Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Rafal122

Śruta kukurydziana w żywieniu bydła

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
reebok    4

Bardzo dobra pasza dla wydajnych krów do 100dnia laktacji, nie zakwasza żwacza, dużo energii do jelita.

Wiadomość z agroFakt.pl

Rafal122    8

A jak jest z bydłem opasowym?

Słyszałem że trzodę karmi się dużą ilością ilością śruty kukurydzianej i na niej najszybciej tyje,myślicie że można jej dawać 40% wszystkich pasz treściwych?

reebok    4

Dla trzody stosuje się najczęściej dla prosiąt, bo jest najlepiej strawna i nie ma substancji antyżywieniowych. Może stanowić 40% dla opasów, ale nie pokładaj całej nadziei w śrucie kukurydzianej, dla dobrych przyrostów potrzebujesz również paszy białkowej czyli śruty rzepakowej ok. 20%, 2,5% premiksu, 1% kreda, reszta zboża.

Pozdr.

malorolny121    25

Ja daje gniecione i zakiszone w big-bagu ziarno kukurydzy i powiem że rewelacyjna pasza dla krów i opasów. do tego troche śruty rzepakowej i łubinu i bysie kwadratowe

malorolny121    25

Gniote normalnym gniotownikiem z SIPMY. Jako że mam tylko 2walcowy to musze przepuścić dwa razy. Troche roboty jest ale pasza lux. nie stosuje kwasu ale by nie zaszkodziło przeważnie na lato dłużej by była stabilna qq. Tylko jak zawiąże worek to na niego stawiam b-b ze zbożem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować