Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ach62

Ciągnik do opryskiwacza 80-90km

Polecane posty

ach62    0

Koledzy tak jak w temacie jaki polecilibyście ciągnik głównie do opryskiwacza ewentualnie rozsiewacza nawozów. Chodzi mi o to aby bezproblemowo podłączyć komputer opryskiwacza. Moc 70-80-90km przedział cenowy ok 40 max 50tys

nht6030    5

poleciłbym Ci MTZ 820 za 50 tyś kupisz dobry rocznik w dobrym stanie, szybka skrzynia więc bedziesz mógł się szybko przemieszczać , duży prześwit co jest przy opryskach i nawozach ważne. Dobry byłby też zetor 7340 lub 7341, mocne podnośniki, ten drugi jedzie 40 km/h a ten pierwszy 10 wolniej. Osobiście wziął bym MTZ, ponieważ mniej pali i trwały silnik ;)

Wiadomość z agroFakt.pl

ach62    0

przedewszystkim nie może być za wysoki ponieważ lance opryskiwacza będą zahaczały o dach, musi mieć wyjście hydrauliczne na tzw wolny przepływ , gniazda elektryczne no i dawać radę z opryskiwaczem 2600l. Myślałem nad clasem 4240 albo mf 3060 co wy na to ?

tomek73    189

Z takim opryskiwaczem to Ursus 360 sobie bez problemu poradzi. Elektrykę przeważnie samemu trzeba dorabiać, tylko wtyczkę, wolny spływ nie ma problemu.

Najlepiej daj sobie cenę na alegro i patrz co masz do wyboru, bo ciągników jest masę, a jak nie masz ulubionego typu to ci cieżko bedzie na coś się zdecydawać.

Osobiście polecił bym taniego i dobrego MTZ wysoko się w nim siedzi i ładnie wszystko widać,a to jest ważne, potem lepsze Case, NH, Same, JD.

Na lance to raczej bym sobie głowy nie zawracał bo raczej nie ma opryskiwaczy w których lance zachodzą nad ciągnik.

rafal3050    73

ja bym brał MF 3050 4x4 lub 3060 szybkie ciągniki komfort dobry do opryskiwacza w sam raz i za 40 tys. napewno dostaniesz

ach62    0

Na lance to raczej bym sobie głowy nie zawracał bo raczej nie ma opryskiwaczy w których lance zachodzą nad ciągnik.

Właśnie teraz jeżdżę mf5455 z tym opryskiwaczem i trzeba strasznie uważać żeby lancy nie zniszczyć bo lubi czasami sie otrzeć o dach

tomek73    189

Jaki to opryskiwacz?

Więc raczej musisz wyregulować tak opryskiwacz żeby nie było możliwości uderzenie lancami w ciągnik, tu masz problem bo MF do bardzo wysokich nie należy, chociaż ma niby 254 lub 275 cm . Ja pryskałem MTZ teraz NH 5060 a opryskiwacz jest 24m i nie miałem nigdy z tym problemów.

Lance w opryskiwaczu mierzone od góry mam na 360 cm. Zaczepem mogę regulować wyżej-niżej, lub łożem pod lance. Wiatę mam 380-390 cm i kiedyś jak przejeżdżałem to musiałem opryskiwacz opóścić bo niekiedy zachaczałem.

ach62    0

Mam Hardi Commandera z rękawem powietrznym. Opryskiwacz jest dosyć wysoki bo ledwo się w garażu mieści ale przez rękaw i prowadnice powietrza lance znajdują się dosyć nisko. Wszystko można zobaczyć u mnie w galerii.

tomek73    189

No to raczej masz problem, idzie znaleść ciągnik niski, nawet kiedyś widziałem taki na allegro, jakiś MF lub Renault.

Bardziej radził bym kombinować z zaczepem, belkami , wyregulować na maxa do góry, żeby wyżej podnosił , a do garażu opuszczać. Szkoda specjalnie ciągnik kupować, jak jest fajny na podwórku.

A tak musiał byś szukać ciągnika co ma jakieć 250 cm a i to pytanie na jakich będzie oponach i czy belki dość wysoko podniesie zeby ni było problemu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

• Podobna zawartość

• Przez dzik82lysy
      Słyszałem ze DF należą do lekkich ciągniczków(bynajmniej te modele)i nie wiem czy taki DF byłby dobry jako ciągnik główny?3czy 4 skiby obrotowe???Kverneland na resorach (używany) czy nowa unia na zabezp. kołkowym???Czy ok.90 konny agrotron jest w stanie unieść agr up siewny 3 metrowy zestaw famarolu???Oczywiście nie na przekaźnik!
    • Przez michal8899
      jestem na kupnie valtry a72 na 20 hektarowe gospodarstwo plus troche usług i jestem ciekawy jak sprawuje sie ten ciągnik przy pługu, agregacie, talerzówce, kosiarce itd.
    • Przez MrJareczek
      Chodzi mi głównie o to jak pasowałaby do gospodarstwa o areale około 20 hektarów - czyli około 80 KM. Pytam się bo mam dylemat między New Hollandem, Casem a Valtrą, a poza tym Valtra kojarzy mi sie zawsze z pracą w lesie
    • Przez TOME11
      witam

jakie są obecnie dostępne kolory do wybrania w nowej Valtrze?

pozdrawiam
    • Przez podlaskirolnik
      Witam Mam zamiar kupić ciągnik ,który byłby głównym ciągnikiem w mlecznym gospodarstwie. Pracował by  z pługiem fraugde 3+1, gruberem 2,5m, prasą belującą z 15 nożami i rotorem. Śmigał by też z turem i  beczką 7tyś litrów. Pieniądze jakie chcę na niego przeznaczyć nie powinny przekroczyć 300 tyś z turem (chodzi o jak najmniejszą stawkę).
       Myślałem nad Kubotą m 110gx i Case maxxumem 110-120. W grę wchodzą tylko nowe ciągniki. Proszę o pomoc. Pozdrawiam