuje swoim cyklopem:)

a ja coraz bardziej mysle zeby kupic tura


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grosik_    5

ja mam ten sam problem rozmawiałem ze znajomym i tez powiedział mi ze mam przecieki na uszczelniaczach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

@yacenty ja bym się nie zastanawiał się i kupił tur-a. Nie wiem jak u Ciebie ale ja nim robie wszystko co się da. wczoraj się 360 popsuła która jest z turem to się czułem jak bez ręki.Naprawdę polecam.Jedyny minus to to że nie ma chydraulucznego wysypu a na linkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

A ja tam uważam ,że najlepiej mieć i to i to-jak ja ;D-a tak poważnie to spróbuj Turem wykopać choćby rowek,wyrwać kamień-a zresztą potrafię załadować np.rozrzutnik swoim Mikrusem szybciej niż Turem bo owszem na widły weźmiesz więcej ale trzeba manewrować a ja w tym czasie Waryńskim(bo to z tej firmy) obrócę się z 5 razy (albo i 6 ;D).Gorzej jest jak jest paskudna pogoda  :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek    0

właśnie najlepiej jest miec to i to(jaro też mam cyklopa i tur-a) ale jak to się mówi ,,Jak sięnie ma co się lubi to się lubi co się ma,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Czyli innymi słowy -kupić Tura a Cyklopka zostawić a w międzyczasie naprawić .Ja tam nawet starszych maszyn staram się nie sprzedawać-dostaje się parę groszy a potem czasami jej brakuje-tak kiedyś Ojcu handlarze oferowali ileś tam za Zetora 7211-a on na to-tak dołożę jeszcze parę tysięcy i kupię Fergusona bez kabiny-niezły interes prawda ?A Zetor jest do dziś i miewa się świetnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3883

ja jednak mysle o duzym turze 5 do zetorka, zawsze to przedni naped, wspomaganie kierownicy no i troche masywniejszy sprzet:) a tez bedzie lepsza przeciw waga dla pluga czy agregatu, ale wiadomo jak to jest w gospodarstwie, zawsze jest milion innych rzeczy wazniejszych!!!


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pejton    2

Jacek masz rację, ja miałem tura w 3512 i kupiłem jeszcze do swego Zetora i jestem z niego bardzo zadowolony. Nadmienię, że posiadam jesszcze cyklopa którego prawie wcale nie używam(ostatnio 2 lata temu) bo wszystko zrobię turem. A w ciągniku z przodkiem to w porównaniu do beznapędowca to niebo i ziemia  8)


parę ha i para rąk do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

albo przecieki albo zebatka wytarła sie i przeskakuje. ja ostatnio miałem i to i to wiec cyklopa sie sprzedało kupile drugirgo młodszego bo jednak ta zebatka to ciezko ja wymienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

@ arassso.

zobacz ze odpowiadasz na wątek sprzed dluzszego okresu czasu.

wypowiedz przed twoją wypowiedzią jest datowana na: Nov 13 2006, 10:36


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxxyz    0

mam problem z cyklopem, chodzi o ten pierścień od siłownika. wyszedł dobrze ale wejść nie chce za cholerę

jak bo wsadzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Spróbuj może inaczej ustawić ten element, który jest przez ten pierścień zabezpieczany. Może musisz go głębiej wbić albo wyciągnąć. Powinien wejść dość lekko. Ja łapałem go krótko kombinerkami lub szczypcami bocznego cięcia (jest twardy) i uderzałem w nie młotkiem. Zwykle większe problemy są z wyciągnięciem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxxxyz    0

Spróbuj może inaczej ustawić ten element, który jest przez ten pierścień zabezpieczany. Może musisz go głębiej wbić albo wyciągnąć. Powinien wejść dość lekko. Ja łapałem go krótko kombinerkami lub szczypcami bocznego cięcia (jest twardy) i uderzałem w nie młotkiem. Zwykle większe problemy są z wyciągnięciem...

 

dzięki kolego za radę , tymi szczypcami nie trwało to zakładanie dłużej niż minutę.

mam jeszcze jedno pytanie ile wchodzi oleju do zbiornika , bo coś jest jakiś biały jakby był z wodą, pewnie będę musiał go wymienić .

i czy jest to możliwe żeby sama woda się tam dostała?, bo ja go kuuiłem i facet zapewniał że wszystko jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Zbiornik ma pojemność 100 litrów i powinien być olej widoczny w okienku. Jak wlejesz 60 litrów też będzie pracował bezproblemowo przynajmniej na równym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apollo11    0

Witam.

Mam problem z cyklopem. Otóż gdy chcę obrycić się w lewo, to niechce się ruszyć, muszę z niego zejść i jedną ręką trzymać za wajche obrotu, a drugą pchać w przeciwną stronę. Niedzieje się tak gdy chcę obrucić się w prawo, w tedy wszystko idzie dobrze.

Co możecie mi poradzić ??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90daniel    15

apollo Rozbierz kostkę i wyczyść ją, albo w rozdzielaczu popychacz poszedł i musisz go wymienić. Jacek u Ciebie jest problem z zapowietrzaniem. Ja u siebie to rozwiałem w ten sposób iż w rurce łączącej wywierciłem otworek przyspawałem na nim 5cm rurki wężyk do przeciwwagi gdzie znajduje się nie za duża bańka i powietrze oraz jakieś tam ewentualne przecieki spływają. Wiadomo stara maszyna a maczety (uszczelniacze ) nie są już pierwszej młodości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez piotreksz231
      Witam mam takie pytanie, otóż wymieniam uszczelniacze w obu siłownikach obrotu w cyklopie t 214 i zastanawia mnie czy po złożeniu siłowników i zamontowaniu na miejsce trzeba je jakoś odpowietrzać, chodzi mi głównie o to połączenie z tyłu które łączy oba siłowniki stalową rurką jeden z drugim, bo tak na mój rozum to nie ma tam się skąd wziąć olej bo nie ma połączenia z rozdzielaczami.
       
      Dziękuje z góry za odpowiedź.
    • Przez hos
      Witam wszystkich serdecznie.
      Poszukuje instrukcji obsługi Trolla T-274. Może ktoś takową posiada, może nawet w wersji elektronicznej 🤪?
      Z góry dzięki za pomoc.
    • Przez Bonex157
      Pacjent cyklop t214
      Uruchamiany w obecnej temperaturze cyklop dosłownie nie podnosi nawet na obrotach, obrót i łapy płynnie działają. Dopiero po 5-10 min zaczyna działać sekcja od ramion po wciśnięciu równoczesnie obrotu i podnoszenia siłownik się wysuwa, bez obrotu muł. Dzielnik strumienia uszczelniony został. Zazwyczaj pracował latem więc nie było problemu. 
      Poszukuję ramienia chwytaka do cyklopa
    • Przez mariusz031992
      Witam serdecznie. Chciałbym zbudować łyżkę podsiębierną do ładowacza troll. Niestety brak mi wizji wymiarów samej łyżki jak i mocowań czy też tej "przekładni" pod siłownik. Macie może jakieś rysunki techniczne (nawet i odręczne) czy też  może podacie wymiary wszystkich elementów? https://www.youtube.com/embed/ZOfuYrYxVJI 
    • Przez rolnikgospodarny95
      Chciałbym pomalować ładowacz jakie farby wybrać popielaty i pomarańczowy mam do wybrania ale nie wiem jak oryginalnie z odcieniami RAL było 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj